• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
06.05.2024 17:43

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Мастербленд

Започната от tsokala, 20.01.2010 13:16

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tsokala

Здравейте колеги, аквариумът, за който искам да попитам е 60 литра и нямам много растения.
В нас ми попадна продукт наречен "Мастербленд"
Чудя се дали ще е удачно да сложа от него в аквариума с цел подхранване на растенията.
Ето и какво съдържа

Азот - 20.00 % /нитратен - 6.22; амонячен - 3.88; уреен - 9.90/
Разтворим фосфор - 20.00 %
Разтворим калий - 20.00 %
Бор - 0.0068 %
Мед - 0.0036 %
Желязо - 0.05 %
Манган - 0.0031%
Молибден - 0.0009 %
Цинк - 0.0025 %
Магнезий - 0.05 %

Raven

В никакъв случай не го слагай това в акавариума!

Това е тор за цъфтящи стайни растения късно през лятото когато вегетацията е намаляла и се стимулира цветообразуването.

Фосфорът е прекалено много, ако сложиш това в аквариума ще стане чудо.
Особено пък ако нямаш много растения, имаш ли някакви признаци на липси, как се развиват растенията, какви са рибите?
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

tsokala

Благодаря за бързият отговор Raven.
Имам някаква папрат, валиснерия и Elodea densa. От трите само последнотосе чувства добре, папрата е почернял и загнил, а валиснерията изгни почти напълно, бледа е и има недостиг на почти всички необходими фактори за развитие.
Осветлението ми е 18 вата - пура на филипс за аквариум.
Отделил съм валиснерията в саксийка с пръст на дъното и върху нея пясък - същата работа, не иска да започне да расте. *dontknow*
И само да отбележа, че досега не съм използвал никакви торове цо и т.н. освен метода с маята, който се оказа пълен провал - всичко обрасна във водорасли и го махнах.  :duvar: