• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 10:54

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Какви вещества всъщност съдържат тестовете на SERA ?

Започната от TiratroN, 02.12.2007 12:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

TiratroN

Едно време помня че четох в някаква книжка начини за тестване на показателите на водата. Там бяха споменати различни вещества и методи. Естествено в моя град нямаше специален магазин за тия неща или ако трябва да съм по-точен имаше един. Но щом споменах че търся Манганов двухлорид и... ударих на камък. А какво остава за още по засуканите реактиви :)
Някой знае ли какво съдържат тестовете на Сера.

п.п Между другото, не би ли трябвало на опаковката да пише съдържанието?

botan

Е то ако някой знеше, нали сам щеше да си ги прави вместо да дава сумати пари ;-)
Иначе рН теста си е чист течен лакмус *NO*
За другите не знам, но може да помолиш в някоя лаборатория да има направят химичен анализ, което не си струва *STOP*

hyp

Цитат на: botan - 02.12.2007 13:04
Е то ако някой знеше, нали сам щеше да си ги прави вместо да дава сумати пари ;-)
Иначе рН теста си е чист течен лакмус *NO*
За другите не знам, но може да помолиш в някоя лаборатория да има направят химичен анализ, което не си струва *STOP*

Преди време аз се бях запалил така - дори намерих някои от тях. Убедих се че не си струва... относно pH теста на Сера - не съм сигурен, че е точно лакмус. Според мен дори е смес от няколко индикатора...

Similar topics (5)

16470

Публикации: 1
Прегледи: 2906

18349

Започната от milenader


Публикации: 0
Прегледи: 2627

4081

Започната от don_misho


Публикации: 6
Прегледи: 5812

19182

Започната от Hg


Публикации: 1
Прегледи: 2961

11674

Публикации: 7
Прегледи: 4654