• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 15:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос за градинско езеро

Започната от ikk911, 10.11.2011 09:36

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ikk911

Здравейте!От няколко дена чета и препрочитам темите за езерата и май се запалих сериозно.Една част от двора ми е мочурливо място- вода излиза на 60-70 см. та дилемата ми е дали там да не вкарам багер,които да изкопае дупка 100кв.м. и тя да се напълни сама за да стане едно голямо естествено езеро, или да си го направя по-малко по стандартния начин? Благодаря ви предварително.

Асен Евгениев

Цитат на: ikk911 - 10.11.2011 09:36
вода излиза на 60-70 см. та дилемата ми е дали там да не вкарам багер,които да изкопае дупка 100кв.м. и тя да се напълни сама за да стане едно голямо естествено езеро
Нивото на водата винаги ще бъде 60-70 см. по-ниско от ръба на езерото. Трябва дълго скосяване /или стъпало/.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

ikk911

Благодаря за бързия отговор!Дългото скосяване не е проблем- място има/ двора ми е 2.6дка/, мога и да го допълвам имам 2 кладенеца, по скоро се чудя такова естествено езеро ще функционира ли нормално- бистра ли ще е водата като няма фолио,което да изолира пръстта от водата, ще трябва ли филтрация и за езеро с площт 100тина квадрата каква трябва да е тя, и не напоследно място ще виреят ли добре златни риби и кои в него? Ще сам благодарен на всички мнения по въпроса!

Bundy

Моето е по сходен начин. Ако има денивелация, като го изкопаеш то ще се напълни до горе, трябва обаче да му сложиш камъни по ръба и дъното защото ще се затлачи и ще е все мътно, моето докато не го направих с камъни все беше мътно, иначе ако не държиш на кристалната вода просто една голяма дупка е достатъна, така беше моето доста време. Изкопай го колкото можеш по дълбоко защото доста бързо се затлачва.

Similar topics (5)

40917

Публикации: 0
Прегледи: 2705

1312

Започната от Raven


Публикации: 20
Прегледи: 27332

56412

Публикации: 8
Прегледи: 4224

38975

Публикации: 39
Прегледи: 25751