• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 11:32

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

въпрос за езерце

Започната от iccoo, 23.01.2010 23:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iccoo

здравеите колеги
имам един въпрос искам да си направя езерце но мястото ми е малко сенчесто има ли проблеми
имам и друк въпрос ако направя от страни няколко вани да преливат една в друга за керамика и въглен и с помпа е вартя водата да минава през тях а в средата на езерото оставя канал да засмуква става ли за филтрация и сменя ли се вода на езерцето говоря за езерце около 5 6 кубика трябва ли да монтирам лампи под водата

raiko

Това, че езерцето е на сенчесто място не е проблем. Ако възнамеряваш в него да зимуват някакви риби, ще трябва да има дълбочина поне 1,5 метра. Аз лично не съм убеден, че керамиката и въглена са подходящи пълнежи за езерен филтър. Има различни варианти:
http://images.google.com/images?q=pond%20filter&rls=com.microsoft:bg:IE-SearchBox&oe=UTF-8&sourceid=ie7&rlz=1I7SPDA_en&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=bg&tab=wi
Монтажа на лампи под водата е въпрос на личен вкус и няма някакво практическо значение.
Градинското езерце на практика е един аквариум ,но в по-голям мащаб. Както на аквариума се сменя периодично водата, така и на езерцето ще  трябва да се сменя водата. Колко често- зависи от това доколко натоварено е с риби езерцето.

iccoo

но предполагам не се сменя всяка седмица размеритр ми мисля да са 4м на 3 метра на 1,60 примерно може и по дълбоко
кали искам дсложа вътре трябва ли на дъното да има пръст
гледам че ги правят и от тухли става ли така с бетон не е ли по добре

evgeni enduro

Цитат на: iccoo - 24.01.2010 11:50
кали искам дсложа вътре трябва ли на дъното да има пръст


Ако говориш за стайната кала, я слагай направо със саксията във водата, но не по-дълбоко от 20-30 см. /повъхността на саксията да е на такава дълбочина, а не дъното/
.
А+
LZ1 DRZ

"Българийо, за тебе те умряха....", а тези след тях дори с това се подиграха! В днешно време няма идеали, има миражи - ни един от ония 240 не важи!

Similar topics (5)

56639

Публикации: 3
Прегледи: 2660

40729

Публикации: 18
Прегледи: 13502

41551

Започната от enio


Публикации: 23
Прегледи: 14319

53877

Започната от beloslav


Публикации: 4
Прегледи: 2933

36805

Публикации: 3
Прегледи: 5106