• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 08:44

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

UV-C лампа ПОМОЩ!

Започната от denis_ivanov1, 25.08.2015 00:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

denis_ivanov1

Имам езеро 8 кубика и езерен филтър под налягане за 12 кубика, помпата ми е 15 кубика на час... Проблемът ми е цъфтежът на водата, филтърът е със UV-C лампа, която е 11W... Въпросът ми е мога ли да сменя само UV-C лампата с 36W? Прилагам и снимки на филтъра!

Slaff

Не. Стъкленият кожух във филтъра е за 11вата лампа. 36 е по голяма на размер и няма да влезе. Тази която имаш е достатъчна за 8 куб. Виж да не е изгоряла.
Поздрави!!!

vmax

По спецификации филтъра за какъв дебит на помпата го дават. Другият вариант е просто 15000 литра на час да идват твърде много за да може късичката 11W да облъчи ефективно водата. Водораслите минават бързо покай нея и хващат само лек тен :-D Другият вариант е вече лампата да си е изживяла живота. Макар и да не е изгоряла и да свети, нейната ефективност намалява с времето. Мисля ги дават на година да се сменят, като ако са някакви китайски може и по-често :)
Иначе самата смяна на лампата с по-мощна има и други рискове. Самият баласт е предвиден за съответната мощност на лампата и ако смениш лампата, трябва да сменяш и баласта.

dimitariv_iv

Колега, и аз зор ядох с моята ув лампа. Тази година понеже имам теч и доливам всеки ден по малко вода, имам доста растения и във филтъра бъкат от хубавите аеробни организми, водата ми е кристал. Оказа се че ув лампата ми е изгоряла преди доста време а водата пак е кристал!!!
Мусомища, гр.Гоце Делчев

Similar topics (5)

58040

Публикации: 2
Прегледи: 2691

25055

Започната от gecatax


Публикации: 3
Прегледи: 3104

41351

Публикации: 5
Прегледи: 8435

57653

Публикации: 10
Прегледи: 3338

34363

Публикации: 6
Прегледи: 6207