• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 21:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Езерцето на tonik99

Започната от tonik99, 20.06.2013 10:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tonik99

Здравейте дойде и моя ред преди няколко дена изкопах езерцето по модела на копаене на LISIMENOV  още нямам покритие да ми помогнете относно този въпрос нашите исакт да го направят изцяло от цимент но аз мисля че ще излезне много съкпо и по добре със фолио но не занм какво или найлон някакъв не занм вие кажете преди това също имах езерце но беше много малко беше с найлон имам помпа за езерце с дебит 900л/ч и две помпи за външен монтаж не им знам дебита но съм ги пробвал и доста вода изхвърлят ето и снимки.
: 20.06.2013г 10:10ч

: 20.06.2013г 10:10ч

: 20.06.2013г 10:10ч

: 20.06.2013г 10:10ч

lsimeonov

Като за начало, добре дошъл. Според мен ако ще гледаш риби, дълбоката част я направи поне 1м. най- плитката тераса нека бъде по- малка, широчина около 30-40см направи средната по- голяма с лек наклон, а не пълна вертикала. Дълбоката ти част трябва да е поне 1 кв. м. Ако трябва даже го напрви на две тераси една плитка и една дълбока част. Помисли за прокарването на дънем сифон, който да покриеш. Дай точни размери.

tonik99

Да мисля да гледам риби обощо го мерих колко фолио ще ми трябва излиза 4 м дълго и 3 м широко сметнато плюс терасите, рибите няма да са във езерето зимата за не живея тука  а във софия и само лятотот ще го ползвам рибикте перз друготот верме ще са във аквариум, а този дънен сифон каво прави и каво представлява.

lsimeonov

Разгледай края на моята тема, също темата на Борко, дънния сифон се монтира в най ниската точка на езерото, служи да отвежда боклуците и утайките към филтъра. Ако го направиш както трябва зимата не им трябваш на рибите, те изпадат в летаргия, почти не се движат и не ядат и спокойно езерото може да си замръзне, без опастност за рибите.

tonik99

Това е нещо като съмпа на морския аквариум нали сифона е като преливник анли и трябва филтъра да е на по ниско за да прелива и трябва помпа да върща водата а трабва ли да правя филтър като твоя дали става като при борко със бидон.

lsimeonov

Става и с бидон, да от сифона чрез тръба водата се отвежда в филтъра, хубато е той да е на нивото на водата та да ползваш гравитационния поток за напълването му, а помпата само да връща водата обратно. Ако ще са бидони поне два, един утаител и един за биологична филтръция.

tonik99

Имам проблем май идеята за сифон отпада, защото чичо ми и леля ми насадиха райграс преди няколко седмици остави ха ми само за езерцето без трева и няма къде да ги солжа филтрите не мога да копая тревата ще ми се разсърдат ,аз се сетих за друг начин пак с бидон но да не  е зкопан  а отгоре и от него да ми тръгне водопада една тръпа която стига до дънтото на бидона и да се пробие върха на битона и даа прелива и помпа да го снабдява с вода вие кажете нещо друго ако се сештате.

свилен стефанов

Здрасти колега.Разгледай моята тема,в старото езерце съм с такъв вид филтрация(80 лт бидонче за филтър,което е над земята,като според мен е по-добре водата да минава от долу на горе)
А съм го направил една джаджа с PPR части за водопровод.Втора година нямам проблеми и водата ми е кристална.
Поздрави!!!
От повече глава не боли.

tonik99

Да ти кажа чесно от тебе видях идеята и затова  писах явно така ще се получи, утре нашите ще ми донесат фолйо и ще мога лека полека да го правя, изкопах още терасите и го поформих още малко, оказа се че помпите който имам за външен мотнтаж са от старата ни миала машина едната помпа е чисто нова ползвана е само един път и се развали  и програматора така че изобщо не е ползвана аз съм ги пробвал работят безотказно мисля че ще станат за езерцето гледах че един човек беше слагал помпа за камина за парно предполагам че ще станат вие кажете.

big_head

моят бидон го сложих 1 метър над езерото ,но бая камъни превлякох да го задигна нивото на поточето .Водата минава от бидона през поточето което е от фолио с чакъл и пясък и после се влива в езерото   потока филтрира допълнително водата

свилен стефанов

Колега тези помпи дето ги имаш няма да ти свършат работа според мен,твърде слаби са.
Нека и други изкажат мнение,според мен ти трябва нещо в порядъка на 4000-5000 лт. на час.
Поздрави!!!
От повече глава не боли.

tonik99

Благодаря много ще потърся по мощтни, тази където е за външен мотнаж е 180 W тя е силна ще ги снима и ще ги кача по късно да ги видите.

_Kirilov

Цитат на: tonik99 - 21.06.2013 09:26
Благодаря много ще потърся по мощтни, тази където е за външен мотнаж е 180 W тя е силна ще ги снима и ще ги кача по късно да ги видите.

*spam Извинявам се за СПАМА ама вече не издържам като чета всеки коментар с този правопис .... Ти матура по Български език и Литература не си ли държал??? На колко години си ? Не виждаш ли , че подчертава думите с червено които не са написани правилно ???

patz

Съгалсен съм с колегата, но имайте пред вид, че може да се пише от мобилен телефон. Не съди прекалено. :-P
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs4.postimg.org%2Fbr0xvwp3x%2F0bff912017715a734f27a3df07fcdb24.jpg&hash=cb9149edb390a7e0ff7ea7c5ba851813a0bd751f

big_head

 имай в предвид като мериш фолиото да оставиш половин метър след ръба отгоре ,че аз мое
то го окъсих и  купувах друго  .От старото направих поточето:)

Similar topics (5)

28993

Започната от PAVLITO


Публикации: 44
Прегледи: 59558

16848

Публикации: 30
Прегледи: 18671

55898

Публикации: 33
Прегледи: 20523

51228

Започната от darksaint


Публикации: 98
Прегледи: 65219

46580

Започната от pigggi


Публикации: 8
Прегледи: 5073