• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 10:43

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Езерцето на stanislav89

Започната от stanislav89, 22.05.2013 20:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

stanislav89

Ето го и него:


: 22.05.2013г 20:08ч


свилен стефанов

Добре дошъл колега.Пусни снимки на цялото езерце.
Поздрави!!!
От повече глава не боли.

stanislav89

Много тегаво качването, от 15 минути качвам и ...
: 22.05.2013г 20:08ч


Borko7

Товаа езерце е малко за кои. Остани само със златни.
Как се казва високото червено растение?
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

stanislav89

Не го мисли шарана, незнам как се казва изхвърлих саксиите отдавна.

lerby

Ако покриеш ръба с камъни да не се вижда, ще стане перфектно.

Цитат на: Borko7 - 22.05.2013 21:08
Товаа езерце е малко за кои. Остани само със златни.
Как се казва високото червено растение?

Докато са малки няма проблем. Интересно ми е обаче Борко защо дава такива съвети при положение че неговото не е много по голямо от твойто (съдейки по големината на златните  в гьолчето му на една от снимките), а вече се и попренаселва?

Borko7

Цитат на: lerby - 22.05.2013 22:22
Ако покриеш ръба с камъни да не се вижда, ще стане перфектно.

Докато са малки няма проблем. Интересно ми е обаче Борко защо дава такива съвети при положение че неговото не е много по голямо от твойто (съдейки по големината на златните  в гьолчето му на една от снимките), а вече се и попренаселва?

Защото съветът е правилен. И не толкова, защото на шараните ще им е тясно, а относно боклуците, които образуват и подръжката която изискват. Езеро се прави не за млади риби, а за каквито ще пораснат.
Аз не виждам НИЩО общо между моето и това езеро, нито в размер, дълбочина или филтрация. А и рибите в моето езеро са именно златни, защото съм преценил, че и то е малко за Кои. Но да си каже човекът все пак колко е обемът на съда. По-добре коментарите за моите риби да са в темата за моето езеро.
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

lerby

Цитат на: Borko7 - 23.05.2013 00:35
Защото съветът е правилен. И не толкова, защото на шараните ще им е тясно, а относно боклуците, които образуват и подръжката която изискват.

А, защо си мислиш, че златните правят по малко боклук? Кометите достигат размери около 25-30 см. Не го приемай като заяждане, просто като пораснат твоите златни, пропорционално на обема на езерцето ти и на теб ще се наложи да ги редуцираш. Аз имам 14 комети на размер между 20 и 30 см. и от личен опит ти гарантирам, че боклуците които правят са невероятно големи, но при мен обема е голям. В малко над 8000 литра вода, имам 17 големи риби и 12 малки на размер 7-8 см. Водата в 90% от времето е кристална, което не се дължи само на добра филтрация а и от въздържане от моя страна да не си пренаселя езерото.

Извинявам се на колегата stanislav89, че ползвам неговата тема за своите словоизлияния. Но смятам, че трябваше да го напиша тук, тъй като въпроса беше повдигнат тук и ако бях писал на друго място смисъла и хронологията щеше да се загуби. Ако модераторите смятат, че поста ми е излишен или не на място, да го изтрият, няма да се разсърдя. Поздрави на всички.

stanislav89

 lerby  не го покривам с камъни защото съм го вдигнал малко над нивото на пръста, при евентуален дъжд да не ми вкара пръст в езерото. Двора е под наклон и това е наи ниската част и при малко по-силен дъжд ще стане чудо, а и мисля да го покрия с растенията след като се поразвият. Насях си раиграс и ще гледам какво ще става *DRINK*

Иначе за рибите и за колегата Борко не ме вълнува особено неговото мнение. Ако искам да питам някои нещо ще го направя, а него не съм го питал. Не обичам някои които не съм молил да ми дава съвети или да ме учи как да си гледам рибите, или нещо друго. Не ти се карам прости ти казвам кое ме подразни *DRINK*


Caxapa

Ще помоля всички да се въздържат и спазват добрият тон и обноски. Надявам се, че няма да се стигне до заключване и  изтриване на теми! Успехи с хобито..Модератор и екип на БАЕ: Сахара

stanislav89

Разбрали сме на лично. Всичко е точно. Надявам се да няма сърдити.

stanislav89


patz

Браво! Много чисто и красиво, макар и малко.
Абе градски, какво стана с плаващия зюмбюл? При мен изгни/ сякаш му изядоха коренчетата рибоците. Гледам и при теб вече го няма?
Въобще - възможно ли е рибките да си папат от коренчетата на плаващите, защото и пистията ми не расте добре. Добре вирее, ако е на повърхността на бидона (при преливника), обаче там мястото е малко.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs4.postimg.org%2Fbr0xvwp3x%2F0bff912017715a734f27a3df07fcdb24.jpg&hash=cb9149edb390a7e0ff7ea7c5ba851813a0bd751f

stanislav89

При мен определено си хапват от корените. Отделих го преди 2 3 дни в кофа с вода да видя какво ще стане. В магазин в Казанлък видях зюмбюл, беще 10 пъти по голям от тоя нашия и цената си я биваше  :-D

Similar topics (5)

59393

Публикации: 38
Прегледи: 25524

53877

Започната от beloslav


Публикации: 4
Прегледи: 2933

50239

Започната от nekros


Публикации: 7
Прегледи: 4976

45154

Започната от patz


Публикации: 133
Прегледи: 55263

33133

Публикации: 62
Прегледи: 43968