• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 16:45

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Градинското ми езерце

Започната от betata, 09.04.2012 12:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

betata

Здравейте до преди половин час копах своето градинско езеро.Размерите му са някъде около 150д 120ш 80-90в см,те първа ще се довършва само чакам дами дойде покривната мембрана за да  го покрия и евентуално да пълня с риби и ръстения .
Ето линкове с снимки ,защото не можах да ги кача .Поздрави  *THUMBS UP*
http://www.bgphoto.net/photos/38991/o634695722695806877.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/38991/o634695722906473665.jpg
http://www.bgphoto.net/photos/38991/o634695723145114752.jpg

xoxi

Колега като гледам имаш доста място по добре от сега го разшири и го направи по дълбоко ако искаш да имаш риби в него, без да ги вадиш зимата ако ще е само за растения то една лилия за една 1-2години ще го покрие цялото . Затова от сега се замисли да не съжеляваш после  *THUMBS UP*

aquarium.fan

Да, колегата е прав, имаш място направи си го по-голямо.И тук с пълна сила си важи правилото на Мечо Пух-колкото повече, толкова повече.А веднъж като го направиш малко, после все няма да ти се разваля да го разширяваш, за да имаш място за повече риби и растения.Действай с размах и ни дръж в течение със снимки и коментари.

betata

Езерото вече е с размери 200см д  120ш  и 110 в толкова можах  *bg*

aquarium.fan

Ако правиш езерото от ПВЦ фолио или стабилизиран найлон трябва да направиш подложка между пръстта и найлона-предпазва при натиска на водата върху фолиото да се пробие от малки остри камъчета или тръни.Подложката може да е от стар мокет или балатум, стар килим или велпапе от кашони. Ако имаш повече средства може и изолация за паркет или друг мек материал. Успех!

betata

А кое е по добро ПВЦ фолио или стабилизиран найлон а и откъде да си ги намера .

п.п. някъде бях виждал да слагат подпокривна мембрана

aquarium.fan

Най-евтино е със стабилизиран найлон-двоен слой от най-дебелия за оранжерии. при нас го има в складовете на едро за строителни материали, строителни и селскостопански магазини, строителни хипермаркети.На цвят е светло зеленикав, вторичния е по-евтин, но има дефекти-не се набутвай-може да протече. Стабилизирания издържа няколко години.След този период можеш да си го направиш с фолио-ще имаш вече опит, можеш и да промениш формата и големината на езерото.Ширината е 4 м., дължина колкото ти трябва.ЦЕНАТА Е НА КГ. ОКОЛО 5-7 ЛВ.Можеш да ползваш ако имаш средства фолио за езера, ТИР брезент -около 9-11 лв./квадратен м. или старо фолио от билбордове от рекламни фирми.

Асен Евгениев

Взимай каса бира и да идваме да го изкопаме. *DRINK*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

aquarium.fan

Да, както е намекнал  колегата Акапулко-добрите пиячи на бира студената пролет не им пречи... Бира! И... копане на езера! И пак бира!

koifish

в Момента има перфектна промоция за фолио за басеини в Баухаус 2.38лв за 1кв.м. цената е перфектна като се има предвид че аз съм купувал моето преди 16години за 15лв.квадрата. Който има нужда може да се замисли.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs24.postimg.org%2Fbgz881t9t%2Fwhat_the_symbolism_koi_fish_71938.jpg&hash=9b2aceedc367c13a162c001db33fe29dc72c588d

Асен Евгениев

Цитат на: koifish - 13.04.2012 10:14
фолио за басеини в Баухаус 2.38лв за 1кв.м. цената е перфектна, моето съм го купувал преди 16години за 15лв.квадрата.
Това е много примамливо, ще се възползвам от офертата за следващия си проект. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Caxapa

Цитат на: aquarium.fan - 10.04.2012 13:49
Ако правиш езерото от ПВЦ фолио или стабилизиран найлон трябва да направиш подложка между пръстта и найлона-предпазва при натиска на водата върху фолиото да се пробие от малки остри камъчета или тръни.Подложката може да е от стар мокет или балатум, стар килим или велпапе от кашони. Ако имаш повече средства може и изолация за паркет или друг мек материал. Успех!
Обезателно преди подложката която е и хидроизолациона(използват я  под пътни настилки, създаване на нови сметища и прочие) се поставя и пясъчна възглавница. Нямам езеро но внимателно следя темата и набирам скорост и хъс. Въпрос на време и малко по-дълъг престой в България за да го осъществя.

betata

Здравейте , в темата не съм писал отдавна ,но чак сега мога вече да покажа езерцето си в някакъв вид .
Покритието е ПВЦ фолио което пишеше че е за градински езерца.
Филтрацията  ми е вътрешен филтър с голям дебит .
Обитателите ми са 1на Каракуда и 1на златна рибка + 1на  водна лилия . По езерото има още какво да се прави, но това ще става постепенно.
Моля изкажете мнение за езерцето  :-)



Similar topics (5)

41351

Публикации: 5
Прегледи: 8435

9450

Публикации: 0
Прегледи: 3676

17985

Публикации: 0
Прегледи: 3636

57508

Публикации: 3
Прегледи: 3109

59312

Публикации: 8
Прегледи: 4372