• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 00:38

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Ето го и моето

Започната от MartinMMarinov, 27.08.2013 21:11

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MartinMMarinov

Здравейте,

искам да ви представя какво сътворих и да ви задам няколко въпросчета.
Снимките които ще видите по-долу го показват, но без риби. В момента в него се пребиват 15-на кои, които са големи между 6-10 см.

Понеже както се вижда не е много дълбоко, ще трябва ли да ги преместя зимата на по-топло? Като съм намислил или да ги сложа имам голям аквариум от 200 литра, или да си направя нагревател да им поддържа водата колко да не замръзне и да го завия отгоре.






Slaff

За да ти отговорим /примерно аз/ два въпроса:
Къде е това езеро /в страната/?
Колко точно "не е много дълбоко", или да речем колко си висок за да се прецени от снимката /това е шега/?
Добре дошъл!!!
Справил си се страхотно!!!

MartinMMarinov

Извинявам се за този набързо "нашлапан" текст без особено добро описание на самото езеро. :)
Намира се около Габрово/Севлиево предбалкана. Дълбочината му варира между 40-60 см., в най-широката си част е около 1.20 м.

п.п. С идея да го направя по-голям, но ми е трудно да намеря български сайт в който да има помпи/филтри/сифони и т.н. Ако имате някой моля ви да го споделите, че поразгледах темите, но част от линковете не ми ги отвори явно вече са неактивни.

поздрави

свилен стефанов

Здрасти колега и добре дошъл.Ето ти един линк за езерни помпи
http://aquariumbg.com/forum/terra-aqua/multifunkcionalni-pompi-(sampove-pondove-ezera)/
Този е за сифони,скимери и др.http://partners.nola7.com/products/product/4629.
Аз съм с такъв сифон и съм доволен при положение,че езерото ми е около 25 кубика.
Поздрави!!!
От повече глава не боли.

MartinMMarinov

Здравейте отново!

Понеже идва зима искам да ви питам дали ще проблем за рибите ако ги преместя в аквариум за през зимата. С какво да ги храня през този период.

Поздрави

xoxi

Цитат на: MartinMMarinov - 11.10.2013 14:35
Здравейте отново!

Понеже идва зима искам да ви питам дали ще проблем за рибите ако ги преместя в аквариум за през зимата. С какво да ги храня през този период.
Няма проблем да ги преместиш в аквариум стига да им осигуриш благоприятни условия, достатъчно голям аквариум филтрация и въздух .Храниш  със каквото си храниш и сега ,а по колко пъти зависи каква температура ще им пудържаш.



Similar topics (5)

35505

Публикации: 4
Прегледи: 5777

54197

Публикации: 8
Прегледи: 5389

36949

Публикации: 5
Прегледи: 6129

15375

Публикации: 21
Прегледи: 18836

40788

Публикации: 5
Прегледи: 6462