• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 22:05

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Снимки на големи Дискуси

Започната от Иван Валентинов, 23.02.2012 18:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Иван Валентинов

Колеги отварям тази тема със цел да споделите снимки на най-големите дискуси който сте отгледали,да споделите информация за това по-какъв начин сте постигнали съответните размери на рибата,храната с която е хранена,литража на аквариума в който е гледана,ваше производство ли е или е закупена от развъдник или магазин,общо взето всичко интересно свързано със съответния дискус,тъй като аз откривам темата ще започна пръв със най-големия дискус който съм отглеждал в мой аквариум.Това е Малборо което взех от ферма за дискуси във Добрич,много качествена риба и красива.Взех я на около 4 месеца размер около 6см,за около 1 година при мен израстна до 13см във 160л аквариум,малко по-късно живя около 7 месеца във 200л със още 8 дискуса,неони и др.Хранех я предимно със кайма,гранула,жив тубифекс.Растежа като цяло беше доста интензивен,искам да споделя също така че правех всекидневни смени на вода между 30-50л,филтрацията ми беше вътрешен филтър 1200л/ч. и един малък външен 300л/ч.Надявам се темата да събуди вашето любопитство и интерес да споделите интересни факти около отглежданите от вас дискуси.Ето и снимка на дискуса който отдавна вече не е при мен но скоро видях негови снимки и изглежда също толкова добре колкото и при мен,оказа се че е женски екземпляр и няколко пъти е имал успешно отгледано поколение. :-)
: 23.02.2012г 18:06ч
Ако на колегата в който сега е дискуса му се занимава да направи и пусне една снимка на рибата ще съм много благодарен :-)

grigor nakov

от тези дискуси само един е хубав според мен най-големия червен на  предния план,другите не са хранени добре и са изостанали а това пръсканото черно по тях е от паразити налегнали рибите ;-)

Ивайло Гиздов

Ето я мацката,за съжаление нямам по добра снимка.



Беше добра майка,но вече нее при мен.

Иван Валентинов

Цитат на: 6ebeka - 23.02.2012 19:32
от тези дискуси само един е хубав според мен най-големия червен на  предния план,другите не са хранени добре и са изостанали а това пръсканото черно по тях е от паразити налегнали рибите ;-)
Колега преди да си направил грешни изводи,първо тези риби за който твърдиш че са изостанали,болни и т.н не си прав,между тези риби който виждаш има разлика във възрастта около 10 месеца,т.е тези малките са подрастващи,това пръсканото изобщо не е паразити а просто нечиста линия примеси от няколко различни вида,рибите вече не са при мен отдавна но освен Малборото което вече има пусната снимка и благодаря на колегата тази седмица видях снимки на останалите риби и мога да ти кажа че вече са колкото "Борото" на големина и са още по-красиви,колегата от който съм ги взел може да ти обясни за черните точки защото има огромен опит със отглеждане и развъждане на тези риби,той е от първите в БГ занимаващи се със дискуси това му е ника "djer",надявам се да се включи и да поясни за черните точки,а и да покаже някой от огромните си дискуси който са уникално красиви (виждал съм ги на живо).Така че първи питай за да ти обясня за какво става дума и тогава пиши излишни коментари.Аз исках да наблегна на Малборото и като цяло всеки да покаже и сподели как е постигнал съответния размер на собствената си риба. :-)

grigor nakov

Колегата DJER лично го познавам има уникални риби просто шапка му свалям  *privet*също така и на кръстоските който прави,аз лично имам 2 дискуса от него който нямат сравнение с други такива,аз просто си давам мнението за тези дискуси който са на снимката само една ми харесва от тях другите за мен са изостанали риби за възраста си,относно черните точки може и от паразити да са може и от кръстоски :-)

Иван Валентинов

Само информативно да ти кажа че за дискусите който твърдиш че са с черни точки 3бр бях ги взел от DJER,отново ти казвам че не са изоставали поради факта че имаха почти година разлика със Малборото,тюркоаза също беше малък на възраст сега е като малборото вече,за изоставане не може и да се говори,просто разликата във възрастта е видима.Надявам се да си ме разбрал правилно,а се надявам и DJER да напише 2 реда за тези черни точки който толкова те притесняват защото аз за пръв път чувам че са от паразити.Защо ли и другите дискуси не ги завъдиха за няколко месеца общо съжителство? :-)

DJER

Тези черни оцветявания НЕ СА от паразити! Почти всички преходни селекции минават през този период и са напръскани с черно, с времето се изчиства в поколенията(говоря за светли риби или между светла и тъмна основа цветова).Много малки риби са пръскани и след 4-я месец се изчистват, но ако не им пасват условията си отиват така(не вървят ли добре и чисто да е няма визия), ето ви снимки на риба на 3месеца как е посипана с черно(хибрид разбира се)
и на една от тези риби вече на 5,5 месеца  , като още не придобила същинския си цвят, тепърва предстои да се оцветява.

Иван Валентинов

Много ти благодаря DJER че поясни на мен и колегите за какво става дума,все пак тези неща не ги пише а се знаят от хора който се занимават дълги години със селекция и развъждане на дискуси. *THUMBS UP*

bicho1976

Цитат на: 6ebeka - 23.02.2012 19:32
другите не са хранени добре и са изостанали
Винаги съмсе питал какво значи да са ханени добре,по не аз не съм срещал някакви точна информация.
Да кажем на четири дискуса колко храна трябва да им се дава дневно, кубчетата от  блистери за замразена храна.
Цитат на: DJER - 23.02.2012 22:48
Тези черни оцветявания НЕ СА от паразити! Почти всички преходни селекции минават през този период и са напръскани с черно, с времето се изчиства в поколенията(говоря за светли риби или между светла и тъмна основа цветова).
Мисля че две от рибите ми са от теб.В момента са на почти година(според информацията са излюпени през март),единият е с размер 10 см,другият малко изостава.Черните точки не са изчезнали.Може би вината е в мен.Влязох малко неподготвен в отглеждането на тези риби.Основният ми проблем беше количеството храна който им давах.Минах и със загуби разбира се.Да чукна на дърво сега почти всичко е нормално.Последните риби от Дискус -Варна са в добро здраве.Имах проблеми с единият от агресията която му прилагат,но другият расте с доста бързи темпове и догонва едногодишният.

Иван Валентинов

Цитат на: bicho1976 - 24.02.2012 12:24
Винаги съмсе питал какво значи да са ханени добре,по не аз не съм срещал някакви точна информация.
Да кажем на четири дискуса колко храна трябва да им се дава дневно, кубчетата от  блистери за замразена храна.Мисля че две от рибите ми са от теб.В момента са на почти година(според информацията са излюпени през март),единият е с размер 10 см,другият малко изостава.Черните точки не са изчезнали.Може би вината е в мен.Влязох малко неподготвен в отглеждането на тези риби.Основният ми проблем беше количеството храна който им давах.Минах и със загуби разбира се.Да чукна на дърво сега почти всичко е нормално.Последните риби от Дискус -Варна са в добро здраве.Имах проблеми с единият от агресията която му прилагат,но другият расте с доста бързи темпове и догонва едногодишният.
Колега по-колко пъти на ден храниш рибите? :-)

bicho1976

Аз процедирам по следният начин.Когато съм на работа слагам в хранилката едно кубче замразен хирономус,в периода 17-20ч храня с малки количества артемия,дискус био колор или телешко сърце.Обикновенно ги редувам.Така че храненията стават 3 до 4.
Когато почивам храня 4-5 пъти.Сутрин,обед,следобед и вечер.Кубче хирономус,кубче артемия,половин кубче дискус био колор,слагам и гранули.Вземах си гранули на тетра ,не ги бутват въобще.На тропикал и сера ги ядът,но не с особена охота.

Иван Валентинов

И аз горе долу така процедирам,при мен гранулата също не се кусва,затова вече се отлазах от нея.Аз редувам,аретемия,кайма,хирономус,био колор,дискус специал,блуд уорм,всичко е замраз.Аз ги храня по 3 пъти на ден но обилно.Сега чакам да се стопли да започна и жив тубифекс за вземам там нещата вече ще станат още по-добре само да не привикнат към него и след това да не искат да кусат друга храна.Разбира се ще редувам и с него и замраз ама да видим.

DJER

Има риби които не се изчистват напълно, но не им пречи да са красиви, ето една риба с червено покритие и черно носле а и някоя снимка от днес на част от дискусите ми ,       и накрая с малки санмера .

Иван Валентинов

Уникално красиви дискуси,само поздравления за хора като теб DJER,това се получава когато нещо се прави с много любов и себеотдаване.


P.S Искам да споделя един проблем от днес,понеже за сега имам само 2 дискуса диви,днес единия започна да тормози другия дискус,до сега нямаше никакви проблеми движеха се заедно,хапваха лакомо без никаква агресия,за повече от  месец от както са при мен дръпнаха доста със растежа и двата без да има изоставане на единия или другия,след около 2 седмици ще ми доставят още 3бр отново диви или Хекел или пак рио Тефе като тези може би и тогава нещата със агресията ще се пооправят но какво да предприема на първо време за да спра частично агресията докато дойдат останалите.Да взема малък пасаж тетри или нещо друго.Мерси за помоща предварително. *THUMBS UP*

bicho1976

Цитат на: sensodine - 24.02.2012 16:02
Сега чакам да се стопли да започна и жив тубифекс за вземам там нещата вече ще станат още по-добре само да не привикнат към него и след това да не искат да кусат друга храна.Разбира се ще редувам и с него и замраз ама да видим.
И аз чакам този момент, че не знам като се затопли с какво ще ги храня.Тук в Разград си е жива скръб от към храни(не че има друго де),добре че има спедитори и отзивчиви колеги че засега  връзвам изхранването .Живея до една река в която навремето като дете съм вадил тубифекс.Малко съм ги забравил чалъмите,но като се затопли ще си ги припомня. :-D

Similar topics (5)

6407

Публикации: 1
Прегледи: 2927

31566

Публикации: 11
Прегледи: 12351

3039

Публикации: 0
Прегледи: 5703

12797

Публикации: 12
Прегледи: 8637

8590

Публикации: 33
Прегледи: 16623