• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 08:15

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Относно конкурса за фотография

Започната от niky, 09.03.2006 19:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

niky

Сега се прибирам в България и какво да видя...нов конкурс :D

Разбрах, че чакате мен, та да ви кажа и мнението си.
Нямам нищо против да има такива конкурси. Дори напротив.
Отдавна мисля, че снимките на обитатели трябва да са извън другия конкурс, който вече се проведе два пъти и да се надяваме да продължи и занапред.
Но...

1. Искрено се съмнявам, че ще има чак толкова желаещи, че да се провежда на два месеца.
2. Въпроса за наградите не е засегнат, да разбирам, че ще се прави за слава :lol:
3. Не знам дали хората, които смятат да го водят си дават сметка, че ще им трябва доста време за да го осъществяват.
4. Предлагате да се ползва жури за оценяване. Аз отсега ви казвам, че няма да очаствам в това жури, защото нищо не разбирам от фотография, не съм и спец по Фотошоп :D  Така че, нека в журито да има хора, които разбират.

В заключение...в този конкурс личи оргомен ентусиазъм, който пък всъщност е в основата на нашето хоби. Така че не мога да съм против.

Кажете си и вие мнението. Пък ще видим кое как точно ще стане.

Boby_

Първо да кажа, че аз съм в основата на идеята. Обяснявам и защо я смятам за необходима - защото конкурсът за фотография наистина не се вписва в картинката на общия конкурс, който е за аквариуми.
Второ да, идеята ми наистина е конкурсът да е без награди и за чест и за слава само. Който иска да си мери... снимките, да заповяда. Който иска материални награди, да си търси друг конкурс.  :lol:
Напълно съм наясно с това, че организацията ще иска време и усилия и съм готов да ги отделя, без да ангажирам някой друг (освен отчасти модератора на Фотография).
Оценяването няма да се извършва от жури, журито ще има само контролни функции с цел да намали възможностите за злоупотреби. Класирането ще се формира на базата на гласовете на потребителите.
Колкото до честотата на конкурса, може и наистина веднъж на два месеца да е твърде често. Практиката ще покаже.
Затова си позволих да обявя пробен кръг - да "ошлайфаме" правилата, да видим дали ще има интерес и дали изобщо има смисъл от идеята.

За съжалени до момента вече втори ден никой не е изпратил дори една едничка снимка.  :lol:

Давайте, хора, пращайте - ако няма фотоапаратче за първия, не можете ли да снимате?  vilka  nuts

NO CARRIER

Жалко, че условието е само една снимка. Щях да ти нащракам поне 10тина, но утре и другиден, живи и здрави. :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Boby_

Цитат на: "NO CARRIER"Жалко, че условието е само една снимка. Щях да ти нащракам поне 10тина, но утре и другиден, живи и здрави. :-)

:lol: Идеята е по малко, но редовно.  :wink:

Bunz

На мен ми е мъчно, че не мога да участвам, заради ограничението от над 100 мнения.

kpokcho

Цитат на: "Bunz"На мен ми е мъчно, че не мога да участвам, заради ограничението от над 100 мнения.
вариант а) почвай яко да твориш мнения до 15.03 имаш време.
Виж това моето е точно 99тото.
вариант б) наистина да отпадне... По-скоро да се замени с време на регистрация!

Boby_

Не, идеята е след предварителния кръг ограничението да не отпада, но да се добави възможност някой от постоянните посетители на сайта да гарантира за участник с под 100 мнения. Аз например веднага бих го направил за Bunz - убеден съм, че зад този нико стои реален човек.  :wink:
Просто имайте малко търпение, моля ви - ще изгладим нещата, просто трябва да тръгнат веднъж.  :wink:

anonto

Цитат на: "Bunz"На мен ми е мъчно, че не мога да участвам, заради ограничението от над 100 мнения.

На мен не ми е мъчно, но може би и аз бих участвал ако имах право.
А и не се определям като фантом във форума, така че май трябва да се помисли върху това условие.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg58.imageshack.us%2Fimg58%2F9057%2Faf2ck5.th.jpg&hash=85ebd098ed0cca62675dd280ef689eeb20f85b3b

Boby_

Вижте статистиката за потребителите - от около 1000 регистрирани има над 500 без нито едно мнение. Колко от тях според вас са истински реални хора? Според мен твърде малко. Идеята е не да ограничим хора като anonto и Bunz, за които съм убеден, че не са "фантоми", а да затрудним злоупотребите.
Както вече казах, за първия кръг ще има промяна в това отношение, за да направим правилата по-адекватни.

Bunz

Цитат на: "Boby_"Не, идеята е след предварителния кръг ограничението да не отпада, но да се добави възможност някой от постоянните посетители на сайта да гарантира за участник с под 100 мнения. Аз например веднага бих го направил за Bunz - убеден съм, че зад този нико стои реален човек.  :wink:
Просто имайте малко търпение, моля ви - ще изгладим нещата, просто трябва да тръгнат веднъж.  :wink:

Ее, Боби, много благодарско за подкрепата. Шъ гледам да се отсрамя подобаващо!

NikolaV

Цитат на: "anonto"
Цитат на: "Bunz"На мен ми е мъчно, че не мога да участвам, заради ограничението от над 100 мнения.

На мен не ми е мъчно, но може би и аз бих участвал ако имах право.
А и не се определям като фантом във форума, така че май трябва да се помисли върху това условие.
За тебе аз гарантирам :-)

Boby_

Ами... нека предложа нещо тогава.
Не искам да изпускам такива хора, затова нека направим промяната в правилата още сега. Не е много коректно да го правим в движение, но пък идеята не е да прецакваме някого, който има желание да участва.
Ей сега ще помоля модератора да отключи темата, за да мога да променя това правило и да "поолабим" нещата.  :wink:

NikolaV

Ебаси! Отиде ми бизнес идеята...
Тамън мислех да почна да продавам гаранции... :twisted:

AQUASAUR

За Bunz и аз гарантирам  :!:  пък ако знаете и кви снимки ви е приготвил... :P  хич няма и да участвате... :roll:  :wink:  :lol:

Boby_

Ами хайде, промяната на правилата е факт.
Чакам участие и от Bunz и anonto.  :lol:

Similar topics (5)

4817

Публикации: 15
Прегледи: 7210

2655

Публикации: 3
Прегледи: 2831

8572

Публикации: 0
Прегледи: 19805

3148

Публикации: 2
Прегледи: 2760

431

Публикации: 40
Прегледи: 17351