• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 09:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

ново диамантена арована

Започната от iccoo, 21.09.2010 15:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iccoo

Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting
някои преди време ми беше писъл че в българия имало само сребърна
ето една нова в сиво жълт цвят и черен
Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting


iccoo











ама изобщо не ми се отдава да снимам хем с профисолнален апарат го правя

трябва малко уроци да взимам маи


deadline78

за нищо на света не заменям дискусите с друга риба ако ще армагедон да става!хубави са тези риби но на сарце ми плаче дискуса

iccoo

ама дискуси в всеки магазин а такива  *dontknow*
въпрос на вкус на мен дискуси отдавна са ми умръзнали  *DRINK*

deadline78

тук в Бургас с тея луди цени за дискуси а и само в 2 магазина има от тези хубави риби.в единия е на Милован има само два 5-6 см и ги дава на 38 лв броиката а другия е на един Стоян  той пък за сан мера 5-6 см  иска 50 лв  ето защо от време на време патуваме партийно до Добрич и земаме хубав рибок на сносна цена и качеството даже е по добро-даржа на БГ дискуси а не на вноса.Бургас малко хора имат дискуси ето защо някой трябва да промени тази карма. *STOP*

iccoo

владо има интересни дискуси в бургас
а хубавите дискуси се внасят но са скъпи
всичко хубаво е скъпо ако искаш хубави риби трябва да се бръкнеш доста  *DRINK*

AQUASAUR

Цитат на: iccoo - 21.09.2010 15:49...някои преди време ми беше писъл че в българия имало само сребърна
ето една нова в сиво жълт цвят и черен

Ако се разцъкаш из Нета...ще откриеш безброй клипчета и снимки на Ароани, които са доста видове...
По континенти само са три - Азиатски, Южноамерикански и Австралийски....
Друг е въпроса какво точно достига инцидентно до България като внос...
с две думи - най-евтините видови вариации и най-маломерни като размер.
Азиатците си устройват много атрактивни Шампионати посветени на най-колоритните представители от този вид.  8-)
Arowana /Osteoglossum ferrarei е вида който си отглеждам лично аз през последните години.
Наистина уникална Риба и е удоволствие да я наблюдаваш като поведение, особено при хранене...
но като всички големи Хищници - изисква си по-специалното меню и колкото се може по-голям обем на аквариума!
Гледал съм я и с Дискуси и с дуги Американски Цихлиди - не ми е създавала проблеми!


iccoo

такава имах и аз но тя е като змиорка тази е риба с опашка и задница на риба не достига такива размери по малка остава и е вид които се намира доста трудно също така не е толкова агресивна като тези аровани които имах преди това аз много искам да си взема червена арована но лека полека и до там ще стигна  *DRINK*
а ето как ще изглежда като порасне

а тук разликите междо двата вида

iccoo


BOJO

Пак изтрепа рибата с тази  риба *DRINK*

iccoo

Цитат на: BOJO - 30.09.2010 09:58
Пак изтрепа рибата с тази  риба *DRINK*
:-Dстарая се  *DRINK*

iccoo


ето като порасне така ще изглежда
: 16.10.2010г 19:07ч





iccoo


wwladoo

Цитат на: deadline78 - 23.09.2010 12:44
тук в Бургас с тея луди цени за дискуси а и само в 2 магазина има от тези хубави риби.в единия е на Милован има само два 5-6 см и ги дава на 38 лв броиката а другия е на един Стоян  той пък за сан мера 5-6 см  иска 50 лв  ето защо от време на време патуваме партийно до Добрич и земаме хубав рибок на сносна цена и качеството даже е по добро-даржа на БГ дискуси а не на вноса.Бургас малко хора имат дискуси ето защо някой трябва да промени тази карма. *STOP*
*offtopic--Извинявавам се на мод. и на Ицо--че тук не е мястото в тази тема нали,но когато някои хора се исказват неподготвени ме хваща яд,да не говорим,че имената на осн. селекции като ги видят и..........дотам!!!  И мисля,че е крайно време да пуснеш някоя снимка в този прекрасен раздел-фОТОГРАФИЯ на твоите питомци да ги видим и ние да им се порадваме-стига си ги крил,нали така градски похвали се,ти сам споделяш вече във 3-4 та тема,за дискусите ти и че толкова малко хора гледат дискуси в БС ;-) :-)
: 11.11.2010г 01:01ч
Цитат на: iccoo - 23.09.2010 12:49
владо има интересни дискуси в бургас
а хубавите дискуси се внасят но са скъпи
всичко хубаво е скъпо ако искаш хубави риби трябва да се бръкнеш доста  *DRINK*
Много правилно си го написал Ице--всяко хубаво нещо и чиста линия си има цена --друг е въпроса,че на някой май не му се дават,съгласен съм,че не са по джоба на всеки някои по скъпи селекции Дискуси--особенно по голям размер, но примерно и аз искам да карам последен модел ЕС класа-Мерчо поръчков но нали...........Макар,че по малки размери 4-5-6 см. са на поносима цена и всеки може да си ги позволи-стига да оценя това, което му се предлага и щом афешира,че му са на сърцето--както и между впрочем и на мен!!!Примерно преди години,(защото бях прекъснал с дискусите от доста год.и сега от половин година поднових пак)първите си дискуси знаеш ли как съм ги купувал и събирал пари-нямал съм възможност,хайде нали да не изпадам подробности!!!Градски моето момче--предлагам 12-13 селекции Дискуси--ако искаш ще ги изброя,но няма смисъл ти си идвал при мен в базичката и си виждал някои,а ще ги вдигна и на 18 в най-скоро време!!Верно,че няма избор на дискуси в Бургас и сигурно се сещаш за какво-щом гледаш такива--сигурно си губил някоя риба и знаеш,че като изгубиш рибка от 1 лев е едно а от 25-30-40лв и нагоре е съвсем друго нали,особенно пък ако нямаш възможности което е най-лошото,никой не го иска но за съжаление..... е така....--Ха така,да обаче на ,,магазинерите,, не им се губи!!Гледкай си дискусите и ако искаш да намериш качествени винаги ще намериш--дори и да не е от БС-какъв ти е проблема!! ;-) :-)
: 11.11.2010г 01:01ч
Ице--поздравления,пак изби рибата с по рядък вид *THUMBS UP*!!!Тайгърчетата как са оправи ли се окото!!!
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

tomatomov197

   Имам едно страшно филмче за арована и тъй като само ти си писал , че имаш такава риба ти го поствам тук  :-)   Почти 1гб  е и затова го качих в дата.бг . Ето линк -   
С добра дума и пистолет се постига повече, отколкото само с добра дума.

Similar topics (5)

45954

Публикации: 1
Прегледи: 2324

26219

Започната от iccoo


Публикации: 24
Прегледи: 14416

9635

Публикации: 10
Прегледи: 6283

28903

Публикации: 52
Прегледи: 17798