• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 08:00

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Барбусчета и други аквариумни хубавинки-всякакви

Започната от tishomura, 23.10.2010 23:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

tishomura

...и показаха цялата си красота :) ,по-нататък-около коледа ,като си вземем сносен апарат,ще се опитам да ги снимам и да рефрешна снимките.
АЗ ква я мислех...Тя ква стана!!! :)   Напорист Фото Ентусиаст.

suntsu69

Браво. Радвам се, че има хора, които гледат тези красиви риби.

AQUASAUR

Браво! Много добре явно ги гледаш и храниш - доста добре са се оцветили!  *BRAVO*
А ако и с тази Сапунерка вадиш снимки с качество като пълвата - лошо няма!  ;-)

tishomura

Уви, снимките са правени с телефон -3.2 мегапикселова камера с леща на Carl Zeis,телефонът е Nокиа N73.НО...от вчера вече имаме и по-добър апарат canon-sx 20 is,с,който се надявам да подобря уменията си,но първо трябва да го изуча,и да го накарам да снима в макро режим някак си.... *ROFL* все още не съм го разучил добре.
: 14 ноември 2010, 12:37:41
Ето и една снимка с новият турбо сапунер,естествено правена на режим "аквариум"/предполагам знаете как се гонят барбуси из аквариума за да ги сниммате,това са едни от най подвижните и енергични рибки-така,че ако имате забележки-дайте някой съвет как да подобря техниката,и режимите на снимане. *thanks
АЗ ква я мислех...Тя ква стана!!! :)   Напорист Фото Ентусиаст.

Caxapa

Пробвай с опцията (картинката е бягащо човече) за спорт и бързо движещи се обекти. От няколко снимки все една две ще излязат на фокус и ясни.

mojiganga


tishomura

Започвам да бълвам снимки с новото фото :0 .Отговарям на въпроса за вида на барбусите-Черният с червената муцунка е Barbus nigrofasciatus ,а другият по-червеният със синята люспичка зад очото и прозрачни плавници на черни точки е barbus odesa .Останалите участници в покрайнините на снимката и в общото "мазало"са Огнени барбуси в момента не си спомням латинското им наименование,ама го има в раздел риби ако някой го интерисува  *CRAZY*.Ето още една снимка на "черноризеца храбър" криешщ се в шубрака на нимфеята,от по-големият си брат ,който ухажва една сочна кака на около.П.Пис-за хелера от по-горната снимкаІнямам какво да добавя освен,че където се съберат 2ма той е 3ти-задължително  *DRINK*
Може ли да се престорите че не виждате брадичката по сагитарията  :-[
АЗ ква я мислех...Тя ква стана!!! :)   Напорист Фото Ентусиаст.

tishomura

АЗ ква я мислех...Тя ква стана!!! :)   Напорист Фото Ентусиаст.

AQUASAUR

Тишо, Барбус без да използваш Светкавица при снимане - трудно ще успееш да хванеш на фокус!
Затова, сложи някакво дифузерче на тази от хапарата ти, да разсейва оптимално блика свелина,
сложи скорост поне 1/200 s и пробвай с по-затворена бленда - поне F 9 , ISO 100 - 200.
Постарай се също да ги изолираш при снимане на открито а не заврени в  "шубраците"... ;-)
Инак фотомоделите са ти Супер!  8-)

tishomura

О ,благодаря за съвета.Веднага щом прочетох,и опитах,без никаква подготовка,просто понагласих скоросттана 200,диафрагмата не ми дава да я затворя по-вече от f8,намалих силата на светкавицата,и снимах....скаридите.а те толкова бавни ,и въобще забравих,че трябваше да снимам барбуси.Нооо важен е опита.получи се нещо,което мога да кажа,че алгите се набиват на очи по-вече от колкото скаридите,нооо ще му хванем цаката (някой ден)  :-D Ето и опитите ми и настройката на светкавицата+сянката от самият обектив ест-никой не помисли за това преди да натисна спусъка  *ROFL*

А това е опит на жив обект извън аквариума:
АЗ ква я мислех...Тя ква стана!!! :)   Напорист Фото Ентусиаст.

tishomura

Голяма целувка по случай новата година на всички съфорумници :)
           
Нека е плодотворна:
           
И блестяща:
           
и маалко загадъчна:
           
и малко по-шарена;
           
пълна с добри и нови приятели:
           
АЗ ква я мислех...Тя ква стана!!! :)   Напорист Фото Ентусиаст.

niky


Асен Евгениев

Цитат на: tishomura - 12.12.2010 22:20
+сянката от самият обектив
Ето това много ме дразни и мен, затова мисля да си купя външна светкавица. А ти все повече задобряваш. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

tishomura

 Хааа :) задобрявам...трябва да викажа,че 85% от снимките които прави този апарат са произведение на колежката-по семейство/жена ми/.Тези от последният пост до една все Тя ги е измайсторила,аз само давам съвети за настройките,ама като хвана аз така омазвам нещата,че от 30 снимки да имам 5-7,като хората,не,че мърдам до като държа апарата,ами все се прая на специалист и задавам едни режими дето никой свестен фотограф няма да се сети да предположи че може да се снима така!!! Но имам и Аз,някой и друг шедьовър ;)
АЗ ква я мислех...Тя ква стана!!! :)   Напорист Фото Ентусиаст.

tishomura

АЗ ква я мислех...Тя ква стана!!! :)   Напорист Фото Ентусиаст.

Similar topics (5)

9845

Публикации: 1
Прегледи: 2271

7359

Публикации: 9
Прегледи: 4851

6407

Публикации: 1
Прегледи: 2929

47697

Публикации: 89
Прегледи: 64159