• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
14.05.2024 20:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Какъв фотоапарат да си купя за ... лв. Всички питанки тук.

Започната от NO CARRIER, 03.01.2007 23:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

elena88

А какво ще кажете за тези три модела:
OLYMPUS XZ-1 BLACK   
CANON POWERSHOT SX260HS BLK   
CANON IXUS 240HS BLK
PANASONIC DMC-TZ30EP-K
Само олимпуса днес не можах да открия в магазините / Велико Търново/

kimmy_rz

Едното за сметка на другото. При всички положения правиш компромис. Аз си имам ДСЛР и като имам поводи си го нося само с 1обектив. Иначе компромиса е с качеството.

Каквито и пари да дадеш, ако не е огледален, си си метнала парите в езерото. Все едно и също е като да си вземеш телефон с хубава леща.

denbosch

Цитат на: kimmy_rz - 16.12.2012 21:28
Каквито и пари да дадеш, ако не е огледален, си си метнала парите в езерото.
Хайде,де *NO*!Като вземете да ги превъзнасяте тези DSLR-и и се забравяте малко!Не бъдете толкова крайни!Хубавата снимка зависи в много голяма степен от уменията на фотографа и много по-малко от фотоапарата.Във форума преди време една колежка беше показала как може дори със сапунерка за стотина лева да стават страхотни снимки...

elena88,от тези бих избрал или Panasonic Lumix DMC-TZ30 или Canon PowerShot SX260 HS Black...

ico

Цитат на: denbosch - 16.12.2012 23:23
Във форума преди време една колежка беше показала как може дори със сапунерка за стотина лева да стават страхотни снимки..
Къде са тия страхотни снимки на рибки примерно със сапунерка за стотина лева?  =-O
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

paolo6481

Няма как да има такива снимки на рибки със сапунерка за 100лв.Но колежката Елена който и апарат от посочените да купи ще и свърши работа за да снима детето.На нея и трябват просто снимки за спомен,защо да се утиква със скъпи апарати ако няма да им ползва екстрите?
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi40.tinypic.com%2F34zdrna_th.jpg&hash=45c7615397b36a46302083086bcbaa2a9717f785

Antuni

Ето една снимка правена с фотоапарат за 80лв. Не че е хубава но ми харесва как се получи.

пп Не разбирам нищо от снимане да се има в предвид.


0899808552

ico

Ако снима по пладне в слънчев ден детето навън... всеки апарат ще й свърши работа, но за обща употреба на закрито ще снима детето ама какво ще излезе  :-!

Цитат на: Antuni - 16.12.2012 23:50
Ето една снимка правена с фотоапарат за 80лв. Не че е хубава но ми харесва как се получи.
Говориха за страхотни снимки или поне за прилични... то някакви снимки е ясно че ще станат.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

denbosch

Цитат на: ico - 16.12.2012 23:39
Къде са тия страхотни снимки на рибки примерно със сапунерка за стотина лева?  =-O

Може и да се поразровя,ако ти първо ми покажеш къде elena88 е написала,че ще снима рибки ;-)...
И "говорих" за страхотни снимки,а не за страхотни снимки на рибки или примерно за макро на макрото.
А пък понеже имам доста познати с  DSLR-и мога да твърдя,че ако не се бръкнеш за качествена светкавица,снимките на любител на закрито няма на се различават много от снимките,които би направил с турбо-сапунерка.

elena88

Няма да снимам рибки,но поне като ще давам толкова пари да е най-доброто за тази сума.

zariio

ЦитатА пък понеже имам доста познати с  DSLR-и мога да твърдя,че ако не се бръкнеш за качествена светкавица,снимките на любител на закрито няма на се различават много от снимките,които би направил с турбо-сапунерка.

Това са пълни глупости.Най-лошото е когато някой си вземе дслр тяло и спести за хубав обектив а сложи някоя тояга,та тогава почва реването че дслр не е нещо кой знае какво.Разбира се че може и с апарат за 80-100лв да правиш хубави снимки.Въпроса е кога ще ти писне точно от хилядите кадри да избираш сполучливите,да чакаш удобния момент и т.н.
От прочетеното горе оставам с впечатлението че на колежката не и се разнасят голямо тяло+обективи така че да грабва някоя сапунерка за 5-600лв и готово.Има толкова сайтове в нета със сравнителни характеристики че може да избереш от какво точно апаратче имаш нужда.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

ddimitrov

При сапунерките има само една марка, която си заслужава - Canon, серия PowerShot. Всички други куцат според мен. Непретенциозни фотоапаратчета, снимащи при почти всякакви условия с идеално любителско качество. Все пак 500-600лв са много пари за фото. Дали ще е от 200-300лв или от 600 сапунерка все едно. Ако ще се ползва и за видео погледни модели снимащи псевдо HD. 
www.mitak.info - още снимки на аквариума и мой личен блог
www.lakomnik.net - винаги нещо вкусно за хапване
www.panoramni.com - блог с панорамни снимки от България

evgeni200

За компактен и профи гледайте Leica . Хубаво и евтино няма ! По наште стандарти е категория сапунерка но професионална  8-)

zariio

Цитат на: ddimitrov - 17.12.2012 12:50
При сапунерките има само една марка, която си заслужава - Canon, серия PowerShot. Всички други куцат според мен. Непретенциозни фотоапаратчета, снимащи при почти всякакви условия с идеално любителско качество. Все пак 500-600лв са много пари за фото. Дали ще е от 200-300лв или от 600 сапунерка все едно. Ако ще се ползва и за видео погледни модели снимащи псевдо HD. 

Айде поредното крайно изказване.Абе хора недейте така говори глупости бе =-O
Canon, серия PowerShot не е лошо но и не е кой знае какво.И тва за 200-300 и 600лв примерно било едно и също.Въобще знаеш ли за какво говориш?
Моята сапунерка е панасоник lx-3 и дори и доста старичка вече бие доста други от новото поколение.Та тя беше около 500-600лв като я купувах.Пак казвам зависи за какво ще се ползва но за 200лв трудно ще намериш такава и примерно да снима в роу,на най-широко да е с бленда 2/реална/ и т.н.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

ico

Може пък и снимки на риби да се приискат...
Децата на закрито не са особено лесни за снимане, ако все пак говорим за хубави снимки, а не за някакви щракнати малко след момента кадри с малка замазана част от крака или косата на детето. Евтините сапунери не стават за това. Снимат малко след като искаш, ако фокусират някъде, то най-често не е там където искаш, много често просто ти казват и ти показват, че е било тъмно за автоматичено фокусиране и изобщо за снимка. И после най-хубавите цветове в снимката са тия на шума...
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

denbosch

Цитат на: zariio - 17.12.2012 12:44
Това са пълни глупости.Най-лошото е когато някой си вземе дслр тяло и спести за хубав обектив а сложи някоя тояга,та тогава почва реването че дслр не е нещо кой знае какво.

Хайде наистина да не бъдем толкова крайни!

Ще ми се да видя предложение за хубав DSLR с читав обектив,който да се побере в бюджета на колежката. ;-)
И не виждам как примерно е спестил от обективи човек,който е дал близо 6000 лв за тяло и обективи,а също и едни леки 800 лв за светкавица.Приятелите ми не са суперпрофесионалисти,но не са и пълни лаици,че да си купуват на сляпо каквото и както им падне.


Similar topics (5)

8284

Публикации: 48
Прегледи: 25056

4483

Публикации: 24
Прегледи: 10076

45878

Публикации: 1
Прегледи: 2123

4616

Публикации: 17
Прегледи: 9337

1634

Публикации: 4
Прегледи: 4129