• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 12:54

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Дайте съвет

Започната от krasi1515, 03.04.2010 12:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

krasi1515

Първо здравиете
преди около 2 седмици си направих аквариум мисля , че се получи добре но все пак има какво още да се иска
кажете какво още мога да добавя или ако има нещо което нетрябва да е там да го махна.
Мерси преварително
Ето това е аквариумчето http://img251.imageshack.us/img251/4702/1001568x.jpg

Bolta

Здравей !
Аз мисля , че грунда ти е много едър. Това бялото , което прилича на корали - какво е ?

Лора

Точно корал си е и няма място в сладководен аквариум. Не че е истински, но не се връзва със сладководната акваристика.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

Bolta

Защо темата е в този раздел?

krasi1515

аквариума не е сладководен

Raven

krasi1515 направи си един профил в клубът на форума, така ще имаш текуща тема в която ще си обновяваш снимките и ще получаваш съвети когато поискаш.

https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Caxapa

Цитат на: krasi1515 - 03.04.2010 13:17
аквариума не е сладководен
Леле! Имало и соленоводни Хелери. *BRAVO* От къде си ги купи ? :-| Ама съм тъп и не следя новостите.

krasi1515

ок де аз съм се заблудил  :-[ защото му слагах сол   :-[

Raven

Солта вреди на растенията, нищо чудно да ги загубиш.

За живородките е допустимо  да се слага сол, но не е задължително и спокойно ще минат без нея, растенията обаче умират в крайна сметка от солта.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

gipsa

Ако имаш възможност да смениш гъбата с вътрешен филтър ще е по-добре .  *privet*

Bolta

Цитат на: gipsa - 03.04.2010 15:51
Ако имаш възможност да смениш гъбата с вътрешен филтър ще е по-добре .  *privet*
krasi1515 вече има профил  тук

nikolaytoshev

Грунда ми се вижда едричък и недостатъчно за да се развива кореновата система на растенията. Иначе ще е добре да добавиш още растения и някой корен за да придобие по-добър вид. Помпичката с гъбара няма да извършва качествена филтрация, затова е е по-добре да я смениш с някой вътрешен филтър, бил той и китайски (струват около 12-16лв.).
Предлагам ти да махнеш корала защото много бързо ще се зацапа, а после много трудно се мие и няма същия ефект след като стане с черен цвят. Казвам го от опит.
Не си дал информация за аквариума ти и не знам колко е голям, но въпреки това не виждам да си сложил никаква подложка под него.

Similar topics (3)

55343

Започната от ivaniko


Публикации: 1
Прегледи: 3237

4625

Започната от acho_pl


Публикации: 10
Прегледи: 5756

1897

Публикации: 86
Прегледи: 35134