• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
08.05.2024 01:45

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Нагряване на бобината на магнит вентила за СО2

Започната от a__andreew, 11.12.2011 20:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

a__andreew

Здравейте колеги искам да попитам до колко се нагряват бобините на вашите системи за СО2. Аз подкарах моята система и вентила е на Камоци и утре ще  ги търся са съвет. На мен ми се струва , че нормално да има нагряване, но до колко ще е нормално за да работи.

borislav

Нагряването е значително, може би 50-65 градуса. Няма проблеми,това е нормално.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

trupai

Ако се нагрява прекалено много, погледни да не би да са ти дали бобина за 12 волта. На мен ми се е случвало точно в Камоци. Във фактурата пишеше 220 волта, а в действителност беше за 12 волта. Нагряваше се като котлон и се изду малко докато я видя. Иначе след това в Камоци ми я смениха и казаха, че е тяхна грешката.
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

a__andreew


trupai

Значи си е ОК. Не се притеснявай, че нагрява. Виж само дали работи и си свиркай :)
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

ivanov_km

Въпреки, че последния пост е от преди 15 дни ще напиша няколко реда може да са полезни за някой колега. Аз също се сдобих с ел. магнитен клапан на Камоци. При покупката обсъдихме няколко варианта с представителя на Камоци относно бобината на клапана. Попитах го за това прословуто греене на въпросната бобина. Значи нормално е бобината на 220 волта да грее повече, за това аз се спрях на бобина на 24 волта, променлив ток и на 12 волта прав ток. След което си закупих един адаптер за 12 волта с мощност 1,2 ампера и се получи идеалният вариант за мен. Клапана е напълно безшумен както и неговата бубина. Самата бубина се нагрява но в съвсем допустими граници не може да се и каже, че е гореща. Според мен по удачния вариант е да се закупува бубината на 12 волта отколкото тази на 220 волта, бобината е с мощност 3,5 вата. Дано съм бил полезен на някой.

a__andreew

Благодаря за информацията. Мисля , че и на други колеги ще им е полезно да знаят и да не се шашкат

iek

Цитат на: ivanov_km - 23.12.2011 12:30
бубината на 12 волта  е с мощност 3,5 вата. Дано съм бил полезен на някой.
Много полезна информация! Според тези данни би трябвало да гълта 0.3 ампера или съм в грешка, т.е. и 0.5А ще са достатъчни?

a__andreew

Хи, идеята е , че има вариант и за бобина на 24 и 12 волта за монтаж на клапана. Но лично мен ми се вижда ненужно един в повече компонент в системата са само излишни именно траф 220 /24/12 и изправител. А самите мощности и амперажи си ги има написани на бобината и тя е сменяема. Запитах хората от Камоци да ли е нормално да се нагрява толкова, че да не може да се задържи с ръка и от говора беше , че те са изчислени да работят така. Става въпрос на 220 волта.

ivanov_km

Цитат на: iek - 23.12.2011 18:15
Много полезна информация! Според тези данни би трябвало да гълта 0.3 ампера или съм в грешка, т.е. и 0.5А ще са достатъчни?
Ами не зная, аз намерих за 10 лв. адаптер с мощност 1,2 А и го взех него, в бъдеще може да се използва и за др.
Цитат на: a__andreew - 23.12.2011 20:40
Хи, идеята е , че има вариант и за бобина на 24 и 12 волта за монтаж на клапана. Но лично мен ми се вижда ненужно един в повече компонент в системата са само излишни именно траф 220 /24/12 и изправител. А самите мощности и амперажи си ги има написани на бобината и тя е сменяема. Запитах хората от Камоци да ли е нормално да се нагрява толкова, че да не може да се задържи с ръка и от говора беше , че те са изчислени да работят така. Става въпрос на 220 волта.
Ами с адаптер малко се оскъпява инвестицията (с 10 лева средно) за сметка на това обаче тази бобина не грее, разбира се излъчва топлина но не повече от 40 градуса.
Колега, а за информация каква е мощността на 220 волтовата бобина ?

a__andreew

Хи след изпити няколко чашки с цел премахване на болка в гърлената област видях 5 вата.

ivanov_km

Да това дава и отговор за по голямата температура на 220 волтовта бобина. Разбра се, че тя е направена да работи при такава температура и повод за притеснение няма.  *DRINK*

Condor

 А защо са така недоизчислени така теза бОбини?Някой обясни ли в тея магазини?Аз лично се притеснявам да потребявам такива маломощни уреди,опитващи се да разсейват такава топлина.
Няма логика 220 волтовите  да греят повече от 12 волтовите. *UNKNOWN*
Тока им е над 15пъти по-малък ,а загубите (в случая греенето) са в геометрична прогресия с тока. *mislia*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi42.tinypic.com%2F2yukgtd.jpg&hash=f0fa4cfff231858e823e28afdd0eb314477d16d1

Similar topics (2)

54941

Публикации: 14
Прегледи: 5660

54927

Публикации: 5
Прегледи: 2786