• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 21:49

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

как се справяте с този проблем?

Започната от hunter, 25.01.2013 18:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hunter

От скоро може би месец и половина подавам СО2 с мая и захар. Появи ми се нещо бяло по дефузера като отворих канистъра (самоделен) да го чистя имаше от същото и там и то много. Предполагам, че всеки който подава по този метод има такъв проблем. Как се справяте с него, пробвах да го почистя от дефузера със клечка за уши вътре в аквариума. Разпиля се навсякъде ужас. Моля за съвет тези които имат такъв проблем.

stanislav89

Накисваш дефузера в белина за 24 часа, за по малко не съм пробвал може и да няма ефект, след това го измиваш хубаво и е готов за употреба.

hunter

А през тези 24 часа докато той се кисне трябва да не подавам, че без дефузер с едри балони кофти така ли? А чудно ми е защо изби и в канистъра. Това да има такава гадост нормално ли е или нещо не е наред за да се получава това? И да добавя дефузера е стъклен с керамика белината няма да му прецака нещо нали?

Penta

Аз лично нямам идея за какво говориш - "нещо бяло" и " гадост" нищо не ми говори  *dontknow*

hunter

Еми аз ако знам какво е ще ти кажа ама и аз като не знам как да го наричам. И да снимам е късно защото го почистих за сега. А и едва ли ще се види нещо ако го снимам.

dafil

Цитат на: hunter - 25.01.2013 18:10
От скоро може би месец и половина подавам СО2 с мая и захар. Появи ми се нещо бяло по дефузера като отворих канистъра (самоделен) да го чистя имаше от същото и там и то много. Предполагам, че всеки който подава по този метод има такъв проблем. Как се справяте с него, пробвах да го почистя от дефузера със клечка за уши вътре в аквариума. Разпиля се навсякъде ужас. Моля за съвет тези които имат такъв проблем.
Това са някакви бактерии,които са там заради маята-аз минах на с-ма под налягане и го нямам вече този проблем :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

hunter

От това си е рових се на сам на там изкарах една тема от форума във кофти формат и там намерих това
Титла: Re: Помагайте ,че ГОЛЯМ батак става.
Публикувано от: galin76 в 31.12.2010г 01:01ч
До колкото разбирам подаваш цо2 с мая и захар и ако е така моето мнение е че, тази слузеста пайжина или ципа за която говориш около дефузера може да се получава в следствие на влизане на сместа от разтвора мая и захар при по бурна реакция. Аз лично уморих доста растения а и някои риби докато разбера какво става. И при мен я имаше тази ципа около дефузера помислих че е нормално докато водата ми не започна да побелява и след това разбрах че е от маята. Всички растения спряха, по нежните направо заминаха, дори и анубиасите ми хвърлиха листа. Не казвам че това ти е проблема просто давам насока като вариянт. *DRINK*

evgeni200

От бутилката със сместа директно към дифузера ли е маркуча?

hunter


vanko77777

Честито, заквасил си аквариума
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

FHM

Трябва ти буфер между шишето и аквариума той се изразява в по малка бутилка пъна с вода до половината . От голямата бутилка маркуча влиза в малката под водата . С друг маркуч тръгващ от капачката подаваш към аквариума имаше някъде някой беше качил и снимка .



П.П. А то имало и клипче

hunter

Предположих че може да е от това и още снощи понеже имах подготвено шише от 500мл. пробвах да го сложа като буфер. Но се оказа че изпуска между капачката и единия маркуч ще го уплътня днес и ще го сложа. Между другото май ще се минава на СО с бутилка но докато насъбера бюджет за всички карантии си оставам с маята. Благодаря ви за съветите  *thanks

evgeni200

Заливай връските с каноколит и няма да изпуска  :-)

hunter

На това направих днес и вече е пуснато в действие  :-)

pqko

направи нещо такова,няма да ти заема място,може да го лепнеш на страничното стъкло в долния краи,та да можеш да гледаш мехурире.поздрави.


Similar topics (5)

19777

Публикации: 5
Прегледи: 4551

50948

Започната от saxon


Публикации: 13
Прегледи: 6538

21989

Публикации: 10
Прегледи: 7588

55817

Публикации: 0
Прегледи: 2853

19223

Публикации: 5
Прегледи: 3973