Здравейте,
днес изработих CO2 система с помощта и препоръките на колегата написал темата: http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=48 (http://aquariumbg.com/forum/index.php?action=articles&n=48) за което благодаря *privet*
Въпросът ми е следния:
Потокът на CO2 в аквариума до колко трябва да бъде ограничен и трябва ли да го прекъсвам през определен период от време?
Давам клип с изработената от мен система и нейния резултат. Бихте ли ми казали дали потока е прекалено голям, защото се притеснявам от евентуално натравяне на обитателите.
Home Made CO2 (http://www.youtube.com/watch?v=nNr8ht9Y6OQ#ws)
CO2 системата е включена в смесителя от водната помпа, но поради височината ѝ реших да увелича пътя, който изминават балончетата за по-добра газова обмяна.
Направих системата от бутилка 1,5л., която заредих с 1л. разтвор мая и захар. Обемът на аквариума е 70 литра.
П.С: Приемам и препоръки за аранжировка на скейпа. Скоро мисля да вкарам още зеленяжи и ще кача снимки.
За CO2-то този поток е достатъчен.Аз имам също аквриум 70 л. и преди му пусках CO2 също от бутилка 1,5л.
Не спирай потока на CO2.Няма нищо да се натрови.
На клипа видях че има и Златна рибка.Малко не ми върви златна и растения.Може и да сложиш и един-два Анубиаса.За златната рибка трябват растения с твърди листа , за да не ги яде.
От Со2 се нуждаят някои растения. Клипа не съм го гледал но не вярвам да имаш такива растения които немогат да се развиват без Въглероден диоксид. На рибите не им е необходимо Со2.
Не разбрах много от клипа прекалено е кратък за да се ориентира човек какво става. Ако говориш за скейп първо си махни колата и това колело от което мисля че излизаше въздух. Аз също започнах да подавам СО с мая и захар и то във 15литров и поражения нямаше даже и при скаридите. Така директно си излиза СО право към повърхността. Постарай се да прекарват повече време балончетата СО във водата за да се разтвори поне малко. Иначе нищо не правиш и все едно не подаваш *THUMBS UP* А и това червеното растение в дясно ми изглежда на изкуствено намажи му и на него ските и зад борда. Няма логика да подаваш СО на изкуствено растение ако е такова *CRAZY*
Червеникавото е изкуствено. В ляво имам валиснерия и още един вид, но забравих наименованието му... Все пак, откакто съм сложил бутилката лимончето започна да се разлиства още повече. Не мисля, че е без значение дали ще имам бутилка или не, защото малко или много растенията усвояват и CO2.
За Анубиаса съм си мислел много пъти и все не остава време да си взема, но ще гледам в края на седмицата да мина през магазина. :-)
На първия ден, в който включих бутилката един неон отиде на повърхността все едно се е натровил, поради тази причина правя и темата. :-) А за златната рибка, ще си я оставя там, защото не ми пасе растенията.. Малко е лаком, ама..
Можете ли да ми кажете какви по-едри и с по пъстри цветове рибки мога да добавя? Имам само един телескоп, неони и две сомчета.
Благодаря за мненията! *privet*
Естествено че ще поглъщат СО и ще се развиват по добре но това изкуственото го махни не се вписва никъде. Не забравяй че като подаваш СО трябва да намериш баланс между него и светлината. Както и най вероятно ще ти се наложи да ториш.