• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 11:41

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

CO2 Мая и Захар Въпрос

Започната от Sandro, 07.02.2012 21:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sandro

Колеги направих си система с мая и захар , започна да ферментира усещам го по мириса. Интересува ме след колко време се активира и прави достатъчно налягане защото моята вече 2 , 3 часа не иска да вдига налягане за да пуска мехурчета.

elldiablo

Зависи колко е топло в стаята, мойта тръгна след 5 часа

evgeni200

Зависи от температурата в стаята.Моят пръв опит тръгна след около 7 часа.

raadkoo

Има доста изписано по темата. С пълна сила поне едно денонощие трябва да мине. След това зависи и от температурата в стаята как ще протекат процесите. Методът с желето е по стабилен, но зимата поне при мен пуска по слабо.

Sandro

Значи да не се притеснявам че не е както трябва по бавно тръгва :) .
Иначе във стаята е 25 градуса почти винаги даже и повечко.
Със цел да тръгне по бързо добавях още мая и захар и се притеснявам сега да не тръгне пък много как мислите ?

Caxapa

Някъде в мненията на колегите прочетох съвет да не избързваш с торовете а сега избързваш и с маята. Аквариума ти е много пресен и нов за да започнеш каквото и да е торене и добавяне на СО2. От клипчето с златните и скалариите  съдя, че ще имаш тепърва проблеми.

raadkoo

Също така и не е добре да предизвикваш бурна реакция от начало. Тя не че ще е равномерна, но и ти недея да я ровичкаш допълнително. Колебанията който CO2  предизвиква са опасни за рибките.

Sandro

Цитат на: Caxapa - 07.02.2012 21:50
Някъде в мненията на колегите прочетох съвет да не избързваш с торовете а сега избързваш и с маята. Аквариума ти е много пресен и нов за да започнеш каквото и да е торене и добавяне на СО2. От клипчето с златните и скалариите  съдя, че ще имаш тепърва проблеми.

Клипа който си гледал е стар не чак толкова но сега положението е друго.
Във аквариума имам доста повече растения , утре мисля да кача снимки.
CO2 тръгна за сега всичко върви добре и нормално , ще видим за по нататък.
За реактор си използвам вътрешният филтър също ще кача снимки.
Маркуча минава през решетката и влиза вътре във центъра на филтъра там има свободно пространство колкото за едно камъче. Слагам камъчето и пускам филтъра да върти.
Ефекта е чудесен вкарва го през флейтата до дъното и целят аквариум става във микро мехурчета все едно съм пуснал въздуха. 

Асен Евгениев

Цитат на: Sandro - 07.02.2012 21:34
добавях още мая и захар
Напълно излишно е да се слага повече от препоръчаните количества.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

dafil

Лятото на  26-27 градуса тръгва и на втория час :-D,но процеса е наистина доста бурен.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

djibarov

Да добавя и аз - установих, че най-добре процеса /мая+захар/ работи при мен с кафена чаша захар и чаена лъжичка мая на д-р Йоткер /от Пикадили/ на 2 литра бутилка от бира /тъмна на цвят/. Сега, когато е студено процеса тръгва по-късно и по-бавно, но ако се покаже слънце и понапече бутилката  става супер. Ако сложиш много мая процеса като тръгне става бурен  и спира по-рано. 

zariio

ЦитатМаркуча минава през решетката и влиза вътре във центъра на филтъра там има свободно пространство колкото за едно камъче. Слагам камъчето и пускам филтъра да върти.

Не можах много добре да разбера но не е много препоръчително со2 да минава през филтърния материал.Ако е така пробвай да подаваш на изхода на филтъра.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

Sandro

Цитат на: zariio - 08.02.2012 08:12
Не можах много добре да разбера но не е много препоръчително со2 да минава през филтърния материал.Ако е така пробвай да подаваш на изхода на филтъра.

Колега той не минава през гъбите и керамиката която съм сложил.
Прекарал съм го през тях във основата на филтъра има кухо празно място като тръбичка.
Там вътре съм оставил камъчето то е същото дали ще е от пред на изхода или малко по назад е едно и също , само че турбината разбива мехурчетата на още по дребно и ги смесва със водата. Няма да минава през филтърният материал . Водата минава първо през гъбата и керамиката и след това се сблъсква със мехурчетата които не минават през филтърният материал а направо към флейтата. Днес специално ще го разглобя и ще снимам да покажа как точно минава :) .

raadkoo

То така си е доста ефективно ама все пак като няма много растения не ти трябва. Пусни го само през камъче за въздух да не пренаситиш системата. Като си набавиш повече комсуматори тогава пускай през филтъра.

Sandro

Във момента имам 6 вида растения 2 от които са доста малки не знам дали ще се захванат. Не са ми малко растенията , така че мисля че е добре цо2 да се развият по бързо и по добре :) .

Similar topics (5)

24677

Публикации: 13
Прегледи: 6250

20557

Публикации: 10
Прегледи: 12265

34196

Започната от striker


Публикации: 22
Прегледи: 13834

54280

Публикации: 3
Прегледи: 3165

48331

Публикации: 7
Прегледи: 4677