• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 01:02

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпросче..Съжителство м/у Скаларии и Зебровидна Цихлазома

Започната от demona1994, 12.05.2013 23:17

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

demona1994

Колеги имам въпрос, имам две скаларии на около 3 месеца и сега си харесах Зебровидна цихлазома искам да си взема 5-6. Имам 80л. аквариум дали ще има проблем между рибоците ?

petar99

2- 3 ще са добре, но помисли над избора, защото забровидните цихлазоми започват да се размножават и щеш, не щеш са добри родители и без специални грижи от твоя страна ще отгледат малки, макар и не десетки.

demona1994

Мен не ме притеснява количеството ако са ми много имам на кой да ги дам, но се притеснявам да не се изядат със скалариите, или скалариите да им изяждат малките ?

petar99

 Агресия и двата вида могат да покажат по време на размножаване, иначе попринцип са спокойни.

demona1994

Благодаря много  :-)

Caxapa

Промених заглавието на темата и преместих в правилният раздел.

demona1994

Цитат на: Caxapa - 13.05.2013 07:55
Промених заглавието на темата и преместих в правилният раздел.

Благодаря много :)

rollon

Не е добър избор според мен за такъв малък аквариум да смесваш тези риби.Все пак,ако си решил да ги вземах зебрите,най-добре ще е след като хвърлят хайвер да го махаш от аквариума,тези рибки се бият и с астронотуси само и само,за да опазят поколението си :)

Cole

Здравейте, мога ли да гледам 2 зебровидни цихлазоми в 30л аквариум? :-)

ogogogo

Не,не може.Чифт може сам в най-малко 70-80 литра.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

kosy78

агресия ще покаже само зебровидния цихлазом, ще пребие скалариите, "ще им намали диаметъра", ще ги претрепе, или "само" ще ги завре в най гадния ъгъл,не смесвай скалария, която се води миролюбив цихлид, с негрофасциатуми...

mario_gg

Имах барбуси и няколко Зербри с тях .
Щом огладнеят и барбусите и зебрите си похапват от перките на скаларийте и за 1 месец ги сасипват.Нищо че скалара е 5 пъти по голям.
Сега сам ги отдели с едно ЛАБЕО черно/червено то пак ги бие тях.

Similar topics (5)

36729

Публикации: 6
Прегледи: 4068

21884

Публикации: 6
Прегледи: 8537

3583

Публикации: 22
Прегледи: 11063

59391

Публикации: 7
Прегледи: 5537

18169

Започната от goro140


Публикации: 4
Прегледи: 4854