• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 21:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос за Ягуар

Започната от cihlidibsl, 20.12.2011 22:41

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

cihlidibsl

Имам 2 ягуара и ги гледам в 80 л. аквариум, колко време мислите че им трябва да станат поне по 15 см и вазможно ли е изобщо в такъв съд (в момента са около 8-10 см) :karamse:

zangievka

http://www.aquaportal.bg/Fish/details.php?Fish=486 Мисля ,че ще им е много малко аз нямам ягуар но малката ми зонатуска я гледаха в малък аквариум и са и прецакали растежа не порасна повече от 15см а е вече на 3-4г.имах мъжки голям зонатус който беше поне 32-33 см но си беше гледан в 1500 литра с още като него и когато го взех си го гледах  в 500 литра с астронотуса ми.Вземи им поне 400 литра ако имаш възможност.
Иначе честито за рибките да са ти живи и здрави и много да те радват!! :-) :-)
Пусни една снимка да ги видим красавците *bg* *bg*

cihlidibsl

снимка нямам още мерси за савета чесно казано и аз мисля че им е малко но исках да чуя мнението и на др акваристи :-)

zangievka

хаха Благодаря за комплимента но съм много далече от акварист.По скоро се опитвам да стана  :-D :-D *bg*
:-)

cihlidibsl

е предполагам че ще станеш , зависи от колко време се занимаваш и зависи до колко испълваш капацитета на аквариума си :-) искам да кажа че 330 л. не е малко като се има на впредвид че моя е 420 л. а гледам 4 астронатоса 1 голям ягуар 2 ревулатоса по 15 см. и още три цихлида който по нищо не им отстъпват  :-D е сиг не им е мн волно плуването но на мен ми харесва гъстотата....поне за сега ми харесваше :-D

zangievka

Е благодаря за пожеланието.Ами от опит знам,че пренаселен аквариум е бомба със закъснител поне при мен така се получи а и все пак се старая на рибките дай им  е добре даже ми се струва че 330 литровия вече им е малък и след месец 2 и на тях им се очертава един поне 700 литра но първо да дойде 1000 за дискусите че той ми е по-належащ.А за твоя аквариум незнам как си ги събрал и как живеят заедно но мога да те поздравя явно си си свършил повече от добре работата като акварист.Трябва да я споделиш тази тайна!! *BRAVO* *BRAVO* *BRAVO*А тези новите къде ще ги гледаш? :-) *DRINK* *DRINK*

cihlidibsl

е те са ми в др аквариум просто щото няма на каде вече  :-D и аз мислех за по голям аквариум обаче съм ограничес с мястото и за съжаление ще се наложи бавно да им намалявам бройките защото вече си личи че не се чустват усобенно добре  :-)

Similar topics (5)

28872

Публикации: 11
Прегледи: 6620

51796

Публикации: 2
Прегледи: 2580

43468

Публикации: 10
Прегледи: 4732

22014

Започната от vasso


Публикации: 6
Прегледи: 3397

14834

Публикации: 4
Прегледи: 3510