• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 10:21

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос за скаларии

Започната от vasso, 10.12.2009 21:49

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vasso

Здравейте! Една от моите скаларии умря ,отказвайки да се храни(разбрах ,че се среща понякога това нещо при скалариите) и сега искам да сложа друга на нейно място. Искам да купя голяма. Въпросът е дали няма да бъде нападната от останалите като я сложа? Знам, че има някакви вътрешни борби между тях и не знам дали ще има проблем. Останалите живеят заедно от малки.Сега размерите им са от 10 до 15 см.

discus

Някакви битки ще има доколко ще възникнат проблеми никой не може да каже.

vasso

Ясно,предположих го това, но нека някой ,който е пробвал да сподели какво става. :-)

discus

Цитат на: vasso - 10.12.2009 23:07
Ясно,предположих го това, но нека някой ,който е пробвал да сподели какво става. :-)
Ако те успокоява говоря от опит с дискуси, разликата в поведението не е голяма.Агресия ще има. Какво ще стане в твоят аквариум няма кой да каже освен теб след като сложиш новата рибка.
В момента има риба която доминира т.е. играе си на началник,като пуснеш нова риба ще има спречкавания докато се раздели територията. Всичко зависи от рибите които имаш и от евентуалната придобивка.

vasso

Да. Сега едната е значително по-голяма от останалите. Иначе за тази болест в Аквадизайн ми каза Боян, че не може да се лекува и често се получава. Понякога се оправят, но повечето не. :-(

valnata

Цитат на: vasso - 10.12.2009 21:49
Здравейте! Една от моите скаларии умря ,отказвайки да се храни(разбрах ,че се среща понякога това нещо при скалариите) и сега искам да сложа друга на нейно място. Искам да купя голяма. Въпросът е дали няма да бъде нападната от останалите като я сложа? Знам, че има някакви вътрешни борби между тях и не знам дали ще има проблем. Останалите живеят заедно от малки.Сега размерите им са от 10 до 15 см.


Няма да има сериозни проблеми според мене. Като съм пускал нова скалария е имало битки но винаги са били кратки, и без наранявания.  При големи скаларии съм пускал малка на 4-5 см и пак съм нямал ядове. ;-)

А за тази болест има ли някаква информация? От какво се получава? Защото преди време две от моите риби така си заминаха. Спряха да се хранят и толкова.

vasso

Ами казаха ми ,че се среща често. И при дискусите мисля,че я има.Някакво заболяване на цихлидите специално и не е заразно.Понякога моите много отслабваха ,но прояждаха пак. Но и при мен така си отидоха 4 скаларии не знам. :-(

Similar topics (5)

17485

Започната от stefanD


Публикации: 6
Прегледи: 4298

54737

Публикации: 4
Прегледи: 2712

3615

Започната от Vulpes


Публикации: 8
Прегледи: 5612

38609

Започната от niki26


Публикации: 9
Прегледи: 5545

58957

Публикации: 1
Прегледи: 3250