• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 15:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Въпрос: Аквариум за скаларии

Започната от hektor, 24.01.2012 11:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hektor

Здравейте имам питане относно един аквариум. Искам да направя аквариум със скаларии и съм се спрял на един модел с дължина 120 височина 50 и ширина 40. Аквариума е с обем 240л ще му добавя външен филтър Aqua El (този с двата входа и двата изхода) и смятам да го декорирам с 3D фон около 7-8см дебелина и няколко камъка и корен. Смятам и да засадя и растения. Та става ли този аквариум изобщо за такъв вид риби и колко броя могат да се гледат спокоино в него и може ли да се комбинират със някакви други рибки?

manekena

Цитат на: hektor - 24.01.2012 11:02
Здравейте имам питане относно един аквариум. Искам да направя аквариум със скаларии и съм се спрял на един модел с дължина 120 височина 50 и ширина 40. Аквариума е с обем 240л ще му добавя външен филтър Aqua El (този с двата входа и двата изхода) и смятам да го декорирам с 3D фон около 7-8см дебелина и няколко камъка и корен. Смятам и да засадя и растения. Та става ли този аквариум изобщо за такъв вид риби и колко броя могат да се гледат спокоино в него и може ли да се комбинират със някакви други рибки?

можеш да сложиш и 5-6 дискуса

xoxi

Колега аз гледам 6 скаларии в подобен аквариум от една година ,скаларите са на максимален размер
даже се оформиха чифтове,мисля че за този обем тази броика е добре.Моата аква е сус същите размери само дето е 60 височината за което съжелявам *DRINK*

hektor

Само скаларии ли гледаш или си го комбинирал с някакви други видове рибки. А за дискуси още не съм напреднал толкова може би някои ден знае ли човек.

xoxi


hektor

Браво супер ти е аквариумчето

xoxi

Мерси и твоето ще стане *DRINK*

trupai

Ако можеш да вземеш аквариум 120х40х60 височина ще е по-добре. Скалариите стават доста високи риби и е по-добре да е колкото се може по-висок аквариума. Аз гледам 5 манакапуровци, високи по 23-24 см. в такъв аквариум и мисля, че се чувстват отлично. Относно филтрацията ако гледаш 4-5 такива риби мисля, че ще е слаба и ще ти е нужен още един филтър. Големите риби цапат много и няма отърване от брадата и други водорасли.
Този, който цял ден работи, няма време да печели пари - Джон Рокфелер

zambo

Цитат на: manekena - 24.01.2012 11:12
можеш да сложиш и 5-6 дискуса
НЕМОЖЕ . Само на дискусите ще им е тясно в този аквариум . Може да добавиш само пасаж от дребосъци .
Анатоли
175л. Rainbow Fish
56 л. Red Cherry + Cambarellus montezumae 
42 л. Cambarellus montezumae

hektor

За съжаление аквариума е стандартен няма да го правя по поръчка.

radostin21

Според мен аквариумът ти е с добри размери,моят е 120-40-60  и доста трудно се бърка до дъното за да изчистиш  или засееш някое растение.В моя една година живееха 5 скаларий ,но от две седмици им пуснах и към 20 неона и всичко си е наред,растения каквито искаш аз има анубиаси и гигантска крипторина  и микрозорум ,по притенциозните не са ми по вкуса.Спокоино според мен и 10 скаларий ще живеят ,ако няма други риби де,но така или иначе все нещо ще даде фира ,така че вземи 10 бр. аз взех 8 от тях 5 ми останаха след първия месец и така до сега де.

Асен Евгениев

Цитат на: radostin21 - 25.01.2012 20:55
така или иначе все нещо ще даде фира ,така че вземи 10 бр.
Не бих казал.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

hektor

Смятам да направя комбинация с разбори и анциструси и САЕ
: 25.01.2012г 23:11ч
Незнам само дали да слагам 3D фон. В голям размисъл съм влезнал и се чудя чета че си има и плюсове и минуси

Асен Евгениев

Цитат на: hektor - 25.01.2012 23:04
Незнам само дали да слагам 3D фон.
Освен всичко друго ще ти дръпне от ширината, която и без това не е голяма /40 см./ и ще я
свали на 30-32 см. Остави си по-голямо дъно /и обем/.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

rakim

В тази тема има просто невероятни съвети,най добре е модератори или не знам да упражняват някакъв контрол че заради такива спецялисти сумати народ се отказва от хобито.
540л Южна Америка

Similar topics (5)

24673

Публикации: 2
Прегледи: 2599

55732

Публикации: 14
Прегледи: 5712

13782

Публикации: 11
Прегледи: 6161

43556

Публикации: 0
Прегледи: 2030

2941

Публикации: 1
Прегледи: 5990