• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 10:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Трябва ми помощ :)

Започната от spetsa, 30.03.2007 21:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

spetsa

Значи имам си аквариум около 130 литра и ватре имам 2 скаларии и няколко др рибки.Искам да разбера по какво се познават скалариите дали са мъжки или женски.Някакви отличителни белези и тн.Ако може някои да ми каже коя каква е ще му бъда благодарен.Ето снимки на рибките:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=119411

Георги

Ако са полово зрели, мъжкият има чело.

spetsa

ами значи незнам на каква възраст са.Ако може някои да ги познае по пикс ще му бъда благодарен иначе така като гледам снимки няма такива работи.

stilista

Бялата скалария може и да е мъжка но като гледам размерите им са си женски! Колко са възрастни.Изглеждат ми млади.Виждал съм мъжки скаларии и е малко трудно да ги сбъркаш ако са полово зрели
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

spetsa

Ами значи точно това е че незнам на каква възраст са но като сравнявам в магазините с тези които ги продават за 2-ки са съвсем малко по малки иначе се пак мерси :)

islander

Доста са тъмни снимките, но и моето мнение е, че са две женски най-вероятно.
100% можеш да си сигурен едва, когато хвърлят хайвер, Ако има поне малко оплоден, той е бистър до излюпването, ако не, всичкия побелява и го обхваща нещо като мъх.
Само за твоя информация споменавам, че съм имал доста случаи да хвърлят хайвер две женски...

ВЕТЕРАН

99% съм сигурен,че са 2 женски!

spetsa

Е сега ако ми кажете и тази каква е ще сам ви безкрайно признателен
http://images16.snimka.bg/002648993-big.jpg
И още едно въпросче да не правя нова тема.Кои тернеции са мъжки и кои са женски.Тези с по воалните перки ли са женски или те са мъжките.Благодаря предварително.Надявам се ми отговорите и на 2-та въпроса.

nina

За да не спамя с теми форума, ще ползвам неговата. Взех 4 малки скаларии, 2 черни, 1 бяла и 1 черно-бяла. Черните са големи красавици, но вместо по два, имат само по един коремен лъч. В началото помислих да не е откъснат при пренасяне, но после видях, че този който го има е точно по средата. А пък и го има само на черните това. Чудех се, дали не са дефектари нещо? Другото, което искам да питам е, че от известно време храня по-големите скларии с храна на Сера за по-силно оцветяване. Има трихогастери при тях и заради тях и скалариите хапват от нея. Та сега черно-белите станаха със сини носове и червени очи. За носовете...хубаво, ама очите... да не им вреди нещо?

spetsa

Цитат на: botan - 18.04.2007 05:44
Това е скалария.
Ясно че е скалария ама мъжка ли е женска ли е ???

spetsa

Никой ли незнае бе хора :(

Тони

Цитат на: spetsa - 18.04.2007 22:25
Никой ли незнае бе хора :(
Човече, на снимката едва се различава вида на рибката, ти искаш да ти кажем пола *CRAZY*
Скалариите са рибки , при които мъжката и женската не се различават много. Най- сигурното  определяне на пола е , когато двойка рибки  се отдели  от ятото , хвърли хайвер и хайвера се окаже оплоден...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg293.imageshack.us%2Fimg293%2F4525%2Fdsc01245editedzg1.jpg&hash=2c575e6a505c8a44fc649f5cdac35d60b1303f00Тука ред нема, ама требва да се спазва!

spetsa

А за тернециите да ми кажете как стоят нещата при разпознаване на половете.

rookie_gyn

При тернецията женската става доста по-едра от мъжката, да не кажа два пъти и коремчето и е заоблено, при мъжкия коремчето е остро. Това дали са воални няма никакво значение.

bigbeer

по мъдете ще ги познаеш.. по мъдете! направи една снимка изотдолу и изотзад на скаларията и ще ти кажа :)

Similar topics (5)

42659

Публикации: 4
Прегледи: 3325

36135

Публикации: 4
Прегледи: 3529

21092

Публикации: 4
Прегледи: 2303

56130

Публикации: 14
Прегледи: 4848

13393

Започната от stef4o1193


Публикации: 7
Прегледи: 4028