• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 20:41

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Стресът при дискуси, привързване към новото жилище.

Започната от mejdupraznika, 05.02.2008 15:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

mejdupraznika

Здравейте може ли да сложа някакви По-бързи рибки при дискусите защото са много ама много плашливи имам ги от 1 седмица а когато се доближа до аквариума, пък ако реча да сменям *dontknow* вода полудяват  и почват да се крият. Та какво да направя от двете страни на аквариума сложих картон да не се плашат мн мн . Когато ме няма в стаята си ходят и т.н . Когато им пусна храна се отдръпвам да могат да ходят да хапват. Дайте някакво решение  :-| *dontknow*
: 05.02.2008г 15:03ч

Stas

Дискусите не обичат да съжителстват с бързи и агресивни рибки.
Дискусите са доста глезени риби и се искат сериозни умения, за да им осигуриш оптимални условия за живот.
Само тогава няма да са плашливи, ще седят на предното стъкло и ще ти се радват като отидеш да ги храниш.

Не си дал никакви данни за условията, при които ги гледаш, а и не си питал нищо преди да ги вземеш. Съжалявам.

Местя ти темата в "Цихлиди", защото там й е мястото!

discus

Бързината на другите риби не е от значение, тук малко ще опонирам Стас ,че нещата не опират толкова до бързината в движенията,а до това че дискуса няма да успява да се нахрани , ако има много на брой бързи риби около него. Бих препоръчал не бързи ,а стадни риби и то харацини за съжителство с дискусите

panchopan

Абе ако има много бързи плашливи риби покрай дискусите си е кошмар. Допълнително ги стресират.
Така че съм съгласен със Стас. Имаше един период от няколко дена дето на СЕА-тата ми им беше станало нещо и се щураха като побеснели и ми идеше да ги изхвърля. Само плашеха дискусите.

Можеш да вземеш някой дребни, неплашливи риби за да ги "лъжат" че всичко е наред.
Едни клиновидни разбори например или червени неони. Аз имам филомена и не съм видял да ги плашат.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

mejdupraznika

Момчета и преди съм гледал дискуси и нямах тоя проблем. Гледах ги с скаларии.
А тези сега ги взех и са сами в аквариума, имам растения .. ще слагам корен и т.н такаче има къде да се крият. И все ми е на ума че ако бях сложил преди да ги взема някакви неонки  и т.н сега нямаше да са така... Но както и да е ще чакам няма на къде.  *SORRY*.Имам възможност да взема 10 червени неона да се възползвам ли ?!и как ще се отрази на дискусите   *HELP*

vcholeva

Не се притеснявай от неоните, първите десет, които пуснах при моите дискуси изчезнаха за около две седмици. Вторите са по-едри и вереят вече няколко месеца. Незнам дали ще ги успокоят, но поне са красиви. Махни картоните и им дай време да свикнат.

mejdupraznika

Те дискусичетата са на 3.5-4 месечна възраст нямат чак такава уста да ги поГълнат :)  *thanks

sss

Аз имам 1 чифт дискуси, 7 червени неона, 5 черни фантома, 5 червени фантома.
Периодично си вземам по 3-4 малки скаларии и като порастнат ги заменям пак за малки.
И не мисля,че дискусите са гладни, щото само да видят храна и налагат терор на дребосъците.
А след тях мъниците обират дребните остатъци от храната.

Similar topics (5)

43280

Публикации: 9
Прегледи: 3711

47067

Започната от svere


Публикации: 1
Прегледи: 2019

26835

Публикации: 11
Прегледи: 16692

43340

Публикации: 6
Прегледи: 3648

22869

Публикации: 13
Прегледи: 7165