• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.05.2024 22:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

скалариите ми се хапят жестоко последно време,защо?

Започната от goro140, 31.03.2009 00:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

goro140

знам че много са задавали подобни въпроси но

Лора

Малко подробности за поведението им...
Все пак не сме врачки.
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

abaro

Ако някоя от тях охранява определена територия, вероятно ги е ударил хормонът. Разкажи по-подробно за аквариума и рибите все пак.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

goro140

100 литров аквариум ,7 скаларии закупени от разли4ни места  но горе-доло един калибър .около 5 месечни са. До преди се гонеха по-често по време на хранене  и то се хапеха по  опашките но сега се хапят по муцуните и коремчетата. Има доста растителност каде  да се крият ,обаче явно предпочитат спаринга .

ceco

И аз мисля като Абаро.Явно се е заформил някой чифт.

goro140

Не е ли рано за чифтове ? По това което четох в разни сайтове, те стават полово зрели поне на 10 месеца .

SkyNer

При теб са от 5 месеца или са родени преди 5 месеца???
Прохождащия

ico

В аквариум от 100 литра доминиращата скалария ще разбие дргите. Тясно е. Когато се заформи чифт, разкарай другите.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

panchopan

Хапят се щото са цихлиди в пубертет.
Спасение няма.
И без да има двойка ще се хапят.
При мен при оформена двойка мъжкия преби женската от зор да му хварли хайвер.
Тя горката беше по-млада от него.
Ей така с от любов нежно я претрепа гада му с гад.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

goro140

При мен са от месец и малко . А от човека от който купих 3 от по-големите ми каза че са на 4 месеца. После взех още 2 от това котило но си седят по малки .  А за това че са много за 100 литров  аквариум  ,не мисля  . Той е  с размери 70 х 30 х 50  ( д , ш , в) . Ако някой може да каже колко скаларии *lock *lock в колко литра се гледат спокойно ще сам благодарен. *thanks

ico

Около 40-50 литра за скалария ако искаш да станат хубави риби. 100 литров акварим за чифт възрастни скаларии е минимума според мен. Иначе може и 40 парчета да наблъскаш в 100 литра аквариум, ако не ти пука за животинките.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Similar topics (5)

3734

Публикации: 7
Прегледи: 10355

51796

Публикации: 2
Прегледи: 2585

30397

Публикации: 5
Прегледи: 3509

17615

Публикации: 4
Прегледи: 3568

8274

Публикации: 27
Прегледи: 17301