• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
07.05.2024 07:13

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

скалариите ми хвърлиха хайвер, и сега...

Започната от pisna-mi, 02.04.2008 02:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pisna-mi

Тази вечер, (тоест преди 15 мин) забелязах по едното листо на криптокорината в общия аквариум, че скалариите ми са хвърлили хайвер  =-O.
Цялото листо, включително и малка част от стъклото са покрити с едни сивобели хайверчета и двете скаларии сега стоят там и не пущат другите риби да отиват до листото.
Едната скалария постоянно се доближава до хайвера и му маха с хрилете си (може би му осигурява движение на водата ... и аз незнам  *dontknow* ).
Някой имал ли е подобна случка, сега какво да правя??
От време на време като махат с хриле и някое от хайверчетата се отскубва и пада, и те го изяждат :(
Да не вземат всичкия да си го хапнат??
Дайте съвет, да отделя листото в един друг 40 литров аквариум... ще стане ли нещо???
Възрастните риби трябва ли да са при хайвера... като гледам, не го закачат ако не е паднал от листото  :-D
Размер:120 L. (70x50x35)
Отопление: 1x YINSHENG 200W, термостат
Осветление: 2x Sylvania Gro-Lux 18W, 1x Vito Daylight 14W
Филтрация: Вътрешен филтър JIALU, дебит 800 л./ч.
Грунд: Пресят речен пясък (2-4 мм.). Дебелина 3 см.
Растения и риби... :)

mejdupraznika

Щом хвърлят за пръв път според мен е най - добре да го оставиш при родителите, а ти през това време напълни 40 литровия аквариум с вода от този в който са скалариите пусни аерация сложи нагреватели всичко, да поддържаш температура една и съща, Взимаш 1 капачка от Тест Гел изрязваш я в формата на листо-в края на листото го правиш остро , за да можеш да фкараш 1 вакумче. Бухаш "листото" на мястото където са хвърлили и след около 20 дена те трябва искат неискат да хвърлят на листото, след това го махаш много внимателно и го местиш в 40 литровия аквариум, пускаш лека аерация под листото за да може да аерира хайвера, може да сложиш метилево синьо. И така и чакаш, аз по този начин успях да изкарам, макар че първите няколко опита бяха  :buff:, това е един аматьорски начин такаче .. :)

pisna-mi

Мерси приятел :)
Така ще направя... и без това имам работа 3 дни извън града и няма да мога да се занимавам сега и да искам :(.
Иначе, скалариите са с максимален размер, незнам дали за пръв път хвърлят.
Взех ги от един магазин преди около месец.
В магазина не бяха двойка.

Та, ще чакам 20-тина дни да видим какво ще стане пак :
Размер:120 L. (70x50x35)
Отопление: 1x YINSHENG 200W, термостат
Осветление: 2x Sylvania Gro-Lux 18W, 1x Vito Daylight 14W
Филтрация: Вътрешен филтър JIALU, дебит 800 л./ч.
Грунд: Пресят речен пясък (2-4 мм.). Дебелина 3 см.
Растения и риби... :)


Lan

#off-topic
Понеже по рождение съм тъп, но любопитен, та искам да попитам какво означава абревиатурата "ХЕЛППП..." и защо П е в период?!
#end   // off-topic
Първият, който е изпсувал вместо да хвърли камък, е баща на цивилизацията.
Зигмунд Фройд

spetsa

Обикновенно скалариите първите няколко опита са неуспешни.После като местиш хайвера от единия в другия аквариум вземи вода от аквариума в който е хвърлен ,а не от този 40 литровия който си приготвил и сложи няколко капки метилено синьо :)

Similar topics (5)

46215

Публикации: 0
Прегледи: 1595

10478

Публикации: 32
Прегледи: 14054

25649

Започната от septic


Публикации: 5
Прегледи: 4355

8274

Публикации: 27
Прегледи: 17303

45038

Публикации: 1
Прегледи: 2498