• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.06.2024 11:09

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

скаларий

Започната от Evil4о, 15.02.2005 00:54

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Evil4о

имам малко проблемче ! не мога да разбера защо от няколко дена плавниците на дкалариите ми се опърпват (развалям).Живеят при харациниди , така че не ги тормозят другите риби.
 
  Възможно ли да е от водата?

Живко

скалариите са всеизвесни с проблеми с плавниците.
едва ли ще успееш да ги гледаш в аквариум с такива риби.
най-лесния начин да се поддържат скалариите е да има сол във водата.това обаче едва ли ще се хареса на другите ти риби.пък дори и да положиш усилия и всички да са здрави,скалариите като пораснат изведнъж ще разберат,че харацинидите са много вкусни. :wink:
Никой не се е родил научен.

ivo

а и колко ти е висок аквариума? Защото след като пораснат няма да се чувстват никак комфортно в аквариум, който е много нисък.
50 см. е минимума за височината, ако искаш те да се чувстват наистина добре.

веско

Вчера наблюдавах як бой между две скаларии,пораженията бяха ужасни,едната предаде богодух а другата в момента съм я отделил и се мъча да я спася :oops:

STIKS

Гледал съм доста скаларии и съм виждал много боеве, но до смъртен случай никога не се е стигало. В повечето случаи едната дипломатично отстъпва.
Не ти ли е много малък съда в който жевеят :?:

веско

Малък е спор няма,обаче бях решил на пролет да ги местя в по-голям,но не устискаха,добре ще е да спася поне другата.

STIKS

Веско, има ли други скаларии в аквариума?

веско

Лошото е че бяха две мъжки и една женска,сега в този аквариум е само женската.

ivo

Като повечето цихлиди, и скалариите са силно териториални и си бранят територията. Освен това след настъпване на полова зрялост два развити мъжки екземпляра трудно ще държиш в един аквариум (особено ако е и малък). Така, че моя съвет е или да си заделиш една двойка риби, или да осигуриш достатъчно пространство за повече скаларии.

STIKS

Напълно съм съгласен с Иво.

веско

Знам,обаче новия аквариум ще е готов най-рано през април и затова ги бях оставил в 100 литровия надяваики се че ще се спогаждат някак си.В цихлидарника ми назрява същия проблем,там имам 3 мъжки ломбардита на 1 женска.

STIKS

Аз пък да споделя за моите скаларии и единствения дискус в аквариума си.
Моят "пич" (дискуса) страшно много ги мрази и ги гони постоянно, но като избягат по-далеч от него ги оставя на мира.  
Апогея на ненавист настъпва, както се досещате, в момент на хранене. Тогава настъпва истински ужас. Забравя за храната въобще и смятам, че заради тази своя ярост не си и дояжда. Това продължава с години, но още не е умрял от глад.  :wink:

ivo

Като спомена дискус, то мога да те успокоя (не че си се притеснил), че това си е нормално поведение за този вид риба. Те, дискусите в момент на хранене се гонят един друг, особено ако има и разлика в големината на отделните екземпляри. От там идва проблема как хем всички дискуси да достигат до храната, хем да не се дава прекалено голямо количество (което води до замърсяване на водата).

Хунта

Моите дискуси като подушат 'манджата' и започват една ожесточена война ... при което съвсем забравят, че трябва да ядат ;) После като позабравят за какво са се сбили изяждат всичко.

Стан

Има ли проблем да се гледат заедно дискуси и скаларий?

Similar topics (5)

6518

Публикации: 11
Прегледи: 6769

24406

Започната от djeni_


Публикации: 19
Прегледи: 9285

9737

Публикации: 7
Прегледи: 3914

38413

Публикации: 4
Прегледи: 3136

2727

Публикации: 16
Прегледи: 10296