• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 19:18

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Съжителство межди дискуси и рамирези??

Започната от JayCutler, 24.09.2010 10:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

JayCutler

Колеги как мислите съчетават ли се дискусите и рамирезите?
Гледах в youtube доста клипчета на, които хората си ги гледат заедно но..нз да не тези разбоиници да притесняват дискусите??

deadline78

няма проблем да го гледаш Рамирезето е доста мирна рибка и ще се чуства добре с дускиса *DRINK*

joro1981

Нямаш абсолютно никакви проблеми ! Гледам 15 дискуса с 10 рамирезита заедно вече 6 месеца.
Пийте червено вино за да сте здрави, а здравето е нужно за да се пие ракия !

borracho

а какво е положението ако в аквариум с дискуси се гледат гупи? понеже вече месец откакто съм стартирал аквариум, за да има вътре някакви риби и да се върти цикъл имам 4 анциструса и няколко гупи, вече и малки понеже една роди. та мисля в тоя аквариум да гледам дискуси, да ги взема от малки  - 5-6 броя. но ми е жал да се разделя с гупите, но дали няма да притесняват дискусите, гупите са доста нахални и ще налитат на храната и ще ги плашат може би, въпреки че са дребни рибки. аквариума е 220 литра
бъди сеяч, а не разбирач!

deadline78

 :duvar: избери само дискуси или само гупи за такива съчетания не искам да говорим тук ще се смеят всички тук

borracho

Цитат на: deadline78 - 24.09.2010 17:09
:duvar: избери само дискуси или само гупи за такива съчетания не искам да говорим тук ще се смеят всички тук

колега, исках да разбера дали е възможно, а не дали е смешно. ако някой има опит, да даде съвет.
бъди сеяч, а не разбирач!

NO CARRIER

Ако прочетеш за изискванията на рибите, ще разбереш, че гупите предпочитат по-студена вода от дискусите и по-топлата вода ще съкрати живота им.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

borracho

Цитат на: NO CARRIER - 25.09.2010 10:30
Ако прочетеш за изискванията на рибите, ще разбереш, че гупите предпочитат по-студена вода от дискусите и по-топлата вода ще съкрати живота им.
от както са при мен гупите са на 30 градуса и не са умряли даже се въдят
бъди сеяч, а не разбирач!

Bolta

Цитат на: borracho - 25.09.2010 15:01
от както са при мен гупите са на 30 градуса и не са умряли даже се въдят
NO CARRIER не е казал никъде , че ще умрат така изведнъж , а че им се съкращава живота , което е факт . Има колеги , които се занимават от 20-30 г. с това хоби и са били така добри да споделят опита си  ;-) .

Similar topics (5)

36782

Започната от zangievka


Публикации: 12
Прегледи: 8375

25765

Публикации: 44
Прегледи: 23745

20318

Публикации: 7
Прегледи: 7287

9331

Публикации: 10
Прегледи: 5347

24716

Публикации: 1
Прегледи: 2234