• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 14:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

съжителсто със скалария

Започната от papura, 12.09.2012 12:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

papura

аквариум - 60л шестоъгълен висок на Aquael.
филтър - вградения overflow с филтрираша гъба и керамика.
растения - още нямам успех, засега една Лудвигия, очакват се доставки и корекции на субстрата на дъното.
население - една скалария, недостигнала зрялост може би, около 8см с перките и ...


Въпроса ми е за съжителство на скалария с други риби. Избрах скалария поради структурата на аквариума - малко по-висок (около 50 см воден стълб) от широчината му (35х45 основа на шестоъгълник).
1. Какво съжителство със скаларията е подходящо за този аквариум? Други цихлиди - макропод или трихогастер?
2. Да връщам ли скаларията в магазина с оглед размерите на хабитата?
3. Дарискувам ли да закупя още една скалария, ако не се разберат?
4. За три месеца от стартирането му три от общо четирите червени неона погинаха неизвестно от какво през две седмици всяка, но скаларята е в отлично здраве? Кой е убиецът, дали не е цихлидата? Бях останал с впечатление, че неоните са доста издръжливи риби на неблагоприятни условия в аквата.
(Имам опит със сини и медни неони и доста живяха в около 25 литров)

   Съзнавам, че въпросите ми намират отговор в много от темите във форума, но бих бил благодарен за мнения. Също съм наясно, че неопитността/неосведоменоста ми е едно от условията за кончината на неоните, по каквато и причина да било. Предварително благодаря! *HELP*
40l, молинезии

Heartwork

В момента гледам 10 скаларии с барбуси, трихогастери и даниота и няма никакъв проблем !  :-) С трихогастери няма да има проблеми
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

papura

   Алфа неона ми гонеше останалите неони, а Скаларията ми гони отвреме на време неона. Дали не е заради липсата на развита растителност?
40l, молинезии

Heartwork

Не просто скалариите са си такива злобни  :-D с неони не гледай скаларии ще имаш проблеми относно бройката на неоните!
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

митко

Както колегата спомена, отглеждането на скаларии с неони е проблемно, с някои изключения.Проблема с растенията не е в грунда, а в структурата на аквариума, и коефициента светлина.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

papura

   В крайна сметка върнах скаларията в магазина и се ориентирах към по-малки риби. Това реши проблема.
40l, молинезии

Similar topics (5)

46296

Публикации: 3
Прегледи: 2245

20832

Публикации: 318
Прегледи: 155972

9849

Започната от mp450


Публикации: 3
Прегледи: 4144

44183

Публикации: 3
Прегледи: 5792

40900

Започната от raiko


Публикации: 38
Прегледи: 21957