• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 10:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

С какви параметри на водата гледате вашите дискуси

Започната от pavcho85, 20.01.2012 20:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

pavcho85

Колеги моля ви нека всеки който е правил тестове на водата да напише какви стойности са отчели.Пуснах тази тема,защото все повече чета че дискуса обича мека вода с малко киселинен характер и при отглеждането при по твърда се получавали тъй наречените нишковидни.Мойте стойности са Ph=7,4 и dH=10.някой гледа ли при подобни стойности и как се чувстват рибите?Имал ли е проблеми с нишковидни?Някой правил ли е опити за намаляване на стойностите и нека хората с повече познания да кажат кое е по важно Ph или dH?

mejdupraznika

Цитат на: pavcho85 - 20.01.2012 20:53
Колеги моля ви нека всеки който е правил тестове на водата да напише какви стойности са отчели.Пуснах тази тема,защото все повече чета че дискуса обича мека вода с малко киселинен характер и при отглеждането при по твърда се получавали тъй наречените нишковидни.Мойте стойности са Ph=7,4 и dH=10.някой гледа ли при подобни стойности и как се чувстват рибите?Имал ли е проблеми с нишковидни?Някой правил ли е опити за намаляване на стойностите и нека хората с повече познания да кажат кое е по важно Ph или dH?
Здравей, нишковидните какво общо имат с отглеждането на дискусите ? *dontknow* В Добрич параметрите на водата са :GH ~30, KH ~25 , Ph = около 7.5 , от към развитие на рибите няма никакъв проблем. Нишковидни при растенията искаш да кажеш навярно ?
Най-важното е
нитритите(NO2) да са ти 0,0 мг/л.
Амояняка (NH3) 0,0 мг/л защото над 0,02мг/л става опасно за рибките.
а за нишковидните там вече важна роля играят  фосфатите (PO4) "Препоръчвана стойност - < 0,5-0,8 мг/Л."   завишените стойности предизвикват растежа на водорасли.

borracho

може би е имал в предвид камшичести вместо нишковидни? те нямат нищо общо с качеството на водата. по принцип водата при големите дискуси няма кой знае какво значение, освен разбира се както колегата пише нитрати, нитрити, фосфати. те са свързани обаче не толкова с това какво тече от водопровода, а от грижите - редовни смени, филтрация. твърдостта и рН имат значение при развъждането и то до момента на излюпването. аз в началото си правех разни експерименти да свалям рН и кН с солна и сярна к-на но в крайна сметка се уверих че няма смисъл. твоите параметри са добри и то доста добри с това рН и Gh
бъди сеяч, а не разбирач!

pavcho85

Да имах в предвид камшичессти,извинявам се :-[.Исках да попитам от какво се прихващат и как се лекуват?Четох че е най-добре да вдигна температурата на 34-35градуса за 2-3седмици.Но после колеги ми казаха че температурата само няма да помогне,а трябвало да третирам с препарати.Въпроса ми е кое е по доброто и някой ако се е сблъсквал да каже-флагелол на сера или флажил?Искам да отбележа и как стигнах до заключението че са камшичести.Забелязах така няколко пъти че дикусите не обръщат много внимание на храната като ги храня.След това колега ми каза че грунда ми е много едър и не е за дискуси и може би това е причината за камшичестите(фракция около 10мм).След което реших веднага да сменя грунда по препоръка с кварцов пясък с фракция 0,16 и 1,2мм,но нямаше как да направя упражнението без да извадя рибите от аквариума.Сложих ги в 60л. бидон с аерация и нагревател,бяха там около 4-5часа.При смяната запазих 70% от старата вода,а остатъка от чешмата като сложих акватан за 1000л.След пускането на пясъка стана страшна мътилка,веднага пуснах филтрите.След като се избистри водата,говорим за време от порядъка на 2-3 часа пуснах рибките.Температурата я бях направил колкото трябва 30-31градуса.Но продължиха бялите изпражнения и рибите отказваха да ядът.Реших да ги оставя един ден да се успокоят след стреса.Но на следващия ден пак така.Тогава реших да вдигна температура на 34-35градуса и увеличих аерацията.Така след 2,3 дни вече по голямата част взеха да се хранят сега следя изпражненията,но има риби който не се хранят(Това са две нови риби които купих в същия ден в който смених грунда),възможно ли е да са получили много голям стрес и за това да не се хранят.От време на време има една риба която се отръсква,а друга от време на време диша с един плавник.Направих тестове на водата и това са стойностите NO2=0,5mg/l ;NO3=0mg/l-за тях еди колега ми каза че изобщо нямам азотен цикъл =-O.Възможно ли е още да не се завъртял,защото това все пак нали са нитрати и нитрити и е хубаво количеството да им е ниско.Моля давайте съвети,че съм се поболял. :-(

borracho

щом отчиташ съдържание на NO2 това лошо, наистина нямаш цикъл, също така не пишеш дали си промил хубаво тоя пясък, изглежда си го сипал директно? това че високата температура не е ефективна за камшичести не мисля че е така, аз съм имал проблеми с една риба преди време, с какво ли не я третирах горката, не яде, отделя прозрачни изпражнения и това е. накрая я оставих в един 50литров на 35 градуса, яка аерация и за 2 седмици се оправи. според мен сега направи така - всеки ден сменяй вода, и вдигай на 35 градуса. ако имаш растения обаче, и други видове риби може да претърпиш загуби...
бъди сеяч, а не разбирач!

pavcho85

Това не са ли нитритите и защо да е лошо?Сега пак ще ги премеря,а относно пясъка ми го даде колега който каза че е промит и готов за слагане.Нали филтрите не съм ги чистил,водата по голямата част си е стара,защо да нямам азотен цикъл?
: 21.01.2012г 16:04ч
Сега направих тестовете отново и Ph=7,4 ;No2=0mg/l(и миналия път показа така,в смисъл безцветно с лек кафяв отенък,но на картинките на теста започват от бледо розово към червено,затова мисля че е 0),а No3=0mg/l.

borracho

значи си добре. може и от стрес рибите да не ядат. по принцип белите изпражнения са признак на глад, не винаги са знак за камшичести. според мен недей да слагаш химии, изчакай да се успокоят рибите и виж ще проядат ли.
бъди сеяч, а не разбирач!

pavcho85

Искам да попитам ако дискуса диша само с един хрилна перка това симптом ли е на някакъв хрилен или друг паразит и с повишаване на температурата ще се оправи ли?

zangievka

Цитат на: pavcho85 - 21.01.2012 21:17
Искам да попитам ако дискуса диша само с един хрилна перка това симптом ли е на някакъв хрилен или друг паразит и с повишаване на температурата ще се оправи ли?
Това най-вероятно е хрилни паразити или другото наименование е дактилогирус.В интернет има много информация http://forum.discusite.com/index.php?showtopic=749 ето това една тема в която всичко  е описано подробно . Не съм се сблъсквала с този червей надявам се да по-опитните да ти помогнат.
Успех :-)

mejdupraznika

Има разлика от бели изпражнения и от прозрачни изпражнения.

pavcho85

Ами има и такива дето изкарват и прозрачни има и такива дето изкарват бели :-(.Какво да правя,ако оставя нещата така с темп. на 35 гр. може ли да закъснения и да се влошат?
: 22.01.2012г 13:01ч
Хайде де колеги няма ли хора които са се сблъсквали с подобни проблеми?

borracho

Павчо, ти прочете ли какво е писал Орлин? Нагоре едно момиче ти е дала линк към един сайт, прочети! Според мен придържай се към съветите там, като за начало - 35 градуса + флажил
бъди сеяч, а не разбирач!

pavcho85

Перфектно я научих тази статия :-).Искам да питам след като се справя с камшичестите и рибите се оправят остава ли някаква част от тях в водата и има ли вероятност да се заразят отново?

raiko

Цитат на: pavcho85 - 23.01.2012 01:08
Перфектно я научих тази статия :-).Искам да питам след като се справя с камшичестите и рибите се оправят остава ли някаква част от тях в водата и има ли вероятност да се заразят отново?
Винаги има вероятност да се повтори заболяването. По-важното е да създадеш оптимални условия за рибите в твоя аквариум(чиста вода, разнообразна храна...). Когато рибите се отглеждат при добри условия камшичестите не са проблем за тях. Те ще са носители на паразитите, но те няма да са в патогенна форма.Това важи и за други видове паразити.

pavcho85

Благодаря за отговора.А като оптимални резултати какво ще рече добри нива на нитрити и нитрати?Понеже ph и gh няма как да ги контролирам.Искам да попитам коя е най добрата температура според вас за гледане на дискуса при която най малко ще боледува,аз ги гледах до сега на 29гр,но ми казаха че 31гр е най-добре.
: 23.01.2012г 17:05ч
Може ли да ми кажете при третирането с Флажил Ув-лампата трябва ли да я изключа?

Similar topics (5)

27759

Публикации: 2
Прегледи: 2564

9331

Публикации: 10
Прегледи: 5347

29117

Публикации: 2
Прегледи: 4541

45806

Публикации: 5
Прегледи: 3220

20318

Публикации: 7
Прегледи: 7287