• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 14:14

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

рамирези и скариди???

Започната от TRADEKTOM, 01.11.2008 22:02

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

TRADEKTOM

01.11.2008 22:02 Last Edit: 14.11.2008 14:01 by ata_nas
Имам 150к аквариум вече стабилизиран, растения 3 вида ехинудорус но не ги помния и червена криптокорина, та въпроса е следния аз много искам да гледам в него рамиерези но пък и жена ми си иска скаридите в него, те са red cherry около 20 броя на около месец и нещо, също и 5 обикновенни неончета и 2 анциструса обикновенни, та ако си намерия въпросните рибки ще изпапкат ли скаридите, та дори и ако ги изчакам да поотраснатна около 3 месеца.


FHM

Ще ги изядът и ще питат за още  :-D

TRADEKTOM

лошо май ще пробвам с дискуси тогава, ама то като се замисля май от всички цухлиди само той може и да не им объща внимание

AngelEyes

Не само скаридите, ами и неончетата ще опаткат ..  :-)

}|{opukc

Цитат на: AngelEyes - 02.11.2008 00:58ами и неончетата ще опаткат ..  :-)
Няма!!

TRADEKTOM

е идеята е да си ги взема малки дискусите та да свикнат все пак си мисла да имам около 30 пасажни рибки но все още не съм реши каква ще е основната по голяма риба като вид за това и не съм купил нищо тия са ми подарък, а иначе идеята ми е това което го имам и прилича на мъх да заселя дъното и там да си гиват скаридите за сега 1/3 от дъното на аквата е заселено много добре и не се вида лесно, ама знам ли за това и си питам

}|{opukc

Дискусите с неоните проблеми няма да имат или обратното де!! По-скоро обема ще ти е малко за дискуси. 150л за 3 дискуса, а пък 3 са малко....и така.

TRADEKTOM

добре де айде помагайте тогава търся си вид риба който да е шарен и с характер това търся аз и да мога да гледам не 3 ами да кажем поне около 7-8 бр

}|{opukc

E, при тебе комбинацията е много сложна!! Хем да са цихлиди, хем да са цветни, да са с характер и да не ти закачат скаридите. =-O Иначе в този литраж може да гледаш примерно 6-7 скаларии, не са много цветни, но са ефектни. И без скариди.

TRADEKTOM

е тогава ще си остане с рамириезите а пък скаридите или ще ги продам или остават за захранка  :-D ще видим на какво мнение ще дойдем с жената но и други идей също помагат.

AngelEyes

02.11.2008 18:08 #10 Last Edit: 02.11.2008 18:48 by AngelEyes
Аз имах предвид размирезите, те не си ли падат по малки рибки? Иначе за дискусите знам, че не ги закачат.  :-)

Явно не съм чела или опитвала все още достатъчно! Мерси за разяснението!  *privet* *DRINK*

}|{opukc

Цитат на: AngelEyes - 02.11.2008 18:08
Аз имах предвид размирезите, те не си ли падат по малки рибки? Иначе за дискусите знам, че не ги закачат.  :-)
@}->--И аз точно тях имах впредвид. Винаги съм имал и неони и рамирези, или апистограми с дискусите си. *privet*

TRADEKTOM

Офф така не ми помагате много, за сега последното решение е 7-8 до 10 скаларии от един вид или около 15 рамириези и 20 до 30 клиновидни разбори или червено неонче 5 отоцинклуса и още 2-3 анциструса и това ще да е.

siso

Аз имах към 10 черита при дискусите и не ги закачаха но ги уморих с промяната на РН-то

TRADEKTOM

добре де от толкова голям форум никой ли не знае цихлида освен дискуса която няма да ми изяде скаридите и малките харациново рибки, е айде тях мога да ги пожертвам ама поне скаридите да не пипа

Similar topics (5)

39375

Започната от herz


Публикации: 9
Прегледи: 5594

31643

Публикации: 14
Прегледи: 7317

28295

Започната от striker


Публикации: 5
Прегледи: 4203

51940

Публикации: 1
Прегледи: 1857

59249

Започната от ivanpz6


Публикации: 8
Прегледи: 4424