• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.05.2024 04:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Псевдотрофеус Ломбарди

Започната от doncamillo, 08.06.2006 16:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

doncamillo

Купих си двойка,но и двете са жълти като едната е с сиви вертикални ивици.Дали са чифт или продаваче ме е излъгал,понеже четя че женската била синя,а между другото жълтия е много агресивен и бие всички други цихлиди.....ще спре или не
420л Малави М'буна F1
400л Малави Утака
190л Танганайка

Boby_

Цитат на: "doncamillo"Купих си двойка,но и двете са жълти като едната е с сиви вертикални ивици.Дали са чифт или продаваче ме е излъгал,понеже четя че женската била синя,а между другото жълтия е много агресивен и бие всички други цихлиди.....ще спре или не

Първо видът отдавна не се числи към рода Pseudotropheus. От доста години официалното име е Metraclima lombardoi. Но това не е толкова съществено. Това, което са ти продали, са двама мъжки. Ломардитата са едни от най-агресивните малавийци Мбуна. По-големият мъжки не само няма да спре да бие всички други цихлиди, а ще ги тормози до смърт, освен ако ти не осигуриш подходящ контрол на агресивността му.
Има доста неща, които можеш да направиш по въпроса, но докато не знам повече за това какви и колко риби и в какви условия отглеждаш, трудно ще ти дам съвет.

doncamillo

аквариума е нов 200л,по цялата задна стена камъни,общо 20 цихлиди-Малави с изключение на 2 юлидохромиса които никои на закача(учудващо).На останалите не знам точно имената,има лампрологоси,"делфинчета",ципткари-но всичките идеално живеят-само ломбардито прави проблем
420л Малави М'буна F1
400л Малави Утака
190л Танганайка

Boby_

Цитат на: "doncamillo"аквариума е нов 200л,по цялата задна стена камъни,общо 20 цихлиди-Малави с изключение на 2 юлидохромиса които никои на закача(учудващо).На останалите не знам точно имената,има лампрологоси,"делфинчета",ципткари-но всичките идеално живеят-само ломбардито прави проблем

Аквариумът ти е малък за толкова риби. "Делфинчетата" (Cyrtocara moori)  стават доста големи и не е препоръчително да се гледат в съд, по-малък от 350-400 литра. Ламрологусите не са малавийци, а танганийски цихлиди, също като юлидохромисите. Изобщо от всички изброени с изключение на ломбардито, няма друга Мбуна.
Това, което трябва да направиш, за да ограничиш агресивността, е да му осигуриш достатъчно женски от собствения му вид, достатъчно укрития и достатъчно храна. Това е на първо време. А за в бъдеще е добре да помислиш върху това какви точно риби искаш да гледаш - не е добре да се смесват малавийци и танганийци, а също така Малави Мбуна (ломбардитата) с Малави Утака (делфинчетата). Прочети нещичко за тези рибки и нуждите им, за да не се чудиш после какво се е объркало.

Similar topics (3)

8598

Публикации: 19
Прегледи: 6964

5500

Публикации: 2
Прегледи: 2170

9423

Публикации: 16
Прегледи: 7344