• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 02:11

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

проблем с малките ми рибета

Започната от ATANAS1111, 19.10.2010 21:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ATANAS1111

Здравейте колеги,

Имам следния проблем с който явно не мога да се справя та Ви моля за компетентни съвети.Имам аквариум около 180 л. в който си гледам малките рибки, които са мое собствено производство- 15-20 трофеусчета брихарди, 10- ина ципрохромиса лептозома мпулунго, 5-6 елунгатосчета и наскоро изтръсках от носеща мама 15-20 малки ахлита/ те са в чаша вътре в аквариума и ги чакам да им изчезне жлъчното мехурче и да дръпнат за да ги пусна/Проблема се появи от преди около седмица, като започнаха да ми измират по 1 рибка на 2-3 дни, а от тази сутрин забелязах че са умрели едно трофеусче и един ципрохромис.Вечерта т.е. преди около 2-3 часа забелязох още едно трофеусче на дъното.Още като започнаха да умират предприех частични смени на около 50 л. от водата през 2 дни, но явно няма ефект.Параметрите са стабилни и са следните:
pH-8.4         kH- 15      gH- 13    нитрити -0    и нитрати 25. Температурата на аквата е 26-28 градуса. Имам 2 вътрешни филтъра и една гъба , аквариума е стартиран преди около 7-8 месеца и всичко с азотния цикъл е ок.Прави ми впечатление , че напоследък рибетата/и по-точно ципрохромисите/ се струпват около единия вътрешен  филтър и плуват долу ниско към дъното на аквата, при условие, че те по принцип обитават по- високите слоеве на повърхността.Трофеусчетата които умират ме впечатляват с това, че са с утворени уста и имат нещо като бяло в коремчето.Направил съм някякви снимки за ориентация , но съм много зле със снимането за което ме извинете.Храня ги основно с НЛС и веднъж седмично добавям люспа Спирулина и хлорела на ф.Даяна пет.
Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting



: 19.10.2010г 20:08ч
Прикачвам и клипче на аквата за ориентация.
Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting
520 l.Tanganyika

6 Cyathopharynx Furcifer "Karilani" F1
10 Altolamprologus compressiceps Gold head "Kasanga"
5 Eretmodus cyanostictus "Kigoma" F1
15 Neolamprologus brichardi Albino

288 l. Tanganyika

12 Tropheus Nkonde Yellow  F1
22 Tropheus Black Bulu Point OB

Similar topics (5)

59954

Публикации: 2
Прегледи: 1366

48306

Публикации: 8
Прегледи: 3883

43556

Публикации: 0
Прегледи: 2030

34151

Публикации: 1
Прегледи: 3457

21604

Публикации: 3
Прегледи: 6649