• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 06:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Вражда между дискуси

Започната от IlOvethedouGh, 08.09.2010 19:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

IlOvethedouGh

08.09.2010 19:06 Last Edit: 15.10.2010 12:34 by IlOvethedouGh
Здравейте много ми харесва форума ви , и така взел съм си 112 литров аквариум размери : 80 х 35 х 45h см имам и някакъв препарат за незабавно стартиране , но не мисля да го ползвам.
Ще изчакам 15 дена за да стане по естествен начин но незнам дали трябва да сменям водата поне 10% от нея през ден... Филтърът е вътрешен с нагревател 100 вата надяжам се
че ще е достатъчен.Лично аз много харесвам дискуси но ми казаха ,че този аквариум повече от 1-2 дискуса неможе да съжителстват  но все пак мисля да си взема дали ще им стане нещо и какъв трябва да ми е лимита ?? Благодаря предварително.

Асен Евгениев

Харесват ти, но недей да скачаш направо на дискуси. Започни с живородки, има
красиви екземпляри, ще помогнат за стартиране на аквариума. Така или иначе ще
се размечтаеш за по-голяма локва, тогава може да помислиш за дискуси. *THUMBS UP*
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Raven

112 литра е твърде малко дори за чифт дискуси, водата в този аквариум е реално 80-90 литра.Само ще ги мъчиш.
За да се чувства добре на един дискус му трябват 60 литра чист обем, освен това  най добре е да са поне пет в група.

Прочети в темите, в този форум има специалисти по дискусите, виж как те са си устроили аквариумите и какви литражи имат.

Относно стартирането на аквариума виж тук.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

nikolay0876

Аквариума е перфектен за един единствен чифт дискуси, но ако не си ги отглеждал досега, първо почни с по- непретенциозни риби.

IlOvethedouGh

Sajelqvam za kiricata na rabota nemoga da namerq flextype samo 1 komentar shte postna taka :
shtom me savetvate che e malyk za diskusi shte sloja samo 2ka ot tqh i drugoto shte e po normalni riboci
ami da vi popitam kakuv e aqkvarium e neobhodim da kajem za 15-20 tina diskusa kym 300-400 litrov li blagodarq i pak se izvinqvam za kirilicata si.

reaskol

Цитат на: IlOvethedouGh - 09.09.2010 10:27
Sajelqvam za kiricata na rabota nemoga da namerq flextype samo 1 komentar shte postna taka :
shtom me savetvate che e malyk za diskusi shte sloja samo 2ka ot tqh i drugoto shte e po normalni riboci
ami da vi popitam kakuv e aqkvarium e neobhodim da kajem za 15-20 tina diskusa kym 300-400 litrov li blagodarq i pak se izvinqvam za kirilicata si.
15-20 дискуса искат минимум 550-600 литра

DanyGod

Аз си мисля, че и 600 литра са им малко! По-скоро 1000-1200 е нещо по-нормално! Ама какъв аквариум може да стане само  (wasntme)

IlOvethedouGh

Dobre v kraina smetka mn haresvam tazi riba i mislq da si zema nqkolko v 112 litroviq nadqvam se da sviknat edin poznatima 5-6 diskusa v 130 litrov i sa mu ot baqt vreme .....   :-[

DanyGod

До колкото разбирам, си начинаещ. Ако правилно съм разбрала, дискусите изобщо не са подходящи риби за теб. Много са чувствителни към водата и я обичат много чиста! Филтрацията ти трябва да е много добра. Почти задължително е да имаш и УВ лампа. А и да не забравяме редовните и големи смени на вода!

Ако решиш да вземеш малки риби - трябва да са в група от поне 5 - 6 броя, а твоя аквариум е крайно малък. Рибите ще си останат малки и няма да покажат цялата си красота. Решението е да вземеш готов чифт, но както казах, рибите не са подходящи за начинаещ и вероятността да ги убиеш е много голяма.

Препоръчвам ти да прочетеш още и да си помислиш много добре. В крайна сметка не трябваме да тормозим рибите за да се чувстваме ние добре!

NO CARRIER

Цитат на: IlOvethedouGh - 09.09.2010 10:27
Sajelqvam za kiricata na rabota nemoga da namerq flextype samo 1 komentar shte postna taka :
shtom me savetvate che e malyk za diskusi shte sloja samo 2ka ot tqh i drugoto shte e po normalni riboci
ami da vi popitam kakuv e aqkvarium e neobhodim da kajem za 15-20 tina diskusa kym 300-400 litrov li blagodarq i pak se izvinqvam za kirilicata si.

И аз съжалявам, форумът си има правила.

Закачил съм ти кирилизатор, инсталирай и пиши според правилата.  *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

IlOvethedouGh

chetoh statiite ... toq moq poznat sa mu golemi diskusite i ne kazva che sa pritenciozni blagodarq vse pak za infoto pro100 si mislq 4e na 2-3 diskusa shte se posaberat v takuv akvarium podbral sym si sini kamacheta i se nadqvam se da stane krasivo a za po natatyk naistina ot sega si mislq za po golqma lokva iskam samo da popitam mnogo li pari struva 500 litra akvarium ako se poru4a na stuklar za firmovite znam 4e sa dosta skupi4ki ..

DanyGod

Най-добре този въпрос да го отправиш към хората които лепят аквариуми в твоя град

... и наистина, постарай се да пишеш на кирилица, че така се чете много трудно!

reaskol

Цитат на: IlOvethedouGh - 09.09.2010 11:21
chetoh statiite ... toq moq poznat sa mu golemi diskusite i ne kazva che sa pritenciozni blagodarq vse pak za infoto pro100 si mislq 4e na 2-3 diskusa shte se posaberat v takuv akvarium podbral sym si sini kamacheta i se nadqvam se da stane krasivo a za po natatyk naistina ot sega si mislq za po golqma lokva iskam samo da popitam mnogo li pari struva 500 litra akvarium ako se poru4a na stuklar za firmovite znam 4e sa dosta skupi4ki ..
*offtopic Сините камъчета може да са отровни за рибите. По-добре си вземи кварцов пясък !

IlOvethedouGh

Благодаря за обърнатото внимание и за флекстаипето ;) искам да ви овидомя че отмених поръчката на аквариума и съм се насочил към по голям към 260 литров на фирмата ЕХЕЙМ  кажете си мненията и ако някои може да ми каже ако си е поръчвал на стъклар да му прави аквариум колко пари ще излезе 300 литров някаде приблизително ако може някои да ме ориентира защото този немския е 850 лева.Благодаря предварително

valnata


Similar topics (5)

35016

Публикации: 18
Прегледи: 9140

14166

Започната от vito


Публикации: 19
Прегледи: 10510

51802

Публикации: 3
Прегледи: 3190

9813

Публикации: 34
Прегледи: 15832

48370

Публикации: 10
Прегледи: 4067