• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
06.06.2024 05:52

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Моите дискуси.

Започната от bicho1976, 23.06.2011 15:02

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

bicho1976

Така,вече втора седмица тюркоазите отказват да ядът каквото и да е било,без хирономус ,артемия и телешко сърце.
Ако ги оставя гладни за известно време дали няма да се "пресекат"
Искам да ги науча да хапват и суха храна и кайма.

Иван Валентинов

Има голяма вероятност изобщо да спрат да ядат и да залинеят и след време да умрат.Аз имах подобен случай със едно малборо,след преместване от един аквариум се стресира и спря да се храни след около 2-3 месеца умря.Дискусите са такива риби че веднъж като откажат да се хранят след това е трудно или почти невъзможно да започнат отново.Дано при теб нещата да се оправят *DRINK*

bicho1976

Положението е следното,единият тюркоаз който е и най-тормозеният спря да яде(поне аз не го виждам).Както и в началото само се крие в растенията,преди като хранех поне си открадваше по малко храна.Сега даже не смее да излезе като храня.Мисля си че е пътник.
Ако го отделя в друг съд дали ще се оправи?Някакви предложения.

Wetdream

давай им малко жива храна и ако прояде ще се оправи
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.picvalley.net%2Fu%2F47%2F11733_956.JPG&hash=39826d0d7ecbb1fb61009315c975eef4b2f47e10

bicho1976

Аз със суха храна не храня.В началото си хапваше,но от терора спря.Видимо изостана от другият тюркоаз.

Wetdream

Вземи си бактопур хапчета третирай 5 дена и смятам че ще има ефект.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.picvalley.net%2Fu%2F47%2F11733_956.JPG&hash=39826d0d7ecbb1fb61009315c975eef4b2f47e10

Nikiengi

Цитат на: bicho1976 - 01.02.2012 12:45
Аз със суха храна не храня.В началото си хапваше,но от терора спря.Видимо изостана от другият тюркоаз.

Имаш ли начин да го отделиш сам и да го храниш да речем седмица само него, така ще дръпне малко напред.  :-)

bicho1976

В Разград няма от къде да ги взема.
Не мога ли да използвам трифомоницид или Флажил.Четох че се използват при същите симптоми.
Имам един 70л,в който мога да го сложа.Но нямам излишен филтър.Само с аератор сигурно ще е проблем.

Nikiengi

Цитат на: bicho1976 - 01.02.2012 13:15
В Разград няма от къде да ги взема.
Не мога ли да използвам трифомоницид или Флажил.Четох че се използват при същите симптоми.
Имам един 70л,в който мога да го сложа.Но нямам излишен филтър.Само с аератор сигурно ще е проблем.

За седмица-две не вярвам да е проблем, после ти ще му сменяш водата, така или иначе ще провеждаш някякво лечение  и трябва да е отделно от общия.  :-)

bicho1976

Мерси колега.
Как да сметна какъв нагревател да сложа(имам няколко без термореле)за да достигна температура 34 градуса.
Имаше мисля такава тема но не мога да я намеря в момента.

Nikiengi

Ами зависи от околната температура, отстрани на кутията на нагревателите го пише, погледни там с колко трябва да повишиш температурата и от там мощността. А за температура 34 градуса и 70 л. мисля 200W ще ти свърши работа (нали си има регулатор все пак)!  :-)

bicho1976

Имах предвит че моите са от старите,без терморегулатор.Останали от време оно.Иначе сложих аквариумът с дискуса в хола.През деня подържам 25градуса,вечер  оставям климатика да работи на минимум,колкото да не замръзне.

Mirobg

Цитат на: bicho1976 - 01.02.2012 16:53
Имах предвит че моите са от старите,без терморегулатор.Останали от време оно.Иначе сложих аквариумът с дискуса в хола.През деня подържам 25градуса,вечер  оставям климатика да работи на минимум,колкото да не замръзне.
Струва ми се,че това не е добре. При ниска температура ще го нападнат доста паразити,той е със слаба имунна с-ма.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

bicho1976

Тюркоаза е преместен в карантинен аквариум.Температурата е 32градуса,третирах с трихомоницид.
Сега остава да се надявам да прояде.

bicho1976




Скуката ме хвана нещо.
Иначе отделеният тюркоаз е все така,още не почнал да се храни.

Similar topics (5)

22263

Публикации: 11
Прегледи: 8013

20560

Публикации: 3
Прегледи: 2577

38894

Започната от xoxi


Публикации: 0
Прегледи: 1674

2187

Публикации: 4
Прегледи: 3126

37635

Публикации: 5
Прегледи: 7991