• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
07.06.2024 04:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Въпрос относно зебровидна цихлазома

Започната от rollon, 27.03.2012 12:32

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

boxter07

 честито не ги закачаи само ги храни може да сменяш вода на 3-4-седмица но по-малко

rollon

Цитат на: boxter07 - 10.04.2012 00:18
честито не ги закачаи само ги храни може да сменяш вода на 3-4-седмица но по-малко
Аз взех някаква храна от магазина прилича на стрит жълтък(не е маркова) и се чудя кога да почна да пускам от нея.По принцип продавачът каза,че родителите отделяли храна за малките,но дали е така?

Myxa TepopucT

Честито дано излезе поколение. Женската "проветрява" ли хайвера с перки.

rollon

Цитат на: Myxa TepopucT - 10.04.2012 17:29
Честито дано излезе поколение. Женската "проветрява" ли хайвера с перки.
Те се излюпиха вече,но още пърпорят само на едно място в една глинена делвичка-мястото където се излюпиха

Myxa TepopucT

Доколкото знам след седмица ще започнат да щъкат из аквариума(плуват). :-) :-)

boxter07

първо са личинки след около седмица почват да плуват около майката вярно е това че се грижат за малките но трябва да пускаш и  много малко  ситно стрита храна или микро махни го този жълтък цапа много водата или само ги захрани

Caxapa

Има специализирани микро храни и не рискувай с незнайно къде пакетирани. Имай готовност да захранваш с Артемия скоро.

rollon

Колеги женската е на път пак да хвърли хайвер.Имам оцелели 7-8 рибки от първото хвърляне.Въпросът ми е след като бъде хвърлен новият хайвер ще се появи ли агресия спрямо малките от предишния от страна на родителите  :-)

boxter07

ако искаш да ти хвърлят и да останат новите отдели първото поколение при мен си хвърлят постоянно но не махам малките който вече са на 3 месеца и те се стараят да няма друго поколенйе за тях е храна ако ги отделяш малките когато станат самотоятелни родителите са винаги готови да хвърлят даже да не искаш няма отърване аз ги оставих маките заради това

rollon

Колеги имам едно притеснение.Вече за втори път имат рибки моето семейство зебри,но спряха да се хранят(пускам им суха храна,тубифекс-не ядат).Дали е така защото вниманието им е заето от малките или пък има друг проблем.На пръв поглед изглеждат жизнени и подвижни.

Similar topics (5)

46915

Публикации: 2
Прегледи: 2252

4144

Публикации: 23
Прегледи: 12897

43468

Публикации: 10
Прегледи: 4798

41620

Започната от margarita


Публикации: 3
Прегледи: 2296

24716

Публикации: 1
Прегледи: 2247