• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 05:11

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

манакапуру + дискуси

Започната от Иван Валентинов, 22.04.2010 19:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Иван Валентинов

Здравейте колеги,имам въпрос относно възмжно ли е отглеждане на манакапуру и дискуси и какви проблеми може да има от такова съжителство.

Raven

Манакапуровците се оказаха изненадващо агресивни, имал съм доста скаларии, но никой от тях не бяха такива темерути.

Все пак моите станаха много едри а аквариума ми не е достатъчно голям, така че и това е фактор.

Лично аз виждам проблема в естетически аспект по скоро- според мен ще се получи неестествено омешване.
В природата скаларии и дискуси не се смесват, най добре е да са отделно.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

nevidimite

Наистина манакапуровците мязат много на себе си и са доста характерни риби.Но аз от 4ри месеца отглеждам 5 бр. от тях кьм 20 см. и 7бр. диви дискуси Мадейра кьм 13-15см. и в интерес на истината живеят в голяма симбиоза и разбирателство.Но аквариума е 540 л. и има достатьчно място за рибите.И може би това главната причина за безпроблемното им сьжителство засега.Но не го препорьчвам все пак.Това че при мен тези риби се разбират не означава че и при теб ще е така.

Иван Валентинов

Аз също си мислех така но исках да разбера и повече от хора който се занимават отдавна с тези видове и са експериментирали с тях.Мерси за отговорите
: 22.04.2010г 21:09ч
А по лошото е че моя аквариум е 160л и едвали ще им бъде комфортно.Този вариант отпада за сега :-)

}|{opukc

Принципно няма проблем двата вида да са заедно в един аквариум, това, че скалариите били по-бързи при хранене не е проблем. Основно проблемите идват от това, че скалариите са преносители на паразити, на които дискусите на са устойчиви.

kobra

Не се измъчвай да ги събираш в 160 литра, мъчение ще е не само за тях но и за тебе като ги гледаш... то само за дискусчета е малко, та и тях. Ако имаш много голям мерак за дискуси пробвай с 3-4 но не им стеснявай и без това малкото място
водка в стил IT:
0.1л-demo
0.25л-trial version
0.5л-personal edition
0.7л-professional edition
1л-network edition
1.75л-enterprise
3л-for small business
5л-corporate edition
Ракия-home edition
(за отскок)-Service pack
Зелева чорба-Recovery tool
Мезе-plugins
Бира-patch

Similar topics (5)

58536

Публикации: 10
Прегледи: 4407

1749

Публикации: 17
Прегледи: 9406

41761

Публикации: 43
Прегледи: 16489

46524

Публикации: 18
Прегледи: 10963