• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 08:58

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Малки крибензиси Pelvicachromis pulcher

Започната от defilers, 14.04.2011 19:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

defilers

Имам малки крибензиси в общия аквариум. Въпроса ми е дали родителите ще могат да ги опазят от останалите риби. Добре е залесен аквариума но имам скалария която съм я виждал да налапва 1.5 см скарида цялата.  До сега докато бяха в делвата родителите успяваха да изгонят всички риби но сега като са ги изкарали на вън незнам.

dok70

Мисията невъзможна, махни поне скаларията!
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

defilers

крибензиси не апистограми ... извинявам се за грешката

Ето ги мъниците  :-D:



defilers

Всъщност се оказа, че кребензисите са доста агресивни към другите рибки. И в крайна сметка сега въпроса ми е, не дали ще опазят малките, ами дали могат да убият някоя рибка от друг вид. Най-малките ми други рибки са 4 сантиметрови орнатуси. Излязат ли крибензисите с малките на разходка из аквариума почват да гонят всичко и всички рибки са видимо стресирани. Мъжкия успя да скъса няколко перки на единия от орнатусите.

Кажете какво мислите ? Опитвал ли се е някой в общ аквариум да гледа родителите с малките ? Ако да, какво е станало ?

Bolta

При мен изтрепаха 5 броя големи Данио, а те са бързи и енергични риби.

kmeto

много ще ти е трудно да храниш малките и в крайна сметка бавно ще започнат да намаляват.ако имаш допълнителен аквариум издебваш докато женската е в делвата със всички малки,запушваш входа добре с ръка и ги местиш,без да местиш мъжкия защото като останат сами в аквариума женската става агресивна и към него :))))
KMETO

defilers

Цитат на: kmeto - 05.05.2011 13:20
Mного ще ти е трудно да храниш малките и в крайна сметка бавно ще започнат да намаляват.
Точно така стана намаляваха постепенно докато стигнага 6 броя и ги преместих в отделен аквариум само тях без родителите. Сега растат 6-те сами и са щастливи.
Само не разбрах къде изчезваха малките. Родителите си се грижеха добре за тях. Виждал съм да лапват някое отдалечено и да го изплюват при групичката с останалите. Тоест не ми се вярва родителите да ги хапват. Другите риби пък не можеха да припарят на 1 педя до малките понеже родителите ги счупваха от бой. От трета страна пък тея малките нон стоп кълвяха нещо като има 1 родител при тях и стомасите им изглеждаха пълни, дори нарастваха.

Similar topics (5)

15230

Започната от mp450


Публикации: 5
Прегледи: 4335

5102

Публикации: 6
Прегледи: 4111

51021

Публикации: 0
Прегледи: 1635

1282

Започната от Igi


Публикации: 99
Прегледи: 51584