• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
11.05.2024 17:29

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

каква е тази рибка

Започната от war_pig, 21.02.2013 17:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

war_pig

Здравейте, не съм много в час с цихлидите , но се заплих по тях. МОже ли да ми кажете това на снимката астронотус ли е и тези бели точки ихтио ли са? Ако е ихтио мога ли да го лекувам с морска сол и малахитово зелено, и колко трябва да сложа в 450л. аквариум. По другите риби също има  бели нишки по тялото. Водата е 24С, мисля да вдигна температурата на 28С. В аквата гледам тази риба, два албино астронотуса, един ягуар(тези риби са 15-20 см), един гибицепс(25см) и още 4-5 сомчета не много големи. Аквариума го взех миналата седмица и е напълнен в събота, в неделя са пуснати рибите. В аквата има канистър 1400л/ч и вътрешен филтър 1800л/ч водата ще сменям седмично по 30%. Извинявам се за лошото качество на снимката.


ivotri

Не е астронотус.

andreydemon

На мен ми прилича на Green Teror ,ама доста възрастен екземпляр.
Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена!!!

Георги


vanko77777

Колега как така в събота си напълнил аквариума и в неделя си пуснал рибите, трябва поне месец и тогава да пускаш риби не си ли чувал за азотен цикъл, погледни искачащото меню от ляво там всичко си пише.
И после питаш защо са ми болни рибите
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс

war_pig

Знам, че трябва да чакам една седмица, но колегата, от който купих аквата я продаваше заедно с рибите(не съм имал намерение да гледам цихлиди, но като ги взех се запалих по тях) рибите ги докарах с колата и ги оставих в 100литров аквариум който им беше доста тесен докато доде големия след 2 дни. Затова ги пуснах след един ден, иначе трябваше да седят в 100литра аквариум.
Благодарности найстна рибката е Hypselecara temporalis

elderonth

Hypselecara Kullander,това е ама е мноого възрастен екземпляр

Similar topics (5)

42356

Публикации: 9
Прегледи: 5887

14735

Започната от Simonovic


Публикации: 5
Прегледи: 4881

7202

Публикации: 11
Прегледи: 5619

1830

Публикации: 20
Прегледи: 9940

43369

Публикации: 4
Прегледи: 2802