• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
05.06.2024 05:05

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Kаква е тази цихлида?

Започната от nikan, 09.10.2012 22:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nikan

Преди 3месеца стартирах първия си цихлидарник,все още се чувствам доста бос по цихлидите по скоро малавииските(макар че вече изкарах първите рибета),преди месец в един магазин ми продадоха тази риба,може ли някой да ми каже какъв вид е ?(имам съмнения дали е това което търсех въпреки че много прилича) 
Извинявам се за лошите снимки!!!

митко

Cinotilapia afra" Metangula" White top
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

nikan

И аз като се порових предполагах че ще е
Cinotilapia afra" Metangula" White top,продадоха ми я за мъжки Pseudotropheus Saulosi и сега 1/3 от аквариума е нейн,всички салуосита  обитават другата част на аквариума явно ще трябва да я махам,прекалено е агресивна!

митко

Агресивна е поради ред причини.Малък аквариум.Липса на женски.Малко на брой риби.Род Pseudotropheus е също агресивен, така че няма да се дават лесно, но ако са малко рибите, малко укритията и малък обема, ще имаш проблеми с вторични бактериални и чревни паразити.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

nikan

Цитат на: митко - 10.10.2012 00:03
Агресивна е поради ред причини.Малък аквариум.Липса на женски.Малко на брой риби.Род Pseudotropheus е също агресивен, така че няма да се дават лесно, но ако са малко рибите, малко укритията и малък обема, ще имаш проблеми с вторични бактериални и чревни паразити.
Да малък е 140л замислен е само с  Pseudotropheus около 15бр,дилемата е да
търся ли 3женски или да го махам,клоня към 2то макар че е много атрактивна

митко

Да, втория вариант е по-добър в твоя случай.Остави си саулоситата.Така ще имаш голяма група от сини и жълти риби.Направи си група от 3-4мъжки с 10женски и готово.
A.jacobfreibergi"Otter Point", A.Stuartgranti"Chilumba", A.sp."Red dragon"
A.sp."German Red", A.sp.Rubescens, A.sp.Baenshi"Benga"
A.sp.Hansbaenshi "Red flash", O.lithobates"Zimbawe", L.sp."Yellow Collar"(Masimbwe)
P.taeniolatus"Red empress", C.borleyi(Kadango), L.caeruleus, M.sp."Zebrа Ch

nikan

Цитат на: митко - 10.10.2012 00:15
Да, втория вариант е по-добър в твоя случай.Остави си саулоситата.Така ще имаш голяма група от сини и жълти риби.Направи си група от 3-4мъжки с 10женски и готово.
Да то това ми беше идеята като го купих,да имам истински син мъжки понеже имам в групата 3сигурни като единия от мъжките салуосита е по голям и от афрата и въпреки това не е син !

Rage

от около година имам такъв красавец с една женска и 1 мъжко солуси с 2 женски...аквариума за момента ми е по-малък от твоя,но нямам никакви проблеми...сложил съм им доста камъни и всеки си е завзел една част...до сериозни схватки се стига много рядко и до сега без наранени... а и се плодят като за последно  та предполагам не им е толкова зле:)
но при всеки предполагам е различно ...различни условия...повече мъжки...
при мен афрата ми е любимец ,защото единствено тя идва да ме хапе когато им чистя :)

Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

сега вече е почти двоен и гледам да не му давам да ме докопва :)

nikan

да абсолютно си пази територията  и на мен ми е любимец и не ми се разделя се него,но има риск от пренаселване ако му взема женски!

nikan

Някой ако го иска го подарявам! :-)

Similar topics (5)

40161

Публикации: 33
Прегледи: 15417

2368

Започната от jovani


Публикации: 16
Прегледи: 9288

42944

Започната от IntensE


Публикации: 2
Прегледи: 2716

31750

Започната от nikimet2


Публикации: 0
Прегледи: 2212

1231

Публикации: 19
Прегледи: 10150