• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 18:43

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Жега и цихлиди?

Започната от ryca_pryca, 15.06.2010 22:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ryca_pryca

Колеги, помагайте! Какво мога да направя за животинчетата - живеят понастоящем на 29.5 градуса при изключен нагревател и 500 л обем :( Как си охлаждате рибоците?

MeTogu

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

vasso

Колега, има доста писано във форума, прочети-изписани са страници. По принцип с вентилаторчета или климатик е най-добре. :-)

adam

Цитат на: ryca_pryca - 15.06.2010 22:37
Колеги, помагайте! Какво мога да направя за животинчетата - живеят понастоящем на 29.5 градуса при изключен нагревател и 500 л обем :( Как си охлаждате рибоците?

Здравей колежке!
Мисля, че ти отглеждаше астронотуси (както и аз). По принцип повечето американски цихлиди нямат проблеми с диапазона от 28-31 градуса, така че няма място за притеснение. Но ако държиш температурата на водата да е малко по-ниска можеш да направиш следните неща- през деня да не пускаш осветлението на аквариума или да вградиш на капака на аквариума няколко вентилаторчета взети от стари компютри. Има публкация във форума.

BOJO

Привет , не се притеснявай за рибоците при вода 30 градуса. Нищо им няма. Само трябва да обърнеш внимание на аерацията а именно насищане на водата с кислород. Зависимостта на разтворимост на кислорода в вода е обратно пропорционална на температурата. Т.е колкото по топла водата, толкова по трудно се разтваря кислород в нея. Трябва здраво се върти повърхността на водата. Друго решение е аераторна помпичка. Пускаш я да духа въздух на максимум на твойте 500 л. Глава не ти препоръчвам.
...
Отвори малко повече капаците на аквариума . Малко ще свали температурата.
Другите варианти Адам ти ги е казал.


ryca_pryca

Много благодаря! Чудно, че и аз се сетих първо за климатик, но предвид, че такъв нямам, реших да попитам за други идеи ;)
Сега падна до 28, което не ме притеснява, но преди се опасявах да не мине 30те градуса. Да, астронотуси са, знам, че виреят 22-31 градуса, но се презапасявах с идеи в случай на по-високи температури.
Това с вентилаторчетата от компютър ще го потърся - звучи добре :) А лампите им ги пускам вече привечер, за по-кратко, да не греят.

DieWaffen-SS

Привет на всички! чисто нов съм в форума,щях да попитам но видях че има такава тема за охлаждането. та по въпроса: вярно ли е че по голям вентилатор,насочен срещу аквариума помага за охлаждането му?
мене малко ме съмнява........

NO CARRIER

Вентилаторът трябва да духа към повърхността на водата, не към стъклото.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

Similar topics (5)

15708

Започната от Peti_cihlid


Публикации: 3
Прегледи: 2786

1115

Публикации: 30
Прегледи: 15264

6297

Публикации: 4
Прегледи: 5217

47356

Публикации: 6
Прегледи: 3457

1555

Започната от niki_s


Публикации: 134
Прегледи: 49131