• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 10:16

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Хайвер на скаларии

Започната от Heartwork, 14.01.2013 18:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Heartwork

Колеги, искам да попитам, защо хайвера на скалариите хвана плесен и се развали ? Мъжкият и женската, след като си свършиха работата, отделих хайвера в 20 литров аквариум (бяха го хвърлили на нагревателя), температура 29 - 30 градуса, 20 капки метиленово синьо и аераторче. За 2 дена нищо не остана от него, метиленовото синьо абсолютно никаква работа не свърши. Мисля, че се дължи на това, че на другият ден след хвърлянето имаше 7 8 неоплодени зрънца и трябваше да ги махна ?  *dontknow*. Другият път да махам ли неоплодените яйца ?
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

hristoj

Принципно дозата е 2/3 капки на 10 литра,а ти си сложил 20  *dontknow* .Може би не е било достатъчно силно или си ги убил ,защото си се престарал в слагането на метиленово синьо.Другият избор е трипфлавин ,той е малко по-силен,може да пробваш с него ,но не знам каква е дозата.

Heartwork

На опаковката пише капка на литър. Може наистина да съм ги унищожил, но защо хайвера целият беше в плесен, след като съм сложил метиленово синьо ?
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Caxapa

Възможно е още докато са го полагали по нагревателя да е унищожен. Ако си го забелязал това, да си изключил нагревателя и да пуснеш друг в действие. По принцип родителите, трябва да се грижат сами за поколението и извземането на родителските грижи, става единствено в случаите, когато няма такива от страна на рибите. Другата възможност е да са две женски и едната да имитира  ролята на мъжкар.
: 14-01-2013, 19:54:03
Освен това, не лекуваме а профилактично слагаме от лекарството колкото да предпазим хайвера.

Heartwork

Като видях, че нагревателят го чистят, веднага го спрях и сложих друг. Отделих хайвера, поради незагрижеността на родителите, 3 пъти го изядоха  :-D. Има варянт да са 2 женски, но в зоомагазина ми ги "пробутаха" за чифт. Когато оставях хайвера при тях, на 2 ден имаше 2 3 зрънца неоплодени, те си го чистеха, а сега на 2 ден от хайвера нищо не става  :-D. Не знам на какво се дължи това  *dontknow*
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Caxapa

Добре де, може  мъжкаря да се "сурка" след женската по хайвера но да е ялов. Всичко може. Може и нещо водата да не е добра и от това да става така с хайвера.

Heartwork

Забелязал съм, че мъжкаря презноща се обръща по корем и не може да плува, а на сутринта нищо му няма  *dontknow*.
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

hristoj

Да не е преял,с какво го храниш?

Heartwork

Храня ги и двамата, с храна за дискуси и чернодробна, редувам и от време на време включвам и някаква на sera забравих и името... Това се появи 1 седмица, след като ги взех. Окото му стана бяло и от тогава се обръща на една страна, например през 10 процента от времето си седи обърнат леко наклонен. Презнощта, светна ли лампата седи обърнат по корем и едва плува.
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

hristoj

Хмм,и аз храня моите с чернодробна храна ,но не се е случвало никога да преядат и да плуват странно.Ако ги храниш 2 пъти дневно ги храни в умерени порции ,ако не си го правил до сега утре ги нахрани веднъж и като тръгнеш да лягаш ги погледни дали пак се държат странно.Ако няма промяна,знчи може би са натровени,но пък какво ще е то като показва признаци само вечер  *dontknow* .Пробвай това ,което ти казах и пиши,за да видим дали има резултат.

Heartwork

Наистина интересното е, че само презнощта прави така през деня е почти нормален.
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Caxapa

Това с врътките и фъндъците които ти прави скаларията може и да е от храната. Нещо подобно се получи при мен пак вечерно време. Сменях води, държах гладни и подобни такива, но без лекарства. Рибата се оправи и е жива и здрава. Нямам идея какво е било и от какво точно се е оправила.

Heartwork

Значи да ги подложа на диета ? Но, защо при женската няма такива симптоми  *dontknow*
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

hristoj

Може мъжкият да има по чувствителни черва или не му понася чернодробната храна.Ако имаш друга храна нахрани ги един ден с различна от чернодробната и виж дали има ефект,ако не пробвай с диета..

Heartwork

Остана да пробвам с диета... Правих какви ли не комбинации, ето сега отидох и се обръщаше пак.
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

Similar topics (5)

51796

Публикации: 2
Прегледи: 2580

19952

Публикации: 13
Прегледи: 4884

7500

Започната от nina


Публикации: 5
Прегледи: 4713

43280

Публикации: 9
Прегледи: 3711