• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 13:15

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Хайвер на скаларии

Започната от Lexa, 16.12.2011 20:55

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Lexa

Здравейте.Днес,когато се върнах от училище забелязах,че скалариите ми снасят хайвер на пластмасовата продълговата кутийка,която сложих в аквариума им точно с тази цел.  *YAHOO*
Сами са в аквариума,той е 30 литров,на младите родители им е за пръв път да снасят хайвер и знам,че има риск да ги изядат.Температурата в аквариума е 28 градуса.Бих искала да се посъветвам с някой опитен в развъждането на скаларии дали да ги оставя да отгледат поколението си сами,да оставя ли лампата светната докато се излюпят малките,да изключвам ли помпичката за въздух за през нощта,да продължавам ли да храня родителите?Ще се радвам на всички съвети.  :-)

Video - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

П.С.  Моля ви,не критикувайте аквариума,той е само за развъдни цели,затова декорацията е толкова оскъдна.  :-)

Lexa

Минаха почти 2 дена,а те все още не са го изяли.Махах побелелия хайвер редовно,а днес сутринта видях че родителите се опитват да преместят все още неизлюпените яйца на листо,а те постоянно падат и те ги събират  :-)

Caxapa

Моите си местеха хайвера и после личинките на ново място. Не знам защо го правеха но им се доверих. Осветлението го оставям включено а после като отделя малките им оставях приспособено нощно осветление понеже се скупчваха  на едно място всичките. Трябва да имаш и готова микрохрана с която да ги захраниш няколко дена след като се излюпят и раздвижат.лека аерация  трябва да има на водата-тоест с въздушна помпичка и камъче.

Lexa

Благодара ти,Сахара!
Родителите току що преместиха личинките на едно листо,на което те едвам се побират  :-)
Честно казано,и  аз мисля да им се доверя,те си знаят какво правят,излязоха много добри и съвестни родители от тях   :-)

Similar topics (5)

33592

Публикации: 11
Прегледи: 7288

22261

Започната от fena81


Публикации: 3
Прегледи: 2955

19725

Публикации: 2
Прегледи: 2605

13687

Публикации: 9
Прегледи: 7441

44936

Публикации: 8
Прегледи: 2622