• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 23:23

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Дискуси

Започната от maiorazzz, 15.09.2012 15:59

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

maiorazzz

Здравейте колеги,имам един 250 литров аквариум и съм решил да гледам ДИСКУСИ,та молбата ми е ако някой може да ми помогне с информация от личният му опит относно видовете с които ще е добре да ги гледам,растенията,храната,химичния състав и подръжката на водата и всякаква друга информация,ще съм много благодарен :-)

Myxa TepopucT

Аз не гледам Дискуси, но знам някои неща. Първо дискусите искат постоянна и силна филтрация  колкото повече толкова по добре. Твоя аквариума е 250 литра ти трябва да сменяш 125 литра на седмица. Може да ги храниш с Tetra Discus и с видове жива храна, например артемия по 1, 2 пъти на седмица.  До колкото знам може да гледаш 1, 2, 3 вида в един аквариум обаче трябва да се гледат по няколко бройки от един вид може и да сгреша нека някой по опитен да ме поправи ако съм сгрешил. На един Дискус му се полага 50-60 литра вода те са много спокойни и дружелюбни риби, аквариума трябва да е висок над 50см.

meshov

Здравей,
Не съм спец по дискусите, но мога да споделя личен опит.
За твоя аквариум ще ти препоръчам 4 дискуса, максимум 5 в никакъв случай повече.
Грунда ми е около 1.5 мм. Хубаво е 2 пъти седмично да сменяш по 30-40 литра, като аз сипвам направо от чешмата, моите рибки са свикнали не им пречи.
За растения, заради температурата трудно привикват така че може да тестваш.
Гледам още червени неонки- по издръжливи са според мен, и фантоми червен и черен.
Имам звездни анциструси и джули сомчета, както и едно женско рамирези. Хубаво е да няма двойка рамирези защото когато хвърлят хайвер и 15 см дискуси гонят, но пък са много симпатични рибки.
Успех ако се захванеш с тези рибки.
In normal times, evil would be fought with good. But in times like these, well, it should be fought by another kind of evil.

maiorazzz

а какви растения виреят при теб.Аз мисля да сложа анубиас и още нещо,но не знам какво,а и параметрите как да ги подържам

maiorazzz

Здравейте колеги,най накрая стартирах аквариума и за момента се развива добре
Размерите са му 110д 55в 45ш
обитателите за сега са
4 скаларии
2 жълти трихогастера
2 трихогастера Леери
1 дискус за сега
2 калихта албиноси
2 анцитруса
1 лабело
Бих помолил ако накой знае какъв вид е този Дискус,ще съм му :-) много благодарен
ето и някоя друга снимка







grigor nakov

Първо- направи по близък план на дискуса и аквариума.
Второ -за мен е син тюркоаз.
Трето- този аквариум с тези риби не е подходящ да гледаш дискуси
Четвърто-каква е температурата в аквариума ти.? :buff:

maiorazzz

17.01.2013 21:45 #6 Last Edit: 18.01.2013 00:11 by maiorazzz
температурата е 29-30 градуса а за съжителсвото няма да са в този състав,но са в момента така се налага за напред съм решил да са около 4 дискуса  3-4 скаларии и няколко анцитруса,обаче вече повече месец си живеят без проблеми :-)

diskusi233

Отностно препоръките..

Добре е да храниш със Tetra diskus(червената гранула),по честото сменяване на водата е задължително.Отностно хим. състав немога да помогна никога несъм мерил водата в аквариума ми,но е добре водата която добавяш при почистване да е престояла,и темперетурата да е същата като тази в аквариума.Отностно рибите четох,че не е много добре да се отглеждат със скалари поради причини при консумирането на храната(скаларите я изяждат още преди дискуса да се докопа до нея).

Така като гледам от снимките виждам анубиаси и криптокорини те добре се справят със големите темперетури постепенно. :-)
http://www.planetinverts.com/Red%20Cherry%20Shrimp.html

grigor nakov

Цитат на: maiorazzz - 17.01.2013 21:45
температурата е 29-30 градуса а за съжителсвото няма да са в този състав,но са в момента така се налага за напред съ реши да са около 4 дискуса  3-4 скаларии и няколко анцитруса,обаче вече повече месец си живеят без проблеми :-)
Дискуса живее в голям аквариум на дължина на аквариума минимум 50см.както и височината.На един дискус са необходими поне 60 литра вода за да се чувства добре.Сложи пасажни рибки,анциструси,без други риби,скалариите са по бързи риби и ще им изяждат храната и дискуса остава гладен  ;-)

maiorazzz

Дискуса го взех от пазара на подуене и продавача ме обеди че е много издръжлив и че даже бил продал на някъкав човек от това поколение и каза,че той ги гледал при 20градуса и нямали никакъв проблем :-(,а за храната и той ми каза,че ги храни с ТЕТРА ДИСКУС(червена гранула) и аз си взех половин литър,но дискусчето нещто не и се кефи много,обаче на замразените храни(дафня,артемия и ларви от комари)много им се радва.При храненето процедирам по следният начин,първо пускам храна от обратната страна на аквариума от която са се събрали рибите,всички се засилват на там а аз веднага пускам и от другата кадето е дискусчето и така стига храна и до него и мисля че поне за сега не гладува,но все пак всичките риби в аквариума са още малки.Другата събота съм почивка и мисля да ида до пазара да си взема още 2-3 дискуса от същият човек,защото са и на добра цена

mejdupraznika

Цитат на: maiorazzz - 17.01.2013 23:06
Дискуса го взех от пазара на подуене и продавача ме обеди че е много издръжлив и че даже бил продал на някъкав човек от това поколение и каза,че той ги гледал при 20градуса и нямали никакъв проблем :-(,а за храната и той ми каза,че ги храни с ТЕТРА ДИСКУС(червена гранула) и аз си взех половин литър,но дискусчето нещто не и се кефи много,обаче на замразените храни(дафня,артемия и ларви от комари)много им се радва.При храненето процедирам по следният начин,първо пускам храна от обратната страна на аквариума от която са се събрали рибите,всички се засилват на там а аз веднага пускам и от другата кадето е дискусчето и така стига храна и до него и мисля че поне за сега не гладува,но все пак всичките риби в аквариума са още малки.Другата събота съм почивка и мисля да ида до пазара да си взема още 2-3 дискуса от същият човек,защото са и на добра цена
Лошо е да дава такива съвети.

Karaboevi

Здравей колега!!! Едно мнение и от мен. Гледам и развъждам Дискуси отдавна, и мога да ти дам малко полезни съвети. Дискуса е стадна риба трябват минимум 5-6 риби, за да се покаже истинското поведение на вида. Една както е в твоя случай, ще си стои винаги в единия край на аквата. Дискусите НЕ могат да се гледат със скаларии и бързо движещи се риби, защото се досещаш, че за тях храна няма да достига. Грунда трябва да е много фин (при мен е кварцов пясък), за да не остава органика. Съветвам те да махнеш скалариите и да овеличиш бройката на 5 Дискуса така четири от тях ще се развият (винаги един от стадото бива подтискан), и тогава ще разбереш аз и колегите за какво говорим.

maiorazzz

Цитат на: mejdupraznika - 18.01.2013 13:10
Лошо е да дава такива съвети.

той човека не,че ми го е казал като съвет ами просто сподели,на мен ми е ясно че не трябва да се гледат при такива уславия
Благодаря за споделеният опит,но и дискуси ми се гледат и скаларии,май ще трябва да си избера едно от двете.Имам и още един аквариум около250 литра но ще стане пренаселено в хола,за сега там има почти половин тон вода :-)

Mirobg

Същия този "продавач" убеждаваше колешка,че няма проблем дискус да се гледа заедно с 2 златни рибки в 20 литров аквариум.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

grigor nakov

Цитат на: Mirobg - 18.01.2013 23:38
Същия този "продавач" убеждаваше колешка,че няма проблем дискус да се гледа заедно с 2 златни рибки в 20 литров аквариум.

и как се казва този "продавач" ?

Similar topics (5)

58536

Публикации: 10
Прегледи: 4403

1749

Публикации: 17
Прегледи: 9406

48370

Публикации: 10
Прегледи: 4067

47831

Публикации: 3
Прегледи: 2434

26835

Публикации: 11
Прегледи: 16692