• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
02.05.2024 22:39

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Дискуси

Започната от zangievka, 09.12.2011 17:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

zangievka

Здравей те отново на всички,искам първо да благодаря за съветите и помощта. *thanks *thanks *thanks
Не съм показвала от много време какво се случи с мойте дискуси и с новия им дом.
Обитателите са вече 11  на брой 6 от който ,са малки 5-6см и има 3 който, са с размер-7-8 см и 2 който, са с размер-8-10см да уточня че размерите са приблизителни :-)
Тъй като много се запалих по тези красиви риби реших че, искам поне 20 бр да се разхождат из аквариума иси поръчах 1000 литра аквариум който се надявам че да 2-3 месеца ще бъде готов.
В началото моят аквариум беше с грунд, корени и разстения но нещата се промениха сега както ще видите аквариума ми е гол защото мисля че така дискусите ми се чужстват по-добре.
Има и няколко неща за който искам да попитам и се надявам да ми помогнете,за което предваритело благодаря!!!
1-Поръчах си дискуси от един развъдчик и когато пристигнаха се оказа че 3 от тях имат незнам как да се изрязя точно нещо като недъзи,единият от тях няма една зеница,на  вторият едното хрилно капаче е по голямо от другото а ,третият едната му перчица е по малка от другата .Въпроса ми тук е ще оцелеят ли с тези недъзи ?
и последният ми въпрос е преди 3 дни си купих последното попълнение в семейството и той е един много красив оранжев точков леопард или поне така ми казаха,та притеснението ми тук е че, той от 3 дена нищо не е хапвал ама съвсем нищо другите се хранят много добре но той не и единия ми син диамат много го бие и немога да си обясня защо се получава така
Предварително се извинявам за лошото качество на снимките.   



mejdupraznika

Когато ти пристигне новият голям аквариум, заложи на хубави риби и ще бъдеш доволна от гледката, която стой срещу теб. Аз точков леопард не виждам , а тоя развъдчик му кажи да си хвърли рибите в канала , само лъже хората с батаци, риби с такива недъзи каквито си описала  не се продават нито подаряват. Рибите ще живеят ,  а за тази която не хапва спокойно ще прояде (стрес).

Luton

1000 литра! Минаваш на друго ниво :-) Поздрави и да не забравиш да пуснеш снимки от процеса по стартиране?

Bolta

Аз имам въпрос! :-)
Би ли споделила размерите на тонният аквариум?
Поздравления за обема... мога да си мечтая само за подобно нещо.

zangievka

Зравейте на всички и благодаря за помощта!! *thanks *thanks *thanks
Ами този явно е някакъв измамник и то голям сега като прочетох в нета за него не ми излязаха хубави неща а ми го препоръча една приятелка и аз и се доверих сляпо!!Вече ми е обеца на ухото и дискуси ще си избирам сама от магазин! Повече тази грешка не !!Но пък рибките са факт няма да ги убия в никакъв случай макар че, те май сами ще си заминат  имаше 3 рибета от един вид и те починаха за жалост :'( :'(
Снимки задължително ще има само да е готов  поръчах да ми го правят,защото искам и шкаф  а този който го прави се е контузил лошо  но обеща максимум  2, 3 седмици закъснение.Размерите на аквариума са 200см-дължина,100см.-ширина, 50см-височина.И ако някой може да ми каже оранжевия ми дискус какъв  вид е ще бъда много благодарна !
Благодаря на всички отново за вниманието и помощта!! *thanks *thanks *thanks *thanks *thanks :-) :-) :-) :-) :-) :-) *bg* *bg*
PS:Забравих да спомена че,оранжевото дискусче което не се хранише вече се храни и започна да бие останалите и вече направо ми идва да  си оскубя косите  с него  :duvar: :duvar: :duvar: :duvar:
Също така забелязах че едното от малките мисля че, има hexamita има бели екскременти и има малки дупчици в главата иначе си похапва и не се крие. Купих му лекарство но незнам дали да лекувам още и ако се наложи целият аквариум ли да лекувам.Отново ще помоля за професионалното и компетентно мнение на всички!За което отново благодаря предварително! *thanks *thanks

mejdupraznika

Цитат на: zangievka - 12.12.2011 14:02
Зравейте на всички и благодаря за помощта!! *thanks *thanks *thanks
Ами този явно е някакъв измамник и то голям сега като прочетох в нета за него не ми излязаха хубави неща а ми го препоръча една приятелка и аз и се доверих сляпо!!Вече ми е обеца на ухото и дискуси ще си избирам сама от магазин! Повече тази грешка не !!Но пък рибките са факт няма да ги убия в никакъв случай макар че, те май сами ще си заминат  имаше 3 рибета от един вид и те починаха за жалост :'( :'(
Снимки задължително ще има само да е готов  поръчах да ми го правят,защото искам и шкаф  а този който го прави се е контузил лошо  но обеща максимум  2, 3 седмици закъснение.Размерите на аквариума са 200см-дължина,100см.-ширина, 50см-височина.И ако някой може да ми каже оранжевия ми дискус какъв  вид е ще бъда много благодарна !
Благодаря на всички отново за вниманието и помощта!! *thanks *thanks *thanks *thanks *thanks :-) :-) :-) :-) :-) :-) *bg* *bg*
PS:Забравих да спомена че,оранжевото дискусче което не се хранише вече се храни и започна да бие останалите и вече направо ми идва да  си оскубя косите  с него  :duvar: :duvar: :duvar: :duvar:
Също така забелязах че едното от малките мисля че, има hexamita има бели екскременти и има малки дупчици в главата иначе си похапва и не се крие. Купих му лекарство но незнам дали да лекувам още и ако се наложи целият аквариум ли да лекувам.Отново ще помоля за професионалното и компетентно мнение на всички!За което отново благодаря предварително! *thanks *thanks
Оранжевият дискус според мен е Пииджън . За бели екстременти  може да  вдигнеш температурата на 34 градуса за 14 дена :) .
Кажи името на тоя развъдчик ако е в България.

zangievka

Много благодаря за бързия отговор вече вдигнах температурата на 34  *bg* *bg* :-) :-)
Ето това е развъдчика намира се в Германия http://www.diskuszucht-stoecker.de/%C3%BCber-mich/
Благодаря отново!! *thanks *thanks *thanks :-)

Borko7

Нямам представа този развъдчик дали е мошеник, но не съм виждал толкова подредено и нагледно изложена ферма със сертификати и подробна информация. Имаш ли представа дали алтумите също ли ги развъжда?
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

zangievka

Да до колкото знам аз исках L46 но нямаше малки а на големите цените им бяха доста дебели тогава той ме увери ,че всички риби и сомове са негово поколение.Аз нямам сертификат за мойте риби въпреки ,че ме увери и накрая ми донесоха 1 път мъртви риби а 2-ия с дефекти.Ако желаеш да си поръчваш риби си вземи от Stendeker.

Borko7

Разгледах и на Щендекер сайта. Нямам намерение да поръчвам. Просто ми направи впечатление колко професионално изглежда всичко (въпреки че това не е гаранция , че няма да те излъжат).
I don't know half of you half as well as I should like,and I like less than half of you half as well as you deserve

zangievka

Цитат на: Borko7 - 04.01.2012 00:35
Разгледах и на Щендекер сайта. Нямам намерение да поръчвам. Просто ми направи впечатление колко професионално изглежда всичко (въпреки че това не е гаранция , че няма да те излъжат).
И аз за това поръчах сайта ми изглеждаше невероятно а и само там има golden snake skin а и на всичкото отгоре ми го препоръчаха но не получих нищо от това което очаквах.
За сега се радвам , че дори и  недъгавите дискусчета се развиват добре много са жизнени  а голямо радване ми се радват.Аз разговарях с него по въпроса и той каза ,че каквото съм платила това съм и получила а аз не мисля ,че за (30 евро на рибка 3,5см.)трябваше това да получа но поне вече си научих урока  :-) :-) *bg* *bg* *bg*

Петко Красимиров

Разбира се, че не са по 30 евро на рибка, дълга 3,5 сантиметра.Дискус с такава дължина ще се продава най-много за 20-30 лева. :-)

zangievka

Цитат на: Петко Красимиров - 04.01.2012 14:50
Разбира се, че не са по 30 евро на рибка, дълга 3,5 сантиметра.Дискус с такава дължина ще се продава най-много за 20-30 лева. :-)
На мен ми бе обяснено ,че рибите който искам са уникати и за това на някой от тях цената им е по висока аз за това и се съгласих ,не споря цената но споря качеството защото за 30 евро от Stendker си взех 8см риба която според мен е много хубава или поне е точно това което исках . :-) :-)

Similar topics (5)

9813

Публикации: 34
Прегледи: 15866

51802

Публикации: 3
Прегледи: 3191

33474

Започната от bicho1976


Публикации: 33
Прегледи: 21665

48351

Започната от WoterEvil


Публикации: 5
Прегледи: 3338

27876

Публикации: 8
Прегледи: 5771