• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 15:12

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Даите съвет за хайвер от дискоси

Започната от halifa, 22.10.2012 14:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

halifa

Бях на почивка и днес като се прибрах видях хаивера в общия ми аквариум.Приготвил съм развъден но е празен,въпроса ми е ако напълня вода от големия и прехвърля корена с хаивера и двоиката дискуси дали ще оцелеят.чакам спешно съвет.

Niikii

Добър правопис и добра снимка  ;-)

borracho

не, не ги закачай. освен това хайвера е побелял половината. така поне се вижда на снимката
бъди сеяч, а не разбирач!

halifa

Има побелял но на повечето вече се виждат зародиши.Досега хвърлят за трети път, но в общия не оцеляват.Нямат ли повече шанс ако ги изместя.

}|{opukc

Не ги закачай засега - пусни развъдния в действие и като го закрепиш прехвърли двойката там. Не е страшно една партида хайвер загуба. Ако ги прехвърлиш сега най-вероятно ще го изядат след преместването.

halifa

Колеги за развъдния трябвали ми външен филтър или е достатъчно аератор с дунапрен,аквата е 60-40-30.

ogogogo

Доста е малък развъдния.
Поне 60-50-50 да е защото се предполага че там ще гледаш малките а,те няма да се развиват нормално
в този малък размер и трудно ще потдържаш хигиена.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

DJER

Когато ще става си става ;-), при мен в общия на твърда вода за пореден път се излюпиха доста рибета при наличие и на най различни други риби

halifa


}|{opukc

Цитат на: halifa - 24.10.2012 13:39
koлега,дали ще оцелеят.

Хе, божа работа. Ако са печени родители може и да опазят някое друго рибе, но по-скоро не. Аз всъщност имам двойка, която без проблем отглежда малки в общия докато ги извадя на 15 - 20 дни.


DJER

Съмнявам се да оцелее нещо, вътре има доста други риби ,които се опитват постоянно да откраднат нещо за хапване :-), а и на мъжкия му е първо хвърляне(Не е още печен, но по всичко личи, че ще стане ;-)).

halifa

Хаивера замина,изядоха го.

Similar topics (5)

20318

Публикации: 7
Прегледи: 7287

1026

Публикации: 14
Прегледи: 7574

3112

Започната от stivi_88


Публикации: 15
Прегледи: 8933

54645

Публикации: 3
Прегледи: 2422