• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
13.05.2024 15:19

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Цихлидна ярост

Започната от Demo``, 04.04.2008 20:07

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Demo``

Заглавието подсказва ;) значи имам 2 скалария и 2 дискуса скоро ще са 4 ,също така 3сома и 1 нож.
Искам да вкарам някакви пасатни рибки дребнички ама незнам какви
скаларията е големичка на 5месеца 2рата на 3-4 дискусите и те .Днес вкарах 3 неона и 10минути след това 2 неона плуваха по течението .Та мога ли да вкарам няколко пасатни рибки без да има опастност Цихлидите да им разкажат играта в аквариума

Придържай те се към въпроса ми и не пишете безсмислени постове.

mp450

Според мен може някакви тетри или расбори. Когато аз гледах скаларии нямах проблем със тези видове. А един въпрос: какво са пасатни рибки? :-[

Demo``

Цитат на: mp450 - 04.04.2008 20:11
Според мен може някакви тетри или расбори. Когато аз гледах скаларии нямах проблем със тези видове. А един въпрос: какво са пасатни рибки? :-[
цацата е пасатна неона е пасатна и т.н. групова да се движат всичките заедно да не се отделят една от друга на голямо разстояние

пак да повторя скалариите не са отрасвали с по-малки от тях риби

Лора

Пасатна-по скоро пасажна
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

MeTogu

Ами и аз по темата - земи махни тея скаларии и си вземи малки,който ще отрастнат с вече закупените от теб неонки.Гледай неонките да са поне 8-10 и да се адаптират преди да пуснеш скалариите.Дано съм ти бил полезен със савета.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

streetspluntep

Според мен проблема не е в скаларийте или в дискусите.Ножа ако  е това за което го мисля
а аз го мисля за такова като малка акула.( може  и да се бъркам)То това е проблема.
Дискуси до колкото знам не са агресивни към други видове освен ако не застрашават територията или хайвера им и не мисля ,че биха се нахвърлили на дребни риби като неоните.
Според мен ако много искаш да гледаш неони като пасаж сложи 1-2 рибки за експеримент (дребни риби) и наблюдавай много внимателно коя риба прави проблема.Ако не ,мисля че един пасаж тетри ще ти решат проблема.

Demo``

Цитат на: streetspluntep - 04.04.2008 22:13
Според мен проблема не е в скаларийте или в дискусите.Ножа ако  е това за което го мисля
а аз го мисля за такова като малка акула.( може  и да се бъркам)То това е проблема.
Дискуси до колкото знам не са агресивни към други видове освен ако не застрашават територията или хайвера им и не мисля ,че биха се нахвърлили на дребни риби като неоните.
Според мен ако много искаш да гледаш неони като пасаж сложи 1-2 рибки за експеримент (дребни риби) и наблюдавай много внимателно коя риба прави проблема.Ако не ,мисля че един пасаж тетри ще ти решат проблема.
ножа яде неони,но моят е прекалено малък за да ги поглътне още пуснах 3 неона и 2 умряха вече.Успях навреме да извадя 3тия и мога да ти гарантирам че бяха дискусите видях ги а и ножа не излиза през деня да гони неони из аквариума  *JOKINGLY*

да питам
за фантоми ? ще стане ли?

mp450

Фантоми - може, но при мен не се движеха на пасаж. Събираха се заедно само ако бяха стресирани.

mejdupraznika

Дискусите като поотраснат си хапват неончета като бебенца гупи.

Demo``

05.04.2008 01:34 #9 Last Edit: 05.04.2008 01:40 by Demo``
Цитат на: mejdupraznika - 05.04.2008 01:21
Дискусите като поотраснат си хапват неончета като бебенца гупи.
пълни глупости каза,100% ще успорваш че повече си запознат защо като бяхме (аз и вилчо) в Дискус и ги питахме дискуте и неоните заедно ли са пораснали? той(продавача) ни каза -не. Нямаше мъртви неони да плават?Или те там дискусите са някакви облъчени и само приличат на дискуси а няма нищо общо с дискуса.

п.п. нямам намерение да споря с теб ,ясен си ми разбираш всичко.

Към темата се придържайте моля!

akvaristat

05.04.2008 06:51 #10 Last Edit: 05.04.2008 09:39 by akvaristat
Цитат на: Demo`` - 05.04.2008 01:34
пълни глупости каза,100% ще успорваш че повече си запознат защо като бяхме (аз и вилчо) в Дискус и ги питахме дискуте и неоните заедно ли са пораснали? той(продавача) ни каза -не. Нямаше мъртви неони да плават?Или те там дискусите са някакви облъчени и само приличат на дискуси а няма нищо общо с дискуса.

п.п. нямам намерение да споря с теб ,ясен си ми разбираш всичко.

Към темата се придържайте моля!

Увлечението на дискусите към неони не е тайна. Макар и едните и другите да са от един ареал, то често се случва по-малките да стават плячка за по-големите. Ще сложа един цитат от сайта на Орлин:

"9. Други риби.
Похапва си единствено червен неон. По-големите активни риби го изпреварват при хранене и дискусът стои гладен. Препоръчвам – риба-нож, рамирези, гибицепси, леери, радостомус и др. дребни риби, които могат да живеят при тази температура.Живородките са лош вариант."


Така че спорът на тази тема е излишен!

PS: Има едни неони, които в англо-говорящите сайтове им казват "гигантски неони", те са почти като палмерите и смятам, че тях няма да ги закачат, но кой знае.

spetsa

"Demo``" При цялото ми уважение немога да разбера защо спориш с хората при положение че преди това искаш съвет.Искаш дребни и пасажни рибки които да не ги закачат.Сложи кардинали те стоят в горния слой на водата и са доста бързи.Аз имах при големи скаларии които ядяха неоните,но кардиналите бяха живи.Според мен те са удачен вариант  ;-)

vcholeva

Избери си. Живеят заедно от година.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi167.photobucket.com%2Falbums%2Fu138%2Fvcholeva%2FPicture200.jpg&hash=df358bb43f0aa657e1f8c386e37e3af0482ab621

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi167.photobucket.com%2Falbums%2Fu138%2Fvcholeva%2FPicture199.jpg&hash=72937b8f0b96440392b11f59ea0f625bc14bffb7

FHM

Ам какво е това голямото рибе  :-[

Demo``

spesta,защото някои се изказват колкото да се намерят на приказка или просто да покажат колко НЕ са на ти но нали са в темата ...



vcholeva,днес гледах същата риба  тази черната дето е на жълто бели плавници .Като сом е каква е тя и какво прави?