• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
27.04.2024 15:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Цихлиди, които не хапват растения

Започната от Martins, 02.10.2006 21:24

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Martins

Искам да си взема някакви цихлиди, но не харесвам аквариумите декорирани само с скали.....Има ли цихлиди от по малките, които не хапват растенията?

Martins

спрял съм се на: Pelvicachromis pulcher,  Рамирези/Microgeophagus ramirezi. Как са те в това отношение?

Bass_Maker

И аз съм си харесал Рамирезито и от това, което съм чел за тях, мисля че няма да ти правят проблем... Не помня да съм срещал такава информация, че ядат растенията :) Виж обаче за Пулчера не мога да доложа :)
You cannot kill what you did not create...

ironic_

Имам 2 двойки рамирези. Не ми пипат растенията. Давай смело, много са цветни и пищни!

zariio

Цитат на: "Martins"спрял съм се на: Pelvicachromis pulcher,  Рамирези/Microgeophagus ramirezi. Как са те в това отношение?
Според мен точно от тези няма да имаш проблем с растенията
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs9.postimg.org%2F49ki5eazv%2F10494175_10152367057258271_2072129839_o.jpg&hash=c59af89265d29439b6cc64736d6ad480b08a97c1

jark

Да с тях няма да имаш проблеми, но между тях проблемите ще са голями. Аз имах 2 рамирези и 4 крибензиси ( Pelvicachromis pulcher ) ...... горките рамирези  :(  постоянно биваха гонени от крибензисите и се принудих да ги преместя в друг аквариум, както и всичко което се опитах да сложа при крибензисите. Но при всеки е различно, успех.

DarKness

още 1 глас че рамирезите не похапват растенията...
160л.
M. esterae
L. hongi
L. caeruleus

Stas

Няма какво да гласуваме. Гарантирам, че рамирезите не пипат растенията.
При тях съществува някаква вътрешновидова агресия, но не съм забелязал да е пагубна.
Когато хвърлят хайвер гонят от периметъра всякакви други риби, вкл. почистват и охлювите.

Имам поколение от рамирези, извадено от аквариум с 10 дискуса, 5 скаларии, още 2 чифта други рамирези, 2 боции, сомове, 4 SAE-та. Родителите геройски си пазиха хайвера и личинките около 5 дни и накрая ги махнах от там. Наранени риби нямаше.

ironic_

Имам питанка за размножаването на рамирезите. Аз имам 2 двойки. По всичко личи, че им е комфортно - мотаят се, ежат се за периметър, танцуват си заедно, хапват с апетит и се врат в растенията. В инфото за размножаването им пише ситен грунд (пясък), да ровят ямка в него за хайвера или плосък камък. Моя грунд обаче е доста по-едър от препоръчвания 3 мм. Ако сложа само камък, дали ще свърши работа? Може ли да има друга причина освен тази досега въпреки оформянето на чифтове интерес към полагане на яйца да няма?

Ilianidis

Ако мъжкия преследва женската и тя си има нейните белези за готовност,слагай кафеникав камък,не светъл,не много гладък,но не и грапав,някъде между растенията в ъгъла и да се оформи заобиколено от растения като площадка.След хвърляне спокойно можеш да го изкараш хайвера с камъка от общия аквариум в същата вода.И т.н.

deportivo

Здравейте :)
Аз много харесвам Pelvicachromis pulcher и Microgeophagus ramirezi и изкам да си взема, но незнам дали биха живели заедно или постояно ще се гонят и хапят. Аквариума ми е 90 литра (д-75;в-40;ш-30) в него гледам 3 молинезии; 2 велифери; 4 гупи; 3 хелера; 2 бети и 2 анцитруса. Въпроса ми е дали бих могал да си взема по една двоика от двата вида и да живеят мирно помежду си и с моите рибки или ако не кои от двата вида е по подходящ в моя случай.
Предварително балгодаря!
650 литра малави
Metriaclima Msobo Magunga
Metriaclima 'zebra chilumba' (Maison Reef)
Metriaclima sp."zebra long pelvic" Mdoka
Pseudotropheus Elongatus Chailosi
Pseudotropheus Demasoni
Labidochromis Caeruleus
Cynotilapia Аfra (Cobue)
Labeotropheus trewavasae Marmelade Cat
Melanochromis Auratus

jark

Цитат на: "deportivo"Здравейте :)
Аз много харесвам Pelvicachromis pulcher и Microgeophagus ramirezi
Както казах: при мен Pelvicachromis pulcher пребива Microgeophagus ramirezi.

deportivo

Добре тогава, а можете ли да ми кажете кой от двата вида ще е по добре да взема за да се чувстват добре
650 литра малави
Metriaclima Msobo Magunga
Metriaclima 'zebra chilumba' (Maison Reef)
Metriaclima sp."zebra long pelvic" Mdoka
Pseudotropheus Elongatus Chailosi
Pseudotropheus Demasoni
Labidochromis Caeruleus
Cynotilapia Аfra (Cobue)
Labeotropheus trewavasae Marmelade Cat
Melanochromis Auratus

ironic_

Ей, да не се похвали човек  :evil:
Намерих едната женска рамиреза умряла зад филтъра  pop  rip

bukiiaz

Цитат на: "Ilianidis"Ако мъжкия преследва женската и тя си има нейните белези за готовност,слагай кафеникав камък,не светъл,не много гладък,но не и грапав,някъде между растенията в ъгъла и да се оформи заобиколено от растения като площадка.След хвърляне спокойно можеш да го изкараш хайвера с камъка от общия аквариум в същата вода.И т.н.

Similar topics (5)

30693

Публикации: 11
Прегледи: 7354

5019

Публикации: 2
Прегледи: 5989

52020

Започната от metcheto


Публикации: 5
Прегледи: 4313

4136

Публикации: 1
Прегледи: 2366

42985

Публикации: 4
Прегледи: 3755