• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.04.2024 20:52

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Астронотус с какви..

Започната от vlatko, 11.03.2005 16:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

vlatko

С какви други риби може да съжителства астронотуса?
Без да има опасност за другите риби :lol:
Накарахте ме да се замисля дали е редно да гледам ваобще други риби с тях де ама все пак мисля че само астронотусе е малко не толкова красиво или де да знам и аз.Абе искам и други риби в аквариума.Казаха ми че с анциструс няма да има проблеми вярно ли е?

STIKS

Рибки, които не могат да влязат в устата на астронотуса, когато порасне.

stoyan

за анцитрус не знам но аз сум гледал астронотус сус фосилис ина4е за други риби не знам може сигурно сус други цихлиди но трябва и те да са големи за да не може астронотуса да си ги хапне

vlatko

Мерси много.Ще си купя още някой цихлид пак ще видим какво ще стане.

Boby_

Цитат на: "vlatko"...още някой цихлид...

Малей, това цихлида в мъжки род звучало като име на някой доста внушителен динозавър.  :lol:  :lol:

dido 1

Цитат на: "vlatko"С какви други риби може да съжителства астронотуса?
Без да има опасност за другите риби :lol:
Накарахте ме да се замисля дали е редно да гледам ваобще други риби с тях де ама все пак мисля че само астронотусе е малко не толкова красиво или де да знам и аз.Абе искам и други риби в аквариума.Казаха ми че с анциструс няма да има проблеми вярно ли е?

Можеш да ги гледаш с анциструс и фосилис, поне при мен не е имало проблеми. Ако взимаш други видове цихлиди то те трябва да са горе долу с размерите на Астронотуса, макар че не е гаранция че няма да стане някои и друг сакатлък :wink: .
544л. Малави

niky

Вземи му 1,2 птеригоплихта да го видим колко е смел :lol:

Иначе обича по дребни златни рибки. На пазара има доста, няма да остане гладен.

vlatko

То и аз сам на мнение че златните рибки само за това стават ( за храна на други рибки )
Но иначе взех си още 2 цихлида абе накрая ще им науча имената.Вече са в 100 литра по-добре им е и сичко е мирно и тихо  8)
Ще видим до кога.Покрай тоя форум станах маниак на цихлиди и макар и астронотосите да са от същия род риби почват да не ми харесват толкова.Имам някав цихлид ( обещавам другия път да му знам точното име) мъжкия е син на раета а женската е оранжева - невероятно красиви рибки.Почвам само цихлиди да гледам останалата паплач ще се подарява на познати  :lol:

Boby_

Цитат на: "vlatko"То и аз сам на мнение че златните рибки само за това стават ( за храна на други рибки )
Но иначе взех си още 2 цихлида абе накрая ще им науча имената.Вече са в 100 литра по-добре им е и сичко е мирно и тихо  8)
Ще видим до кога.Покрай тоя форум станах маниак на цихлиди и макар и астронотосите да са от същия род риби почват да не ми харесват толкова.Имам някав цихлид ( обещавам другия път да му знам точното име) мъжкия е син на раета а женската е оранжева - невероятно красиви рибки.Почвам само цихлиди да гледам останалата паплач ще се подарява на познати  :lol:

Цихлидите са страхотни риби, спор няма. Обаче не е толкова просто да ги гледаш. Изисква се база от познания, върху която да стъпиш.
Първо опитах се да ти намекна, че когато използваш събирателното "цихлида", е добре да го правиш в ЖЕНСКИ РОД. Второ цихлидите не са род, а семейство (разликата между двете можеш да я прочетеш във всеки учебник по биология). Трето не е лошо да започнеш да правиш разлика между цихлидите в зависимост от навиците и местообитанията им - семейството наброява хиляди видове и разликите между тях са огромни, така че това е просто задължително условие. В мрежата гъмжи от информация за южно- и централноамериканските цихлид, за тези от африканските езера, за мадагаскарските видове и т. н.

Similar topics (5)

48306

Публикации: 8
Прегледи: 3886

36955

Публикации: 3
Прегледи: 3270

25064

Публикации: 5
Прегледи: 3934

9689

Публикации: 36
Прегледи: 32015